Zákon gangu: Mayové - Uch/Opossum (2018) (epizoda)

Dostáva sa mi to čoraz viac a viac pod kožu, niektoré postavy dostávajú trochu hlbky, situacie sa zamotávajú a v podstate všetko sa kurví...

Godless - Fathers & Sons (2017) (epizoda)

Neviem ani úplne presne povedať prečo, ale táto časť sa mi zatiaľ páčila úplne najviac. Má úplne najlepšie zábery, atmosféru a hudbu, kamera je tiež tradične brilantná a máme tu aj pár ničnehovoriacich flashbackov. Dialog na záver je tak extrémne napínavý a dusný, že aj zabudnete dýchať, medzi hercami funguje neskutočná chémia, skvelý, drsný humor...nj, toto môžem.

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Spolu s USS Callister to najlepšie v tejto sérií, opäť samozrejme mierna recyklácia, ale napriek tomu stále natrieskané nápadmi a myšlienkami.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Ľahko hororové postapo ja veru môžem v akejkoľvek podobe a aj keď tomu chýba hlbka a myšlienka podobná Black Mirror, spotil som sa od napätia a užil som si to. A kľudne to mohlo byť aj dlhšie...Golden Brown od Stranglers je už len taká čerešnička na torte.

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind novšej generácie, perfektný, lahko úsmevný, lahko melancholický príbeh o osudovej láske. A úsmev Georginy Campbell je veru absolútne odzbrojujúci.

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

Inteligentne premyslená a natočená epizoda s ideálnou dlžkou, žiadna vata, perfektná hudba a atmosféra, paráda, štvrtá séria mi zatiaľ robí radosť.

Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Tak som sa po rokoch vrátil k tomuto seriálu a hneď takýto masterpiece, ktorý tradične pobaví, zabaví a aj vás trochu donúti zamyslieť sa. No jo, svet Black Mirror mi chýbal...

Manželská historie (2019)

!!!možné drobné spoilery!!! Veľmi citlivá, osobitá a neuveriteľne civilne zahratá konverzačka. Film ktorý doslova prežívate. Takto by to dokázal spraviť naozaj iba niekto, kto to celé skutočne zažil. Noah Baumbach nám to servíruje čo najobjektívnejšie, neprikláňa sa na žiadnu stranu a tak to aj končí: nikto nie je víťaz ani porazený a tá rovnováha je presne to najdôležitejšie v živote. Prvú hodinu som si myslel, že to je další z rady filmov, ktorý ma neskutočne nasere a vytočí, ale musím konštatovať, že málokedy mám po podobných filmoch tak dobrý pocit.

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Poliaci idú bomby, veľmi chytro a inteligentne napísaný a zahraný film, pri ktorom vám poriadne vyschne v ústach, komentár zakončujem ako včera po Corpus Christi, bravo kurwa, bravo!

Corpus Christi (2019)

Absolútne milujem filmy z rozných prdelí uprostred ničoho a toto je snáď jeden z najlepších. Perfektná, drsná dráma od našich severných susedov, ktorí filmy teda točiť vedia. Bartosz v hlavnej úlohe exceluje, ale výrazne hrajú všetci zúčastnení, bravo kurwa, bravo!