První rytíř (1995)

Slabší odvar legendy o Artušovi. NAivní pohádka.

Demolition Man (1993)

Pro mě jedna z nejlepších akčních komedií. Prakticky celý film jsem se bavil. Stallonovi Spartan sedí, Snipes jako šílenej záporák taky. Navíc je příběh zasazen do blízské nekonfliktní budoucnousti. Co na to říct, snad jen Buďte dobří!

Dracula (1992)

Podle mě prakticky skoro dokonalé audio - vizuální provedení, atmosféra, která by se dala krájet, výborné herecké výkony, kamera a nádherné exteriéry... Samá superlativa, nicméně nemohu jinak. Mě si pan Coppola tímto snímkem získal - vřele doporučuji. 5*

Bounty (1984)

První film, který si z dětství pamatuji. Pořád jsem si ho pouštěl dokola a dokola. Měl jsem z něho husí kůži. A teď po skoro dvou desetiletích má ten samý pocit. Atmosféru především dělá výborná až excelantní hudba, ale také nádherné exteriéry a jakási mystičnost Tahiti a samozřejmě Hopkins.

Stalingrad (1993)

Pro mě jeden nejlepších filmů o druhé světové válce z pohledu "těch druhých, špatných" Němců, který sice nevyniká v bojových efektech, nicméně je velice osobitý, realistický až řekl bych naturalistický. Tento snímek krásně zachycuje druhou stranu, kde se objevují obyčejní lidé, oblbnutí fašistickou agitkou a propagandou, kteří povoláni do války tam někde daleko se seznamují s prostou realitou boje a smrti.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Zajímavý akční film, který ovšem stačí vidět pouze jednou. První polovina filmu mě potěšila - na jedné straně představení situace, času a místa a na druhé zoufalství místních a každodenní povinnosti speciálních amerických jednotek. Nicméně druhá část filmu se proměnila v jednolitou řežbu, kdo z koho, při čemž americký nacionalismus (nebo chcete - li patriotismus) srší z každé kulky. Nebýt výborné hudby H. Zimmera, byli by to tři hvězdičky. Takhle slabé čtyři.

Ztraceni (2004) (seriál)

Bývalo, že jsem každou epizodu hltal, ale čím dýl jsem se díval, tím víc mě to omrzovalo. Nakonec po pěti sériích, kdy už to mělo opravdu skončit, nemůžu víc jak prostý normální průměr. Jedině za pana EKA a SAIDA jsem nešel ještě níž.

Chalupáři (1975) (seriál)

Mě to bavilo a baví, normalizační podtext tam je, ale v dnešní době ho už můžem brát s nadhledem. A navíc Sovák, Kemr, mladej Schmitzer, Bohdalová, Prachař...

Tom a Jerry (1940) (seriál)

úplně nejvíc nejlepší, jak před skoro dvaceti lety, tak i teď... jo a Toma mě bylo vždycky taky líto, jak už tu někdo psal....:-)

Mr. Bean (1990) (seriál)

Rowan Atkinson je obstojný herec a možná i obstojný komik, nicméně mr. Bean mi nikdy nějak nesedl. Možná proto, že humor je velice jednoduchý, skoro až primitivní a dost často se motiv a téma opakuje, na druhou stranu občas mě to pobavilo, i když do kolen sem nikdá ztoho nešel. Tento druh anglického humoru je mi tak trochu cizí.