Reacher - Koláč (2022) (epizoda)

"Velkolepé" finále ala 80/90's Hollywood B-klišé se mi líbilo velmi. Připomnělo mi to Komando. Odvolávající se na tyhle oldschool časy je důvod proč to funguje. Tvůrci se toho nebojí a to mě baví.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Hodnocení u dna, ovšem všichni na to čumí. Neviděl jsem v životě jediný díl avšak pobaveně čtu komentáře, které zatracují onen pořad i přes to, že jsou jeho diváky. Tomu říkám ironie.

Země svobody: Amerika jinýma očima (2021) (seriál)

Já už nemohu tyhle 'nikdy nekončící boje za rovnoprávnost' s čistým svědomím sledovat. Propaganda liberální demokracie (čti totality) nezná mezí. Neustálé zvýrazňování dávno přežitých aspektů, které američtí "demokraté" chtějí tak zoufale oživit (což se jim mimo státy s totalitní historií daří) a cpou nám je horem dolem, mi lezou nejen krkem, ale i ušima. Právě oni vrátili rasismus do hry v plné polní a rozdmýchávají ho neustálým poukazováním na to, jak jsme odlišní. Ještě pár takových dokumentů a těch 356tis dolarů pro každého černého občana USA, které navrhuje nový demokraticky skvělý prezident Biden, bude málo.

The 75th Golden Globe Awards (2018) (pořad)

Tak jistě, Gervais byl eliminován, to by bylo něco přímo pro něj- to není žádoucí, na to je toto téma až příliš hysterické a pokrytecké. Oprah mi hnula žlučí- typický příklad zrychlené spravedlnosti. Vypadá to, že ve Státech už stačí pouze obvinit- jak pomýlené a humorné (a v mnoha případech zcela jistě lživé či překroucené). Minulý rok jsme měli téma diskriminace černochů, tento rok máme obtěžování (ženy uměleckého světa si téma užívají až se sadistickou radostí). Únavné proplétání témat, které staví samotnou filmovou oslavu až na druhé místo, je ubíjející. Výlevy osazenstva, které je zřejmě čisté jak křišťál a které vidí vše černobíle, mi začínají lézt krkem. Velkou radost mi dělá Catherine Deneuve a Briggite Bardot- dvě múzy, krásky v nejdivočejších letech filmového průmyslu dobře vědí, jak se věci mají a tak se nebojí ozvat- ony už Hollywood nepotřebují- mohou si dovolit používat zdravý rozum a odmítat pokrytectví.

Taboo (2017) (seriál)

Tom Hardy nám pomalu začíná padat do monotónního hereckého projevu. Co ještě nedávno fungovalo u Šíleného Maxe tu začíná pomalu nudit a slévat se. Pro jeho příští roli bych mu doporučil zcela jinou polohu, jelikož s tímhle už si jednoduše do budoucna nevystačí, diváky by tím mohl definitivně otrávit. Naštěstí série těží z hutné atmosféry, tajemna a schopnosti v divákovi vyvolat zvědavost po odpovědích. Samotná Hardyho postava není vůbec špatná, dokonce by se dalo říct, že je výborná. Problém ovšem je, že tohle už nám Hardy párkrát předvedl a nás už to nepřekvapí. Objevit se v tomhle jako nováček, tak má vyhráno. Takhle si ovšem musí pozornost vybojovat a především ji udržet.

Korunní princ (2015) (TV film)

Kryštof Hádek je jediná veličina, která pohádce dodávala šmrnc a herecký výkon.

Young Ones (2014)

Nevyužitý potenciál. Silně.

Sázka na život (2014)

Úvodní titulky jsou jednoznačně vynikající. Neztratily by se v žadné Bondovce. Klobouk dolů.