Petrson17

okres Praha
vysokoškolák

• 31.1.2017  12:17
    Pasažéři (2016)

Americké romantické filmy mi většinou nedělají dobře od žaludku a občas mi způsobí blicí virózu. Na film "Passengers" jsem byl doslova přemluven přáteli a dostavilo se asi nejpříjemnější překvapení roku. Skvělé pojetí romantického příběhu z prostředí futuristické vesmírné lodě na mě udělalo skvělý dojem! Krásné, vizuálně úchvatné scénky, herecky skvěle uvěřitelně zahrané, hudebně hřejivé a emocionální zážitek! Hloupé a vědecky nemožné vesmírné jevy mi až ta moc nevadily, ale bylo jich tam plno! Fandil jsem dvěma pasažérům do samého konce a jejich lásku jsem jim věřil a obdivoval! Jedna z nejlepších novodobých romanťáren v mém filmovém žebříčku! 90%

• 2.7.2016  23:24

Pařba v Pattayi je klasická oddychovka, která neurazí a zároveň ničím nepřekvapí. Jedná se o klasické béčko, které ne přímo kopíruje oblíbené pařby ve Vegas, Bangkoku atd. Super na tom je, že to celkem rychle utíká a děj se zbytečně nenatahuje, takže riziko usnutí v kině až tak nehrozí. Párkrát jsem se i překvapivě a upřímně zasmál. Bezkonkurenční casting liliputů získává velký palec nahoru.

• 6.8.2015  00:42

Omg, ten zpomalený sprint na pod patkách mě docela bavil. Jurský svět se nemůže vyrovnat předchozím dílům, ale vizuálními efekty to snad celé omlouvá. Příběh je hodně předvídatelný, hlavní hrdinové nejsou nejhorší, avšak emoce jsem hodně postrádal, umělotina skrz na skrz. Nápad zábavního parku plného dinosaury s úchvatnými atrakcemi na jedničku, úvod a první hodinu filmu skvělá, další část filmu nic moc, celkově příběh žádná laskonka, nápad hudba a vizuální efekty neskutečný zážitek. A pozor můžete si ochočit raptory (to byl asi největší bullshit) Průměrák!

• 12.12.2014  01:44

Po velkém zklamání z druhého dílu Hobita jsem byl trojkou příjemně překvapen. Hobit a Bitva pěti armád je rozhodně nejlepším dílem trilogie a proč? Ano, je bláhové porovnávat Hobita s Pánem prstenů, to je opravdu nesmysl, avšak právě díky trpasli-skřeto-elfí bitvě, která se táhne po celou dobu stopáže jsem prožíval nostalgii a cítil atmosféru LOTR. Velmi potěšen jsem byl úvodním zabitím draka a opravdu skvělou bojovnou akcí čaroděje Sarumana a spol. v pevnosti Dol Guldur, kde přebýval Nekromant. Film je samozřejmě dost přitažený za uši, např. vývoj postav byl vlastně po celou trilogii nicotný (s vyjímkou Bilba a Thorina) a závěrečné emoce, u padlých hrdinů se nedostavily (například tragický konec love story Tauriel), což je ohromná škoda. I přes všechny zbytečné a nesmyslné scény byl film plný neuvěřitelně působivých akčních momentů, které mě zvedaly ze sedačky. Grafické zpracování fantasy filmu, bylo velmi dobré a soundtrack na jedničku. Co říci na závěr. Filmu sice chybí dobrý scénář, ale pro mě bylo důležité, že jsem se nenudil, jako u předchozích dvou dílů a užíval si monumentální bitvu Středozemě. Super akční, grafické zpracování, které potěšilo. 80%

• 16.10.2014  01:19

No, začátek mě neskutečně nudil a měl sem chuť se propadnout i s postelí do horoucích pekel, takový ten stejně umělý, nepřirozený a obehraný příběh, který nabízí téměř každý taneční film ... přeslazené dialogy, přehnané reakce herců a taková ta strašně nepředpovídatelná zápletka, ze které bych zvracel, nakonec samozřejmě veselý happy end a všichni se milujeme..bla bla.. Nicméně i přes velmi slabý a laciný příběh, se v mém případě jedná o nejlepší díl taneční série Step Up. A proč? Jedná se o taneční film, to znamená, že prostý děj se dá lehce omluvit! Zpracování filmu je na jedničku, hudba, kostýmy, prostředí scén a konečně samotné tancování je skvělé, co skvělé, úžasné!!. Občas jsem měl na ústech ten "wow", jak mne některé taneční scény nadchly! Musím přiznat, že vystoupení TheMob v muzeu umění a ty skvělé vizuální efekty ve mne vyvolaly husí kůži. Neuvěřitelné choreografie, originalita sama, banda talentovaných a sympatických tanečníků! Jsem spokojen, film splnil prioritně co by měl! Příběh by neměl být složitý, důležité je věnovat se taneční choreografii, ukázat nové taneční kreace a prostě celou dobu hlavně tancovat tancovat tancovat na plné pecky! Královský taneční film! 70%

• 27.1.2014  22:30

Tento film jsem dlouho odkládal, jelikož mi citové vydíračky nedělají moc dobře. Po shlédnutí " My sister´s Keeper" musím zdůraznit, že se o citovou vydíračku opravdu jedná avšak příběh je natolik silný a opravdový, že mi to ani trochu nevadilo. Film je emotivní od samého počátku a člověk se srdcem se jen těžko ubrání slzám (minimálně v závěru). Zkrátka, krásný a smutný film ze života o životě, lásce, utrpení, bolesti a naději. Skvělé herecké obsazení (Sofia Vassilieva - dostala si mě, Cameron Diaz - úchvatný výkon), hudba a kamera velmi dobré.

• 14.1.2014  18:40
    Pomáda (1978)

Absolutně nejlepší a nejstylovější muzikál všech dob. Pokaždé si zazpívám i zatančím. miluju

• 12.1.2014  01:07
    Očista (2013)

Jedna hvězda je za ten originální a úžasný námět. Bohužel z mého pohledu se jedná o paskvil. Je to škoda, mohlo to být náramné.

• 8.1.2014  00:15
    Bídníci (2012)

Les Misérables je muzikál, který mne tedy emočně naprosto odrovnal. Geniální svou formou natočení, geniální masky a kostýmy, fascinující herecké výkony ( Anne Hathaway zazářila, právem zasluhuje cenu, Hugh Jackman předvedl neskutečný výkon jak herecký tak pěvecký, Samantha Barks mne svým zpěvem zamokřila všechny kapesníčky a Helena Bonham Carter mne prostě nikdy nezklame, miluji její pózy a smích). Je pravda, že je film dost natáhnutý, ale i přesto jsem seděl jako přikovaný a občas mne zastihla ta příjemná husí kůže po celém těle ( klasicky u "I dreamed a dream" v podání Anny Hathaway, padlí hrdinové na barikádě a konečně finální odchod Jeana Valjeana) Příběh o lásce, statečnosti, odpuštění, naději a svobodě mne neskutečně překvapil, nečekal jsem tak silné emoce. Jako shrnutí : výborné herecké obsazení, dokonalá hudba, výprava, masky, kostýmy, všechno krásně doladěné a nádherný emotivní zakončení. Nemohu jinak než 90 %

• 24.11.2013  22:37

Pane bože, díky za toto pokračování ! Jsem sice ještě v té mrazivé euforii, ale myslím si, že až pomine tak budu mít stejný názor a to ten, že jsem si opravdu nemohl přát lepší dvojku. Nabité emocemi, perfektní akční scény, žádné nudné dlouhé pasáže, při kterých bych zíval a zkrátka se pořád něco děje ! Jennifer mne opět nezklamala, brilantní výkon ! Nuže, za tu častou husí kůži, která potvrdila mé nadšení musím ocenit velmi vysokým hodnocením .. 85 %

• 8.11.2013  00:23

Přišel jsem, viděl jsem, odešel jsem, no a že by ve mne film zanechal nějakou výraznou stopu se říci nedá ! První polovina filmu nemastná neslaná, docela jsem přemýšlel, že to zalomím, jako kolegyně vedle mě. Vše se změnilo příchodem Lokiho na hlavní scénu, který zvrátil mé úmysly a tak jsem se naštěstí dostal k dobrým akčním a vtipným scénám! Teleportace po Londýně, Lokiho Kapitán Amerika, Thor v metru a Rene Russo s mečem v ruce patří neodmyslitelně k nejlepším scénám celého fantasy akčňáku ! Je to průměrný film, očekával jsem trochu víc! .. 55%

• 11.8.2013  21:50
    Wolverine (2013)

Nesmyslný příběh, dlouhé nudné pasáže, celkem jen tři mutanti a prostředí Japonska, které mne nakonec až tak nenadchlo a nakonec samozřejmě Hugh Jackman,který táhl celý film, jinak by to byla katastrofa! Musím se přiznat, že se mi chtělo chvílemi i spát. Rozhodně nejslabší x-menovka !

• 7.8.2013  01:59

Emočně jsem byl docela v háji, moc se mi to líbilo. Ten fakt jak se rodina následkem hrozivého tsunami rozdělí a dále již žije nevědomím a strachem jeden o druhého. Film natočený podle skutečné události mne velmi dojal. A i přes ten americký patriotismus to je prostě klasa!

• 23.7.2013  00:23

Prvních dvacet minut jsem byl v napětí a byl docela překvapen v zajímavý rozjezd, mé očekávání bylo zprvu silné, líbilo se mi prostředí a záhadné pronásledování hlavní hrdinky démonem. Po dvaceti minutách, jsem již věděl jakým směrem se bude děj ubírat. Bohužel to z průměru kleslo na silný podprůměr. Klasický motiv lekavých scén, no a celkově byl film jedna velká nuda. Konec byl jasný už od začátku, nicméně se mi líbila démonova poslední projížďka autem. A konec světa. bu bu bu ! 38%

• 18.7.2013  20:30

To je tak když člověk něco odsuzuje a přitom nemá páru, jaké to pod slupkou je ! Podceňoval jsem tento film od samého začátku, nakonec jsem dostal nafackováno! White House Down je úžasný komediální akčňák ! Emmerich mne tímto filmem dosti překvapil, jsem spokojen, pobavil jsem se, dokonce mi naběhla husí kůže u vlajkové sestavy a konec pěkně završen náležitým potleskem ! 76%

• 22.3.2013  01:05

Začnu asi takto .. podle komentářů a hodnocení jsem očekával báječnou podívanou, většinou ale když člověk očekává tak bývá zklamán a opačně když nečeká nic vyjimečného tak bývá příjemně překvapen... U Witch hunters jsem nebyl překvapen jelikož jsem po shlédnutí traileru očekával silnou dávku akčních scén bojového umění, doprovázenou kouzelnými pruty a těžkými kulomety. Film mne nenechal ani na chvíli odebrat se myšlenkami pryč, co mě ale velmi překvapilo byly humorné pasáže, chvílemi jsem myslel, že se jedná o komedii/parodii..Nicméně krve bylo dost, efekty stály za to, čarodějnice byly odporné, Mařenka neskutečně sexy a celkem nám to dává dost povedený film snad ve všech směrech. Jediné co bych vytkl, byl rychlý spád děje u rozuzlení, všechno se seběhlo tak rychle, že jsem si ani nevšiml, že už vlastně zachránili dětičky a vesele pokračovali dál. Shrnutím skvělý příběh, skvělý krvavý akčňák, skvělá fantasy komedie, úžasná Gemma Arterton, vhodná hudba a kvalitní efekty. Jsem spokojený divák a dávám 70 %

• 18.3.2013  19:00

Nejlepší animák, který jsem viděl snad za poslední tři roky ! Naprosto dokonalý příběh v prostředí retro her ! Skvělý námět, nápad a zpracování díky bohu víc než dobré! Jsem nadšený a spokojený, váhám mezi 4 a 5 hvězdami .. no, ale nechám to na 4 (je to ta nekrásnější čtyřhvězda!) 80 %

• 13.3.2013  02:41
    Open Graves (2009)

Že je to podobné Jumanji a Final Destination ? Ano ! námět je opravdu dobrý, spojuje tyto dva filmy do sebe a právě proto jsem byl v naději a na film si udělal čas.. výsledek ? no takže, filmařsky absolutně nezvládnuté, naprostá amatérština, která by se možná hodila jako závěrečná práce na filmové škole !!!! Nezáživné, nenapínavé, o efektech alias černých hadech nemluvím, z herců se mi chtělo zvracet (s vyjímkou Elizy Dushku), kamera naprosto děsivá.. no kdybych měl vše komentovat, tak bych napsal slohovku ..nicméně .. po 30 minutách filmu, jsem se nemohl dočkat konce (který musí být hned všem jasný :D) dokoukal jsem film už jen proto aby se mi potvrdilo jasné céčko, a potvrdilo !! Hodnocení : zlaté béčkové horory, jako třeba Pach krve no a snad i takový podprůměrný Bazén mi přišel lepší.. takže když to shrnu .. výborný jen námět a prostředí Španělska, jinak vše katastrofa - výbuch !! obrovské zklamání, ztráta 88 minut mého života - 12 % za dobrý nápad a celkem slušných prvních 30 minut filmu !!

• 7.3.2013  00:09

Moje pocity z filmu jsou ve směs smíšené, nicméně při odchodu z kina ve mě panovala spokojenost. Miluju fantasy filmy a i tentokrát jsem se ocitl na kouzelném místě, plném čar a kouzel, přiznávám, že film byl místy velmi kýčovitý a mnoho pasáží by se dalo vynechat, nicméně já jsem si to užil, zasmál jsem se a kochal se. Takže když to shrnu .. mínus za ne moc propracovaný scénář, občas příliš přehnané a zbytečné pasáže a plus za slušné efekty, herecké výkony byly spíše dobré, velké plus za originální tvorbu ( s postavami a prostředím jsem byl spokojený), jinak 3D bylo také celkem slušné. Takže je to opravdu mezi 3 a 4 hvězdami .. 56 %

• 24.2.2013  22:01
    SuperStar 2013 (TV pořad) (2013)

Tak tohle je jen jeden velký vtip ! Nehledě na to, že se Nova snaží vytřískat prachy na něčem, co je už trochu po letech ohrané, ale zařazení Ewy Farné mezi porotce je už trochu moc, arogantnější a trapnější zpěvačku jsem neviděl a vůbec to není na úrovni, aby mladá nevycválená holka na dělo hodnotila zpěv ostatních ! No, mongolina tohoto roku, snad už po tomto propadáku konečně uznají, že to chce trochu kreativity a už nikdy nepořádat tuto sračku !

• 30.1.2013  01:42

Dobrá dobrá, už jsem si vyslechl a přečetl hodně kritik. Je to zřejmě zvláštní a asi vybočuji z davu, ale Scary movie 2 mám moc rád, směju se od začátku do konce, pro mne jednoznačně oddechová záležitost. Uznávám, že konec byl dost slabý a nudnější, ale jinak jsem se náramně bavil. Top parodie .. 65 %

• 30.1.2013  01:35

Tak klasika .. nic nového, nuda, trapný humor, absurdní scény, které se snaží vynutit si náš smích . Ale dobrá nebudu ze sebe dělat intelektuálního kritika, nuže .. párkrát jsem měl záchvat smíchu !

• 30.1.2013  01:31
    Tupíři (2010)

Tupíři ? Nic jsem neočekával, byl jsem zvědavý jaké vtípky vytasí tentokrát. No .. vtipy často dost neuvážené a snad už se nedá říct ani.. trapné.. nicméně .. já jsem se vcelku dobře bavil ! Podle mne, se tvůrci dobře vyřádili na původním Twilight a podle mého se jedná o oddechovou parodii .. Jedna z nejlepších parodií, které znám ! 45 %

• 10.1.2013  02:06

Film mne v celku spíše zklamal, jsem milovník fantasy a i přes různé akční scény jsem docela často usínal. Nemohu si pomoct a nejsem zaujatý, ale Kristen Stewart mne ve filmu absolutně neoslovila, nepřirostla k srdci, vůbec mi do této role neseděla, za to Charlize Theron byla perfektní, krásná, díky ní jsem film dokoukal a neusnul jsem úplně. A proč jsem byl vlastně zklamaný ? Ve zkratce, byl jsem šokován jak moc umělý,vynucený a bez emocí byl vztah Sněhurky a lovce a bolely mě uši, když trpaslíci vedli dlouhé nudné tupé rozhovory, celkově jsem byl úplně zmatený a děj mi připadal dost nudný, nepromyšlený, o ničem, jinak hudba a efekty byly velmi dobré, snad se někdy podívám znovu a třeba zjistím, že jsem byl onen den jen moc unavený. never more!

• 16.12.2012  21:06

Miluju pekelný mariáš, miluju mrzuté řeči otce Školastika, miluju milého anděla Teofila a zlého Dr. Solfernusa, miluju neústupnou princeznu Dišperandu a odvážného Martina. Pohádka je velmi odlišná svým způsobem natočení a celkově je naprosto odlišná od ostatních. Hlavní dominantou jsou výborné kulisy, rekvizity a kostýmy ve stylu Josefa Lady a opravdu kouzelná hudba. Pro mne jedna z nejoblíbenějších pohádek, a proč ? no protože vybočuje z davu pohádek a je originální !

• 16.11.2012  00:04

Musím se přiznat, že jsem nebyl nikdy Twilight fanoušek. První díl se mi celkem líbil, hlavně zpracováním a dobrým příběhem, nikdy jsem však nemusel příliš přeslazené scény. Finální díl musím o trochu víc pozvednout, jelikož mne mile překvapil. Myslím, že je to velmi epická a krásná tečka za celou ságou. Poslední díl vlastně postrádá trochu děj, ale je mnohem víc akční ( finální bitva, byla vskutku epická, ikdyž vlastně, no ale nebudu nic prozrazovat ) a mnohem víc fantasy ( tvůrci si pohráli s jednotlivými schopnostmi, takže se vymyká trochu předchozím dílům, ale jelikož jsem fantasy fanda, tak jsem byl nadšený ), na druhou stranu mě iritovaly, ale zároven pobavily některé laciné efekty ( např. digitální dítě ) a jako vždy přeslazené, tupoduté zamilované rozhovory. Mé hodnocení možná trochu ovlivnuje, jak moc mě finální díl překvapil, ale musím uznat, že jsem odcházel spokojený a útraty za lístek nelituji ! Bezesporu nejlepší díl ságy, alespon pro mne. . . Mé hodnocení : je to tak mezi - 3-4 hvězdami. - 65 % -

• 22.10.2012  17:34

Když jsem byl malý, tak jsem se této pohádky upřímně bál, zároveň mne velmi přitahovalo se na ni dívat, asi už jen proto, že se výrazně lišila od tradičních úsměvných českých pohádek. Velice netradiční pojetí příběhu, v dětských očích spíše nepochopení celého děje a změn jeho žánru - jednu chvíli velmi veselé a úsměvné a někdy naopak děsivé a pochmurné. Takže zvláštnost a absurdnost této pohádky je velká. Přesto jako dospělí musím tuto netradiční pohádku pochválit, podle mne je velmi pestrá a nabídne divákovi všechny druhy pocitů,je to trochu slátanina všech pohádek, ale tím se mi právě líbí, že vše s něčím souvisí a musíte se nad tím zamýšlet no a proto asi tato pohádka vznikla, fantazii se meze nekladou ! Nejoblíbenější pohádka to rozhodně není, ale jako kvalitní průměrnou šílenou českou pohádkou bych to rozhodně označil. 50 %

• 2.10.2012  17:32

Miluji filmy o robotech a Andrew je pro mne jeden z nejpodařenějších. Ano uznávám, takový ten typický námět, robot poznává lidský život a jeho náležitosti a touží se stát člověkem, nicméně Andrew je krásný příběh o lásce a originální pro své vtipné a naopak velmi smutné pasáže, takže zajišťuje pestrost celého filmu. Hudba, masky, výprava výborná, jinak Robin Williams mne určitě nezklamal, zahrál to opravdu skvěle. Je to spíše na 4 hvězdy ale jednu navíc přidávám za své dojetí, který ve mě film po konci vyvolal. 85 %

• 27.9.2012  18:20

Po shlédnutí Exorcisty jsem byl dost nejistý jak budu hodnotit. Uznávám, velice kvalitní a skvěle zpracovaný horor na rok 1973, hudba děsivá, nenápadné lekavé scény byly fantastické, pomalu ale jistě brousily mé napětí. Na druhou stranu jsem od tohoto populárního a vychvalovaného filmu čekal víc a chvílemi jsem se neskutečně dlouhým vymítáním i nudil. Můj velký obdiv má herečka Linda Blair. Myslím, že na tu dobu to muselo být dost šokující pro její rodiče s jakou rolí se jejich dcera ztotožnila a podala vynikající výkon ! No suma sumárum 72%