Nevina (2021) (seriál)

Čo sa spočiatku javilo ako poriadny mindfuck sa časom pretransformovalo na poriadny whatafuck a skončilo to ako celkom solídne vyskladané puzzle. Napriek štyrom hviezdičkám mi tieto španielske šialenosti veľmi nesedia, chovanie postáv a množstvo situácií sú často hrozne nelogické, celé je to často veľmi naivné a pripomína to skôr béčkové nemecké detektívne seriály z 90. rokov. Nepomáha tomu ani strojený a neskutočne umelý herecký výkon hlavného hrdinu. Na áčkovú záležitosť to však posúva atmosféra, dej, ktorý nech už je akokoľvek bláznivý a nelogický, tak v žiadnom prípade ani sekundu nenudí, perfektný strih a vynikajúca piata časť. A veľmi sa mi páčil inovatívny začiatok každej epizody / "Si Mateo Vidal"..../ Bola to dobrá jazda, ľahko naivná, ale svieža a drsná, no od španielskych filmov a seriálov si dám asi dlhšiu pauzu.

Nevina - Epizoda 8 (2021) (epizoda)

Tak v poslednej časti sa ako v Contratiempo už žiadny veľký twist nekonal, iba sa všetko dovysvetlovalo a nakoniec to do seba aj celkom pekne zapadlo. Bola to fajn jazda, ale aj tak mi tieto španielske šialenosti veľmi nesedia.

Nevina - Epizoda 7 (2021) (epizoda)

Postupom času sa z kvalitného mindfucku stáva už len taký wtf...Mám s tým problém, budem sa opakovať, je to natočené veľmi kvalitne, emočne a herecky je to silné, strih je perfektný, ale je to tak strašne naivné, nelogické a deravé...

Nevina - Epizoda 6 (2021) (epizoda)

Ako sme si už zvykli, logika občas, dosť často, išla úplne do prdele, pribúdajú rôzne náhody, ale stále je to napínané a pozerateľné, len musíte aspoň trochu vypnúť mozog.

Nevina - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Drsná časť, hlavne prvá polovica. Niektoré veci sa postupne vyjasňujú, niektoré diery v celkovej logike a chovaní postáv sa už asi nevyjasnia nikdy, ale nenudíte sa.

Anne Boleyn (2021) (seriál)

No tak toto nie vážení! Pán Soukup v seriáli pána Soukupa v hlavnej ulohe s pánom Soukupom nemôže byť v žiadnom prípade zosadený z tronu!

Nevina - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Dosť sa v tých menách už strácam pravdupovediac, ale je to veľmi slušne premyslené a natočené.

Hříšníci - Série 11 (2020) (série)

Lepší koniec sa snáď natočiť ani nedal, ale stále tvrdím, že to mohlo chodiť donekonečna...boli to dlhé a krásne roky, jedinečný seriál, aký sa natočí raz za dekádu a tiež som rád, že som mohol byť pri tom.

Hříšníci - Father Frank, Full of Grace (2021) (epizoda)

Stále si myslím, že by to mohlo pokračovať donekonečna...ale, asi je na čase posunúť sa v živote dalej. Koniec sa snáď ani nedal spraviť lepšie, len mi je ťažko na srdci, tieto absurdné postavičky so mnou išli mnoho rokov, je až neuveriteľné, že si Shameless udržali kvalitu 11 sérií a ako vravím, kľudne by ešte zopár zniesli. Bravo, bravo, bravo!