Budiž světlo (2019)

Som rád, že som porušil svoj včerajší sľub, že po príšernej "Učiteľke" si dám pokoj od slovenských filmov aspoň pár rokov. Pravdepodobne by som tak prišiel o tento klenot. Nepríjemný, atmosfericky veľmi silný, dusný film z takého klasického slovenského zapadákova, ale ja by som aj tak ku koncu ešte omnoho viac pritlačil. Herecky tiež prekvapivo veľmi slušné. Ale čo, dám za 5, ktožvie kedy sa mi najbližšie naskytne takáto možnosť. V dnešnej dobe veľmi potrebný film!

Učitelka (2016) odpad!

Dal som takú hodinu, ale viac sa proste nedalo. S Mauréry a so scenárom som nemal problém, problém sú, ako to už u nás býva dobrých zvykom, príšerné, naozaj príšerné herecké výkony a dialogy, ktoré pôsobia strašne neprofesionálne a pripomínajú mi naše scénky na stužkovej. Vyslovene ma bolelo sa na to pozerať, ale neviem no...podľa hodnotenia vysoko nad priemerom a nejakých tých ocenení súdim, že chyba je skôr vo mne a som už príliš rozmaznaný...Každopádne si dám od našich pokusov o celovečerný film zas takých pár rokov pauzu.

Moje učitelka chobotnice (2020)

"...a v tom som sa musel ísť nadýchnuť". Tak ako kámo bože... :) Podmorský svet je fascinujúce, takmer nepreskúmané miesto. Profesionálny tím napríklad okolo takého Attenborougha by z takéhoto námetu zrejme vyťažili o dosť viac, ale v tomto poloprofesionálnom štýle je svojím spôsobom tá krása a čaro. Craig sa javí ako skromný sympaťák a na tento veľmi pofidérny vzťah chobotnice a človeka sa pozerá dobre. O dokumente sa ani až tak nedá baviť, ale v podstate veľmi pekná rozprávočka.

Defending Jacob - Všechno je v pohodě (2020) (epizoda)

O trochu lepšie ako úvodná epizoda, ale stále celkom nuda, strašne veľa vaty a ani tie ksichty mi tam moc nesedia a teda končím so sledovaním.

Defending Jacob - Pilotní díl (2020) (epizoda)

Uvod pravdupovediac až tak nenavnadil, vyzerá to na dalšiu, už snád tisícu, drámu z prostredia vyššej vrstvy šmrncnutú trochou toho krimi, ktoré tiež moc nenavnadilo, zvyšok ušiel, dám tomu ešte časť a uvídíme, či sa rozbehne niečo zaujímavé, snáď áno.

Podvodník (2012)

Tak toto bolo asi najväčšie wtf, aké som videl za posledné roky. Za záver musím dať piatu hviezdu, to sa vám fakt podarilo loptoší! :)

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Celkom solídna dráma z amerického zapadákova, kde každý pozná každého. A na pozadí beží trochu nadpriemernejšia detektívka. 88% a 48. najlepší seriál všetkých čias je možno dosť prestrelené, Mare neprináša nič nové, čo by sme ešte nevideli, je to o takú jednu časť zbytočne natiahnuté, ale chápem to hodnotenie...je to hlavne kvôli absolútne famoznej Kate Winslet. Ide pravdepodobne, a to nebudem preháňať, o jej úplne najlepšiu rolu v jej kariére. Aj zvyšok osadenstva hrá tie svoje kyslé ksichty dosť presvedčivo. Nechýba tomu v podstate nič, nenudí to, neľutujem, že som si to pozrel. Ale Pustina alebo True Detective to nie je no...

Mare z Easttownu - V nejtěžší chvíli (2021) (epizoda)

Nemám rád takéto sebaľutovacie epizody, ktoré musia logicky prísť vo väčšine podobných seriálov. Pravdupovediac ma celý čas ani až tak nebavia lesbické peripetie dcéry a celé je to už trošku, trošičku umelo natiahnuté, Kate je ale stále absolútne famozna, nebojím sa povedať, že jej úplne najlepšia rola.

Mare z Easttownu - První dáma Hawks (2021) (epizoda)

Nj, nonstop kyslé ksichty, hnusné počasie, americký zapadákov, kde každý pozná každého. Skvelé profilovanie hlavných postáv, ani sekundu som sa nenudil, toto ma bude baviť...