Hlídač č. 47 (2008)

Perfektní důkaz toho,že česká filmová scéna ještě stále umí vykouzlit opravdu kvalitní film!Kouzelníkem se stává F.Renč a jeho eso v rukávu je K.Roden nejml.kterého mám opravdu rád a v tomto dramatu bych si nikoho kromě něj ani nechtěl představit!Ale nebudu to chválit jen jednoho herce celkový výběr hereckých obsazeních je velice kvalitní stejně tak jako výkony!Výborná zimní atmosféra staré české vesnice a skvělý příběh ani na chvilku nezanudí!Výborně a KONEČNĚ!

Děsnej dupák (2009)

V sérii "děsných" parodií je tahle o trochu více pochopitelná a né přehnaně parodovaná ve stylu přílišné vulgarity apod...prostě tak trochu návrat do starších kolejí kdy parodie byli parodie a ne nesmyslně zplácané filmy.Super choreografie a bláznivé forečky z tohoto kousku dělá průměrnou rodinou komedii při které jsem se konečně párkrát zasmál!

T.M.A. (2009)

Tak tomuhle kousku jsem opravdu a upřímně moc neporozumněl..resp.nepřišel ani na chuť..možná jsem čekal úplně něco jiného,ale tohle je pro mé oko dosti zvrácené,nelogické a nevím po chvíli zapomenutelné...jako art film působí opravdu art ,ale jako horor nikoliv a jako mix už vůbec ne ..škoda

Jménem krále (2009)

Pro mne osobně velice kvalitní drama/krimi ze 13.století.Svým stylem natočení filmu spíše připomíná Tv inscenaci,ale hned jsem byl vtažen do děje a příjemně překvapen jak ještě český herci umějí zahrát a jak se dá vymyslet vskutku dobrá krimi..výborný je ovšem K.Roden nejml.nevím jak bych vnímal film bez jeho role ale pokud si v mysli zachovám to co mi zbylo cca den po shlédnutí filmu hodnotím nadprůměrně!

Hodinu nevíš... (2009)

Po delší době opět na československé filmové scéně film,který vybočuje z řady.Thriller z nemocničního prostředí/mimochodem vynikajíchího,zajímalo ve které nemocnici to bylo točeno/občas připomínajícího asi díky kameře a především hudbě Spalovače mrtvol ovšem nedosahující tolik kvalit jako právě spalovač i když tyto dva filmy nechci vůbec se sebou spojovat.

Určitě, možná (2008)

Krásně natočená a odvyprávěná ovšem pro mne ničím extra olsňující romantická komedie výborná po nedělním obědě,která ve mě do večeře nic moc nenechá natož pak druhý den.

2012 (2009)

Podívaná obroských rozměrů se bohužel tříští katastroficky jen na efektech.Postrádám vážnost tématu a vůbec mi nesedí ta hra na velkého hrdinu co přežije všechny stádia téhle apokalypsy...Jako efektní podívaná si ovšem najde své fanoušky....díky občasnému humornému náhledu a díky výborné roly Woody Harrlsona/konec konců přesně takhle bych tam asi stál já/má film nějaký pevný základy jinak by se pro mě probořil do dějin filmových frašek..ovšem 50% si zaslouží.

Sherlock Holmes (2009)

Úplně nový pohled na starou anglii a starého známého Sharlocka s jeho věrným kolegou Watsonem.Výborné akční krimi drama absolutně frčí v rytmu videoklipů,perfekně sestříháné scény se kloubí s fajnouvou zápletkou a krásnou špetkou napětí a zamotaného děje.Jsem velice spokojen s hereckými výkony zde vlastně ani z mé stránky nebyl pochyb o kvalitě zůčastněných herců.Role jim nesmírně padnou a Guy Ritchie udělal ze starého Sherlocka típka co nepostrádá humor a skvěle bojxuje!

Přenašeči (2009)

Myslím si že tento snímek si zasloužil více času při psaní scénáře..pro mne je tato dramatická roadmovie docela nelogicky prázdná nevíme nic o viru víme jen že někdo někam utíká..nevím celkem jsem se nudil a je opravdu škoda že nebyl tento nápad využit lépe.

Mravenčí teror (1977)

Americká kinematografie měla tendence od padesátých let točit horory s něčím obvzláště přerostlím a tentokrát to jsou mravenci.Když budu film hodnotit z dnešního pohledu tak mě to fakt bavilo..ale mám na mysli komediálně bavilo..triky jakým je film natáčen jsou tak zábavné že jsem od filmu nemohl odejít navíc onen "béčkový" děj mě doslova připoutal k obrazovce a nevěřil jsem svým očím takhle jsem se nepobavil ani u některých komedií ..já prostě retro miluji!Když si představím jak v americe seděli lidé v kině a hrůzou si zakrývali oči tak padám smíchy :-)