LucyW.

LucyW.

Česko
Za krále často, za vlast vždy

9 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Foylova válka (TV seriál) (2002)

  Tento seriál nepostrádá nic, co od dobrého filmového díla očekávám. Angličani, detektivka, válka. Má i své chyby (jako všechno, co má víc než 12 dílů), ale jestli má být můj top ten reprezentativní, tak nevím, co jiného o mně (mém vkusu) vypovídá víc... No možná nějaké výjimečné zpracování Kiplinga.

 • poster

  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

  Můj oblíbený námět, můj oblíbený formát (minisérie), mé oblíbené zpracování a moji oblíbení herci,... Jen jednu jedinou výhradu bych měla... Chci takový seriál o Angličanech (když už jich tam tolik hraje:-))!!!

 • poster

  Transformers Prime (TV seriál) (2010)

  Ještě včera jsem přísahala, že si ho do TOP10 nedám, no a pak jsem se po dvacáté první podívala na konec druhé série a pochopila, že prostě musím... Jinak vyžaduji vlastní top10 pro voice actors, protože Steve Blum je fenomenální:D Ačkoliv, abych byla upřímná G1 je nejlepší a nepřekonatelná.

 • poster

  Zlaté tele (TV seriál) (2005)

  Ilf-Petrov mě naučili mimo jiné to, že žena si vystačí s deseti-dvaceti slovy, tak tedy: Ohó! Krááása! Děsné? Žertujete? Nebuďte drzí! Úžasné.

 • poster

  Nadia: Tajemství Modré vody (TV seriál) (1990)

  Tento seriál zobrazuje to, co se žádné z jeho kopií nepodařilo (je dost slavný, aby inspiroval kde koho, až se divím). Krásu přírody, krásu techniky, krásu tajemství a krásu pravdy.

 • poster

  Candy Candy (TV seriál) (1976)

  http://www.youtube.com/watch?v=u0i42n9Ob24 Mně to na pět hvězdiček skoro stačí, protože neznám žádný jiný oppening, co mě dokáže rozbrečet...

 • poster

  Sedm divů technické civilizace (TV seriál) (2003)

  Někdo rád vdolky, jiný holky... No a já Panamský průplav... Teď vážně, brilantně udělaný dokument, který mi kompenzuje všechny ty hrůzy o ničení přírody. I lidské dílo je někdy veliké a úžasné (tedy, v 19. století bylo).

 • poster

  Láska v bílém pekle (TV seriál) (2004)

  Popravdě, přejdu-li ten fakt, že seriál je naprosto brilantní... Líp už se mi do "konzervativně-industriálního" vkusu trefit nejde. Musím dodat, že bojkotuji český distribuční název. Zní to jak červená knihovna třetí třídy Y_Y

 • poster

  Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

  Platí komentář k seriálu Hercule Poirot, bod 5, jen samozřejmě ti herci nejsou britští.

 • poster

  John Adams (TV seriál) (2008)

  "Nedovolme, aby naše budoucí pokolení byla oklamána fikcí, pod zástěrkou poetické, či umělecké licence."