Velká nádhera (2013)

Po prvních 15 minutách už jsem se pomalu chystal k odchodu z kina. Nakonec jsem byl ale moc rád, že jsem vydržel. S každou další minutou mě tato minipovídková mozaika vysázená na krásných římských kulisách tlačila čím dál víc a víc do křesla. Místy pochmurně, místy divně, místy divně humorně nastavené zrcadlo odrážející obraz římské smetánky, jejíž život naplňují sex, drogy v mnoha podobách a hlavně všudypřítomná přetvářka. A tím vším bahnem beznaděje se brodí Jep Gambardella (Toni Servillo), který ve svém pokročilém věku přichází na nepříjemné zjištění. Život mu uniká mezi prsty a sám nedokáže najít sílu, aby jej uchopil pevně do rukou.

Focus (2015)

Takoví romantičtější Dannyho parťáci. A nač nestačí scénář, doženou hlavní představitelé. Prostě dobrý.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Když se slije dohromady Bond z šedesátých let, Austin Powers, Jason Bourne a Kill Bill, vše se protřepe, velmi zjemna zamíchá a jako ozdoba se přidá Colin Firth, je z toho koktejl, na který jen tak nezapomenu.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Roztomilá romantika. Grant a Firth opět nezklamali a Zellweger taky potěšila. No a britský přízvuk jako třešnička na dortu. :)

Kód Enigmy (2014)

Herecký koncert páně Cumberbatchova, kterému se skoro podařilo zakrýt nedostatky zanechané panem scénáristou. Ten totiž občas tápe a nechává diváka na pochybách, o čem má vlastně film vyprávět. Dvě hlavní pointy se sice umělecky prolínají napříč třemi časovými rovinami, ale místo aby se vhodně doplňovaly, navzájem si spíš překážejí. Po závěrečných titulcích tak kromě úžasu na Benedictovým umem a uznání nad zručným technickým zpracováním zůstane v hlavě i malý hlodavý červík, který má za to, že se z toho všeho dalo vyždímat přeci jen trochu víc.

Equalizer (2014)

Krásná atmosférická podmanivá akční vybíjená. Když se sejde León, první Taken, Bauhaus, rok 2014 a Denzel, je z toho Equalizer jak vyšitej. Ou jé!

Interstate 60 (2002)

Milá i mrazivá vyjížďka po ujeté dálnici plné ujetých lidí. Jeden WTF moment střídá druhý a být to celé o fous kratší, asi bych si to dal někdy rád znovu.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Bylo to přesně takové, jaké jsem to čekal. Místy dobré, místy vtipné, ale hlavně (stejně jako dva předchozí díly) zbytečně dlouhé. Na tohle do kina rozhodně nechoďte a radši si počkejte, až někdo schopný celou třídílnou ságu sestříhá do formy jednoho dvouapůlhodinového dílka a vyvěsí na YouTube. Pak se na to teprve bude mít smysl podívat.

Strážci Galaxie (2014)

Povedená marvelovská popcornovka o neavengerovských „hrdinech“, kteří se neberou moc vážně. Nebo naopak až příliš. Takže za mě dobrá a příště zas.