Kráska a Ošklivka (2008)

od tohto filmu sa hned očakáva, že škaredá je tá dobrá a krásna je tá mrcha. Že pekná Paris je bohatá a kamaráti sa len so svojími modelkovskými kamoškami.. A hlavná zápletka sa bude ovíjať okolo nejakého princa, ktorý má záujem o Paris, ale nakoniec zistí, že dobré srdco má jej kamoška a tú si vezme a budú šťastní až do smrti.. Priebeh filmu ma celkom prekvapil, lebo Paris je nielen v roli krásnej, ale aj dobrej. Ide jej o dobro nechutnej kamošky, ktorá sa ani nesprávala milo. Po tom ako sa zmení aj tá škaredá na peknú si chlapík uvedomí, že si s ňou viac rozumie.. Paris to zoberie v pohode a dopraje kamoške len to najlepšie. Takže dá sa povedať, že ma tento film trochu prekvapil. Nemám rada úplne predvídateľný dej už z obalu. Ale stále herecké "výkony" stoja za odpad, takže za **

Svět podle Prota (2001)

Pre tých, čo to este nevideli, vrelo odporucam a necitajte dalej :) Myslim, ze tento film NIE je filmom s nejasnym zaverom, ktory si kazdy moze domysliet podla seba. Keby ste si vybrali tu moznost ze Spacey je len blazon, tak by sa vam v hlave vynaralo nespocetne mnozstvo otaznikov, ako napr. preco na neho nezaberali konske davky "liekov"? preco videl ultrafialove svetlo, ktore ludia nevidia? ako sa dostal na tri dni z ustavu a potom sa tam nerusene vratil? ako by sa tam zjavila modra sojka? kde zmizla žena z ustavu 27. červenca? prečo v ten sustali kamery ktore Spaceyho pozorovali? Ked si vyberieme moznost, ze Spacey je z K-paxu a pozicial si na 5 rokov Robertovo telo a potom ho opustil neostali mi otazky ziadne :)

Útěk do divočiny (2007)

Veľké očakávanie = veľké sklamanie. Rozmaznaný „pubertiak“ je nahnevaný na celý svet. Rieši to tým, že ubližuje svojej rodine, ktorá ho má rada. Nič svojím činom nevyriešil, nikomu na svojej ceste výrazne nepomohol, neovplyvnil nikoho myslenie. Jeho cesta bola úplne bezvýznamná, a tak aj na ňu doplatil.

Juno (2007)

Na prvý pohľad sa zdá, že film má typický americký otrepaný dej, ale opak je pravda. Vo chvíľach, kde si väšina myslela, že vie, čo bude nasledovať nastal nečakaný zvrat. Celé je to o malých detailoch, ktoré robia túto komédiu inou ako ostatné.

Tracey: Fragmenty (2007)

Dej je neusporiadaný, chaotický a nezrozumiteľný. Napriek tomu originálny film plný neobyčajných myšlienok. „Keď dievča zomrie, zhnije v zemi, rozkladá sa a z hliny vznikne rastlina, tú potom včely opelia a urobia med. Potom jej rodina kúpi domov med a zjedia vlastnú dcéru.“ Ellen Page opäť nesklamala a dodala tejto skladačkovej dráme šmrnc.