Má je pomsta (2002)

Prvý diel trilógie o pomste ma oslovil najmenej. Aj napriek tomu je to kvalitný filmík, ktorý posúva tento filmový žáner o kulinček ďalej.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nádherný film. Inteligentná trgikomédia ktorá zohreje dušu. Scenárista Charlie Kaufman v skvelej forme. Ako vždy.

Mrtvý sníh (2009)

Zo začiatku to vyzeralo ako nejaký typický americký novodobý horor - partičku mladých ľudí odrezaných od sveta bude postupne zabíjať banda zombíkov. A o to tam vlastne aj išlo, ale nie americkým spôsobom. Celú druhú polovicu filmu,keď sa to už rozbehlo som sa presmial. Ozaj podarené.

Motýlek (1973)

Neuveriteľne silný film. Príbeh o nezlomnej ľudskej túžbe po slobode so Stevom McQueenom v hlavnej úlohe. Z tohto som sa dlho spamätával. Ešte si chcem prečítať knihu.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Ja som tento film videl dosť neskoro, to už mal Leo za sebou Titanic a podobne "filmy". Ale po tomto dielku dávam pred ním klobúk dole. Kritici vraj nevedeli či tvorcovia ozaj obsadili retardovaného chlapca...Film je veľmi dojímavý a ... nenapadá ma lepšie slovo ako krásny. Miestami sa smejete, miestami plačete, miestami sa smejete cez slzy. Ale hlavné je, že aj po rokoch si na film spomeniete a nezošedne vám v pamäti.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Čítam, čítam a skoro samé negatívne komentáre. Ja som sa bavil kráľovsky, Depp stvárnil nebohého pána Thompsona bravúrne, rehotal som sa celé dve hodiny,hoci hlavne na začiatku sa film snaží tváriť vážne. Ale iba snaží. Čítal som aj knihu a myslím že film bol spracovaný veľmi dobre. Je ale pravda že tí čo ešte nevideli neexistujúcich netopierov film zrejme nepochopia...

Velká ryba (2003)

Veľká ryba nie je na rozdiel od ostatných Burtonových diel temná, práve naopak, je ako čarovná rozprávka krížená s Forrest Gumpom. K tomu tradičné skvelý McGregor a máme na svete ďalší z mojich obľúbených filmov. :-)

Pink Floyd: The Wall (1982)

Rovnako ako ich hudba, aj film je niečo úplne iné ako do tej doby existovalo. Depresívne vykreslenie psychického stavu človeka na pokraji šialenstva, osamelého, túžiaceho zbúrať všetky múry ktoré si táto spoločnosť vytvorila. Pôsobivá hudobná dráma ktorá nikoho nemôže nechať chladným,aj keď možno bude chvíľu trvať kým sa do filmu dostanete.