Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

O Pulp Fiction bylo napsáno tolik, že víc už to nejde! Tak ještě je potřeba zmínit geniální český dabing, který je možná místy lepší než originál (snad mě nikdo neukřižuje :-) !

Poslední Mohykán (1992)

Nádherný film s krásnou hudbou plus příroda, která dotváří magické kouzlo filmu!

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

horrorový Star Trek a Alice Krige jako temná královna. Zajímavé je, že hrála jako mladá také v jednom díle Profesionálů, ačkoliv to své filmografii uvedeno nemá ?!

Boj o oheň (1981)

Dokonalé masky, jednoduchý příběh, nádherná příroda, jeden z nejlepších filmů vůbec!

Proud času (2003)

akční, napínavé, sympatičtí herci, odporní padouši, láska a romantika - Richard Donner pálí ze všech svých smrtonosných zbraní ! Žádné velké umění, ale jako zábava na večer to funguje dobře. A občasná logická chybička? Vždyť chybovat je lidské a odpouštět božské!

Mravenci nesou smrt (1985)

Mravence ne - děsná blbost ! Nájemný vrah, Rudolf Jelínek, to byla fakt síla !

Větrná hora (1955)

to je náhodou dobrá krimi, napínavá !

Rodáci (1988) (seriál)

Knižní předloha se docela dala číst (alespoň 1.díl), byť v ní je přínos komunistů pro dosažení konečného vítězství také hodně zveličen. Seriál se ale vůbec nepovedl, přes plejádu dobrých herců byl výsledek plochý, nezajímavý, bez emocí, prostě nuda !

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

má to spád, zvláště akční scény z Ruska se mi tenkrát líbily. A hlavně zavraždění Heleny Růžičkové, to je veliká legrace !

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Původní francouzský název se mi zamlouvá více, protože vysoké napětí to tedy skutečně je ! Scéna na záchodě byla napínavá až k nevydržení. Ani šťastné náhody, ani zvláštní konec mi nevadil, v řadě filmů je popírána základní logika a kauzalita! Co mě ale skutečně zaujalo, to je opravdová, upřímná a nekompromisní zběsilost tvůrců filmu!