Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Orgasmus pro vymirajici akcni plemeno. Na tohle sem ja mlady pivo cekal po 20 let a skoro pul zivota ve skrytu duse doufal ze se toho prece jen doziju.Je to sen nebo realita? Arnold hlaskuje na Norrise ten odovida zbesilou strelbou na Slye,v pozadi masakruje Dolph aby zpraskal prdel Van Dammovi a Willis do toho kydli teroristy ze smartu. Infarkt se dostavuje pri kazdy kombinaci hvezd a kouzli nostalgicky usmev na tvari oslehanyho akcniho harcovnika.Koho zajima story? Jenom emotikony z matrixu, Bourny ze super realistickych sracek a decka z facebooku ktery vubec netusi co to vlastne pochcavaji za film. Takze kdo tenhle mega old school nevidel mam jednu zpravu. Vy volove, prestante sedet u porna v kompu a vlitnete do kina na Expendables 2. Milnik v historii akcniho filmu je tady!!!

Život je zázrak (2004)

Zivot je cudo je sice pro me nejslabsi kusturicuv pocin ale porad je to poradny cudo. Priznam se ze o konfliktu mezi bosnou a srbskem vim uplnej hovnajs ale profesor Kusturica opet rozehral pestrobarevnou mozaiku a potesil moje cerny a nasilnicky srdecko touhle zajimavou podivanou. doporucuju vsemi jedenacti

Závěť (2007)

Kusturica me totalne odrovnal. Cerna kocka,bily kocour byl ulet ale zavet je nuklearni pecka. Dokonale absurdni komedie s famoznim hudebnim doprovodem,nezapomenutelnymi hereckymi vykony a kotatkem Marijou Petronijevic do ktery sem se stejne jako Tsane okamzite zamiloval. Nemuzu taky vynechat ultimatni bratry Krvokapice,mafianskyho bosse Baja co rad stary pipky,jeho poskoky co vypadaj jako by utekly z Jedlickarny a Jasninu maminu ucitelku Dragicu Gicu. Musel bych tady vypsat uplne vsechny kdo v tom filmu hraly protoze kazdej zene film svyma hlodama do moji top 10. Necekal sem ze ji budu tak rychle menit ale je to pro me nejlepsi komedie za poslednich 10 let

Americké psycho (2000)

Chodici reklama Bale chodi rad do Dorsie,nosi obroucky a oblek od Valentina,potrpi si na zvlacnujici gel s omlazujici emulzi a vubec rad utraci za to nejexkluzivnejsi zbozicko co se da sehnat. JENZE co kdyz je takovej slizoun a zdanlive spokojenej zazobanec ve skutecnosti uplne vylizanej psychopat se zalibou v kanibalismu a staci mu aby kolega z worku vytahl novou vizitku s vodotiskem coz ho rozzuri do vrazdiciho besu. Verim tomu ze z tech 5ti miliard lidi existuje par magoru co by to udelaly a navic kdyz maj tvar Christiana Balea,nejde nestat se jejich obeti. Jsem nadsen a vrele doporucuji kazdymu rodicimu se psychotikovi

Srbský film (2010)

To je ono Milos,to je film. Tohle je opravdu film a hodne silna kavicka. Ze zacatku takovy temny porno graduje neuveritelnou davkou ultranasili a balancuje na hrane snuffu az ke kulervoucimu zaveru. Ano je fakt ze nektery sceny si mohl ten srbskej reznik nechat (znasilneny mimino) ale ten pribeh a ta atmosfera deklasuje 8MM a jemu podobny na pohadku pro predskolaky. Hlavni hrdina prodal dusi dablovi (reziser Wukmir) a projde si neskutecnym peklem ktery bych nepral nikomu zazit. Vysmazenej konskou viagrou klati cokoliv co mu Wukmir naserviruje a pritom mava macetou jak na jatkach. Nebudu si tu hrat na drsnone ale existuje spousta filmu ktery jsou o neco nechutnejsi a kdo se nebude moc zaobirat (i kdyz to bude docela orisek) toliko prehnanou syrovosti a brutalitou dostane vybornej thriler s devastujici atmosferou. Pod 5 hvezd nemuzu jit

Jo (1971)

Bombasticka zalezitost. O tomhle filmu sem nemel ani paru a vyklubal se z toho jeden z nejlepsich Funesovych pocinu. Zbavit se mrtvoly se pro Louise stava nocni murou a do toho se na nej lepi smula ze vsech stran. Musim se zastat Cislera protoze to daboval luxusne a libi se mi vic nez Krampol nebo Labus. Neni to sice Filipovsky ale porad dobra volba.

Braddock: Ztracen v boji (1988)

Norris mucenej,Norris postrelenej a tak bych mohl pokracovat dal. Norris prezije vsechno i shledani se ztracenou manzelkou po 15ti letech(ona teda moc ne),rozda si to na ferovku s helikopterou,hazi trojity axly pred granatama a do toho pres vous cedi hlasky jako na bezicim pasu. Mladsi Norris se s tim nepare a jak se kdysy rikalo ze Rambo II vykradl Missing in action tak vraci uder a tezkotonazne kopiruje Rambicovi kousky z druhyho dilu. Narozdil od nej umi Norris navic poradne nakopat prdel a tak je tenhle film po trosicku utahanejsim zacatku testosteronovou bckovou jizdou a vubec proste za 5 hvezd

Brána II. (1990)

Teda nechapu co se vam vsem na tomhle horurku nelibilo protoze to byl ulet. Pribeh sice neni nic extra ale porad je lepsi nez ty vycpely srajdy co se toci dneska. K tomu bombasticky oldschool triky a par vydarenych vtipku dela z tohodle snimku nostalgickou jizdu

Gladiátoři 2000 (1999)

Tady nepochybne cerpal Aronfsky do wrestlera. Dokument o vyslouzilych bitkarich kterak se jim dari dneska. Mrzacily se aby se obecenstvo bavilo a po letech na ne skoro zapomnelo. Zajimava sonda do zivota tech ktery sem i ja jako malej spunt obdivoval ukazuje ze tenhle sport neni zdaleka takovej fake jak se rika.

Schindlerův seznam (1993)

Teda Spielberg me trefil primo na komoru. Myslel sem ze vojin Ryan je vrcholna tvorba z II.svetovy ale Schindleruv seznam ho prevysuje o kilometry. Solidni drama ktery se po hodince rozjede v cestu skrz peklo se mi nesmazatelne vrylo pod kuzi. Neverim sice ze by nackove takhle tolerovaly Schindlerovo chovani ale to nijak nebrani ve sledovani tohodle bombastickyho filmu. Spielberg je fakt pan reziser