Fešák Hubert (1984)

Výborné ! Fešák Hubert kontra inspektor Mourek v jedné z nejlepších komedií 80.let. A navíc tam hraje výborná herečka Renata Honzovičová / Volfová.

Černá kniha (2006)

Židovská odbojářka spolu se svým milencem, kapitánem SS se snaží najít zrádce v řadách hnutí odporu. Dokážete si představit bizarnější pohled na druhou světovou válku ? Ale ano, Hanební Pancharti ukázali, že lze jít ještě dál !

8 MM (1999)

napínavý thriller typu "může se to stát i vám", což ho činí ještě působivějším. Výborný Peter Stormare, který se svým hereckým výkonem dostal mezi elitu filmových záporáků.

Solomon Kane (2009)

V horkém dni, jako je ten dnešní se hodí jít na Solomon Kane. Filmové sněžení a déšť, plus fungující klimatizace v kině Vás báječně vychladí. A navíc pořádný nářez, létající hlavy, viselci, hladové zombie, innocent virgin's blood, roztomilý Marek Vašut, prostě všechny ingredience, které má mít správný fantasy komiks sword'n'sorcery horror ! Místy to trochu připomínalo Pána Prstenů, maska ďábla podobná Prstenovému Přízraku, vojáci zla skřetích typů. Ale všechno v pohodě, děkuji Pane, že jsi zase jednou přivedl strašidelnější čaroděje než je Harry Potter ! (a James Purefoy je pašák !)

Katyň (2007)

Mě se ten film líbil. Nepřišlo mi to ani příliš pomalé ani nezáživné, prostě tak akorát když roste napětí co bude dál, přestože víte jak to skončí. Andrzej Wajda nastavil zrcadlo nejen ruské společnosti, ale především Polákům samým, když ukazuje poválečnou spolupráci s okupanty a perzekuci těch, kteří chtějí říkat a slyšet pravdu. Kolikrát už se to v historii stalo, a nejenom v Polsku ! Konec je velmi působivý, když osud dávno mrtvých důstojníků ožívá při četbě zápisníku jednoho z nich. A při listování prázdnými stránkami deníku mi šel mráz po zádech.

Ospalá díra (1999)

To je krásná fantazie, s úžasnou atmosférou a obrazy. Naprosto dokonalý strašidelný film !

Svědek na zabití (1974) (TV film)

Viděl jsem to jako malej kluk, v noci když ostatní už spali. Děsně jsem se bál jít po filmu na záchod. A pak dlouho nemohl usnout, jen čekal až se otevřou dveře a objeví se bílé tenisky. Aktuálně po novém zhlédnutí musím říct, že je to celkem dobrá detektivka (i když už se nebojím :-) Námět Brian Clemens, hudba Laurie Johnson, kteří se o pár let později podíleli na kultovním seriálu Profesionálové.

Svědkem zločinu (2008)

Slušný námět, z kterého mohl být dobrý film. Tedy kdyby se povedl. Čtyřbarevný gang (!) pitomů, kteří se nechají zabít od ženské v domácnosti, zřejmě ta dáma co to natočila, bude taky řádně frustrovaná ! Takže jedna hvězda za stále krásnou Kim.

Mrtvá zóna (1983)

Knižní předloha patří mezi nejlepší, které Stephen King napsal. Při četbě jsem měl děsivé dejavu, když jsem náhle znal jméno vraha dívek dříve než John Smith, aniž jsem se podíval o stránku dopředu! Film mě vůbec nebavil, nebylo tam nic nového (naopak řadu věcí DC vypustil), ani herecké výkony, které by ho posunuly nad knihu. Škoda !

Stůj při mně (1986)

Dobrá adaptace Mistra Kinga, ale knížka je přece jen ještě o chloupek lepší. Mohl by to být autobiografický záběr Mistrova dětství ? Už jenom ty povídky, kterými Gordie baví partu! Když jsem Pomstu Čuňase Hogana četl synovi, spadl smíchy z postele... Hezký film o dětském kamarádství, které jednou skončí, kamarádi se ztratí a zůstanou jen vzpomínky. Kdo z nás to nezažil ?!

Časové pásmo bylo změněno