Sněhurka (2012)

Julia Roberts si tú kráľovnú hajzľovej misy očividne a s chuťou užíva a jej ironické komentáre ma bavili na celom filme asi najviac. Lili Collins je neskutočne rozkošná a jej snehulku by som rád vidieť, ochutnať a i opáčiť mojím cencúľom. Veď som si ako teenager kupoval, vtedy ešte MC kazety jej otca, takže sa mala tak dobre ako sa mala aj vďaka mojím prachom, čiže nejaká ta odmena v podobe jedného zasunutia by bola voči mne fér. Tarsemov vizuál aj výprava v pohode, myslím, že k rozprávke sa to hodí. Humor mi vyhovoval. Mne sa to vcelku páčilo, aj keď to nie je zrovna rozprávka na ktorú budem nostalgicky spomínať v starobe, na rozdiel napríklad od takého Deep Throatu.

Nákaza (2011)

Nič pre monkoida ako ja, čo na vlastné náklady ešte aj tým maloletým zákazníkom dáva ku každej kúpenej dávke novú ihlu. A že by som teda nemusel! Ale časy sú ťažké, každý zákazník chce nejaké bonusy, zľavy a tak, ale však zas aj ja musím z niečoho žiť kurvafix! Snáď odomňa nikto nemôže chcieť aby som sa začal živiť poctivou robotou. Najmä teraz, keď už mám vybudovanú sieť aj na základných školách, aj dílerov zaučených, však to nejde len tak opustiť rodinný podnik, čo ste piplali od malička. Ale tuším som odbočil, takže pozerateľné to bolo a né že né, predpokladám, že je to aj pomerne akurátne k tomu akoby to fakt vyzeralo, ale osobne ma to až tak nebralo. Asi preto, že nemám rád ľudí a sympatizoval som skôr s tým vírusom, či čo za sajrajt to bolo.

Dluh (2010)

V strižni sa im tuším pomiešali kotúče a koniec tam nastrihli z filmu Red, ale inak v pohode dráma. Len ten Ciarán nemusel tak skoro stratiť hlavu a mohlo ho tam byť viac.

Nedotknutelní (2011)

Až taká pecka ako sa mi každý snaží nahovoriť to rozhodne nie je. Je to slušné a pomerne zábavné, ale popravde nijak výrazne lepšie než americké 50/50 mi to teda neprišlo. Alebo je chyba vo mne a stala sa zo mňa až taká cynická sviňa, že už ani len nejaký ten milionársky kvadruplegik ma nedojme. Možno keby bol mal ten francúzsky Stephen Hawking za dcéru adoptovanú, ešte vlastným otcom zneužívanú, indickú mentálne i telesne postihnutú a rakovinou trpiacu dcérku, že by som aj vyronil nejakú tú kvapku lásky, či slzu som vlastne chcel povedať. No, veď snáď v pokračovaní alebo americkom remakeu.

Johnny English se vrací (2011)

Už prvá časť nebol žiadny veľký zázrak a dvojka je ešte citeľne slabšia. Našťastie sa však aspoň nekoná monštruozita rozmerov trápneho Mr Beana na prázdninách. No s nápadom natočiť ešte aj tretiu časť snáď žiadny bláznivý producent nepríde. Ak hej, tak dúfam, že ho ešte predtým ako stihne predniesť svoj nápad šéfom filmového štúdia nakope do gúľ kompletné osadenstvo tibetského kláštora s Jeho Svätosťou Dalajlámom na čele.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Predvídateľné od úvodného loga Universal až po záverečnú guľku. Ale to nevadí, nie každý film musí byť revolúciou posúvajúcou hranice žánru. Safe house ním nie je a ani nechce byť. Je to len slušné remeslo dobré na jeden večer. A to niekedy k spokojnosti úplne stačí.

Nevinná (2008)

Ťažko povedať, či by som to tak videl aj k by som filmy videl v opačnom poradí, no takto mi pripadá americký remake výrazne lepší. Haggis sa temer presne držal francúzskeho originálu a len kde tu si dovolil zmeniť dramaturgiu príbehu, prípadne niečo pridať a všetky zmeny sú v mojich očiach absolútne funkčné a filmy dodávajú šťavu a napätie aj tam kde ich originál postráda a vylepšujú tak Cavayého dobrý scenár k temer dokonalosti.

Útěk ze Sibiře (2010)

Nechýbalo veľa a spolu s Randalom by sme si mohli povedať: „Even the fuckin' trees walked in those movies.“ Ale to je v pohode, chodenie mi nevadí, čo sa už nedá povedať o prestrihoch, keď sa dej filmu posunie o celé týždne a nie je nijak vysvetlené, či ukázané ako celý ten čas prežívali. V pohode herci, krásna kamera (National Geographic sa nezaprie) a skvelá hudba. Nie práve najlepší Weir, ale ani žiadny vyložený fail sa nekoná. Aspoň nejaké tie životné istoty ešte vždy platia.

Panna zázračnica (1966)

Mal som čo robiť aby som pri tom nezadrichmal spánkom spravodlivých. No netvrdím, že to bola chyba filmu, skôr moja pri jeho výbere. Pozerať toto, keď ste už pomaly dva týždne poriadne nespali (Žiaľ, znásilňovať dôchodkyne v parkoch počas dňa je ešte vždy problém, na ktorý sa väčšinová spoločnosť pozerá s dešpektom. Asi spravím nejaký Pride, aby som na tento problém upozornil.) nie je práve najlepší nápad, takže poučenie dnešného dňa znie: Na pannu pozerať len do ružovučka vyspinkaný! No a na Pannu zázračnicu vlastne tiež.

Krotká (1967) (TV film)

Pomerne zaujímavá a pozerateľná adaptácia Dostojevského poviedky.