Pozemšťan (2007)

Naozaj skvelá argumentačná prestrelka, ktorú som objavil čisto náhodne, pochybujem, že o nej niekto z celého môjho širokého okolia vôbec niekedy počul a to je škoda.

Uvězněni v čase (2007)

Hectorovia vôbec nemali dobrý deň . Celkom sľubný debut, na ktorý už bohužiaľ režisér nenadviazal ako tak pozerám. Je to síce z roku 2007, ale celkom očividne lacná produkcia a naozaj podivuhodné chovanie hlavnej postavy podsúvajú tento film do kategórie "zajtra si naň už nespomeniem". A náš, čo sme videli celý seriál Dark, už ťažko môže takáto blbostička prekvapiť, alebo nám zamotať hlavu ;)

Kaštánek (2021) (seriál)

Tejto minisérii tažko niečo vytknúť. Funguje v podstate všetko od hercov cez príbeh až po atmosféru. Ale bohužiaľ, nedostalo mi to pod kožu, neprináša to nič, čo by sme už najmenej sto krát nevideli a nečítali, všetko ide podľa klasickej severskej šablony, ktorá ma už svojou obyčajnosťou unavuje. Solídny priemer.

Kaštánek - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Stále všetko funguje ako má, herecké výkony, žiadne do očí bijúce logické diery, atmosféra. Ale mne sa to proste ani po štyroch častiach nedostalo absolútne pod kožu.

Kaštánek - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Za mňa zatiaľ najlepšia časť, záverečná akcoška síce dosť očakávaná a okatá, ale inak ma to bavilo, najviac ma baví ten parťák. Ale stále je mi tak nejako absolútne jedno ako to vlastne dopadne...

Kaštánek - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Stále ma to bohužiaľ veľmi nechytilo a niečo zaujímavé sa stane až poslednú minútu. Ide to proste podľa klasickej šablony, takýchto seriálov som už videl desiatky a keby to nemá len 6 častí, tak to po tejto druhej vzdám a vygooglim si zvyšok.

Kaštánek - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Nj, ďalšia severská kriminálka, kto by ich nemal rád? To nemyslím ironicky, škandinávske kriminálky sa tešia extrémne veľkej obľube a tažko preto asi prísť ešte s niečím výnimočným. Kaštánek zatiaľ absolútne ničím nevybočuje, rozjazd celkom solídny priemer, pokračujem v sledovaní, ale že by som nespal kvôli tomu, že chcem okamžite vidieť dalšiu časť sa nedá povedať.

Ted Lasso - Žádná svatba a jeden pohřeb (2021) (epizoda)

Chvíľu to trvalo, ale začína sa mi pod kožu dostávať aj tá vážnejšia rovina tohto seriálu. Stále síce tie vážne scénky Sudeikisovi neverím, ale aj tak je to celkom silné. Vlastne sa mi dosť páči smer, ktorým sa tento, spočiatku nenápadný, seriálik vydal.

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda)

Na záver...to najhoršie. Odporúčam pozerať túto časť na dvojnásobnej rýchlosti. Seriál sprevádzalo obrovské množstvo do očí bijúcich nelogickostí, ale nejako ste im to dokázali odpustiť a nechali ste sa ochotne dalej unášať dejom, ale táto záverečná podkopala v podstate úplne všetko a samozrejme aj hlavnú myšlienku seriálu. Pritom stačilo spojiť iba predposlednú časť s prvými 15 minútami tejto poslednej a so cťou to ukončiť včas. Vážne jedno z najhorších finále, aké som kedy videl. Squid game je typický príklad prehypovaného seriálu, ktorý chce vidieť každý, minimálne preto, aby pochopil memečka na sociálnych sietach. Podľa mňa si rozhodne taký hype nezaslúži, aj keď nepopieram, že som sa celkom bavil, ale je obrovské množstvo omnoho, omnoho lepších seriálov, o ktorých drvivá väčšina ani nevie a takejto slávy sa im nedostalo. Prípadnú druhú sériu už ale určite vynechám.

Hra na oliheň - Bílý kůň (2021) (epizoda)

Celkom sympatická polhodinka, ktorá ale mohla kľudne trvať 15 minút a pripojiť sa k finálnej epizode. A odhalenie mierne očakávané, ale tak strašne som dúfal, že prídu s niečím iným ako s takouto totálnou stupiditou.