Chlast (2020)

Nič na svete nie je úbohejšie ako vidieť ožratého, dospelého chlapa, nič. Bohužial aj my /ako Dáni/ patríme k národom, kde je nenormálny ten, kto nepije. "Nepiješ, nefajčíš, čo si to za chlapa?" je už taká klasika, ktorú dlhé roky počúvam, tragikomické ako aj tento film, ale v tom dobrom slovazmysle, ale však sme nič iné ako kvalitku od Vinterberga nečakali.

3Bobule (2020)

Ja mám pre túto sériu slabosť. Prišlo mi zle, keď som zistil, že od druhých bobuľ už uplynulo 11 rokov! Trojka je podľa mňa lepšia a menej krčová ako dvojka, je to príjemný, svieži, letný filmík, ktorým nič nepokazíte a navodí vám dobrú náladu a atmosféru. Samozrejme mohol by som začať kritizovať plno vecí a začal by som hereckým výkonom Braňa Deáka, ale tak na čo...ja to mám rád tieto filmy z moravského prostredia skrátka..

Odhalení (2019) (seriál)

Miniséria natočená podľa skutočných udalostí, ktorá si zo všetkými vašimi emociami pohrá ako jazda na horskej dráhe. Budete cítiť nenávisť, nechuť, bezmocnosť, hnev, ľútosť..nie je to príjemné sledovanie, hlavne prvé tri/štyri časti, potom mi to už prišlo zbytočne natiahnuté a poslednú časť som dokonca tochu preskakoval. Ak o prípade nič neviete, užijete si to ešte viac, herecké výkony brilantné. edit. hneď po dopozeraní som si pozrel aj dokument "Maminka mrtvá a nejdražší" a je neskutočné ako detailne a presne to tvorcovia natočili.

Odhalení - A Whole New World (2019) (epizoda)

Nevedel som, že k tomu, aby sa zrušilo obvinenie stačí povedať policajtom, že nie ste doma. Ale zaujímava epizoda, v minulosti sledujeme Dee Dee ako milujúcu, ale zaroveň postupne viac a viac narušenú matku a jej matku, po ktorej zrejme zdedila dosť špatné gény. V prítomnosti zas dvoch géniov, Bonnie a Clyda z aliexpressu...

Odhalení - Plan B (2019) (epizoda)

Stále psycho...problém mám len s niektorými "umeleckými" prvkami, ako napríklad tie hrané sms správy, ktoré sa sem podľa mňa akosi nehodia, ale to je môj subjektívny názor, keďže som odchovaný hlavne na podobných dokumentoch.

Odhalení - La Maison du Bon Reve (2019) (epizoda)

Uvod zaujal, o prípade absolútne nič neviem, čiže som naozaj zvedavý, láka ma to pustiť si skôr ten dokument, mám radšej autenticitu, ale mám dosť času momentálne, tak idem na druhú časť...

Fargo - Season 4 (2020) (série)

Fargo univerzum mi učaroval už pred mnohými rokmi, keď som videl pôvodný film Coenovcov a na každú sériu sa vždy extrémne teším, na túto obzvlášť, pretože po tretej bolo oficiálne povedané, že dalšia už nebude. Čo si budeme hovoriť, je zrejme najslabšia, ale určite nie slabá a každému milovníkovi tohto absurdného sveta ju odporúčam všetkými desiatimi. V pamäti mi osobne ostane ešte dlho brilantná 9 časť. Prvá séria ale ostane zrejme navždy neprekonaná.

Fargo - Storia Americana (2020) (epizoda)

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že je posledná epizoda mierne odfláknutá, o čom svedčí aj jej dlžka. Ale všetky linky sa uzavreli a aj tak som spokojný a neľutujem ani minútu stávenú pri štvrtej sérií Farga.

Fargo - Happy (2020) (epizoda)

No ok, tak som to dvihol do červenej farby, ale mám z toho zvláštne pocity, tých nelogických vecí je tam požehnane a opať tu máme ducha, ach... Na druhej strane tu máme opať plno brilantných dialogov, absrudných a zároveň klasicky fargogeniálnych scén, no skrátka som zvedavý na finále, ale nie až tak veľmi ako som býval pri predchádzajúcich sériach.

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Nie je to úplne príjemné sledovanie, ale tieto autentické dokumenty/Don't F*ck with Cats, Making a Murderer/ sú proste svojím spôsobom extrémne zaujímavé, hlavne pre ľudí ako my, ktorí zrejme o podobných prípadoch nič nepočuli. Ale tie štatistiky na konci si mohli odpustiť...vlastne len za to hviezda dolu.