• Rodinný

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Miluji filmy o robotech a Andrew je pro mne jeden z nejpodařenějších. Ano uznávám, takový ten typický námět, robot poznává lidský život a jeho náležitosti a touží se stát člověkem, nicméně Andrew je krásný příběh o lásce a originální pro své vtipné a naopak velmi smutné pasáže, takže zajišťuje pestrost celého filmu. Hudba, masky, výprava výborná, jinak Robin Williams mne určitě nezklamal, zahrál to opravdu skvěle. Je to spíše na 4 hvězdy ale jednu navíc přidávám za své dojetí, který ve mě film po konci vyvolal. 85 %

Bídníci (2012)

Les Misérables je muzikál, který mne tedy emočně naprosto odrovnal. Geniální svou formou natočení, geniální masky a kostýmy, fascinující herecké výkony ( Anne Hathaway zazářila, právem zasluhuje cenu, Hugh Jackman předvedl neskutečný výkon jak herecký tak pěvecký, Samantha Barks mne svým zpěvem zamokřila všechny kapesníčky a Helena Bonham Carter mne prostě nikdy nezklame, miluji její pózy a smích). Je pravda, že je film dost natáhnutý, ale i přesto jsem seděl jako přikovaný a občas mne zastihla ta příjemná husí kůže po celém těle ( klasicky u "I dreamed a dream" v podání Anny Hathaway, padlí hrdinové na barikádě a konečně finální odchod Jeana Valjeana) Příběh o lásce, statečnosti, odpuštění, naději a svobodě mne neskutečně překvapil, nečekal jsem tak silné emoce. Jako shrnutí : výborné herecké obsazení, dokonalá hudba, výprava, masky, kostýmy, všechno krásně doladěné a nádherný emotivní zakončení. Nemohu jinak než 90 %

Disaster Movie (2008)

Tak klasika .. nic nového, nuda, trapný humor, absurdní scény, které se snaží vynutit si náš smích . Ale dobrá nebudu ze sebe dělat intelektuálního kritika, nuže .. párkrát jsem měl záchvat smíchu !

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Po velkém zklamání z druhého dílu Hobita jsem byl trojkou příjemně překvapen. Hobit a Bitva pěti armád je rozhodně nejlepším dílem trilogie a proč? Ano, je bláhové porovnávat Hobita s Pánem prstenů, to je opravdu nesmysl, avšak právě díky trpasli-skřeto-elfí bitvě, která se táhne po celou dobu stopáže jsem prožíval nostalgii a cítil atmosféru LOTR. Velmi potěšen jsem byl úvodním zabitím draka a opravdu skvělou bojovnou akcí čaroděje Sarumana a spol. v pevnosti Dol Guldur, kde přebýval Nekromant. Film je samozřejmě dost přitažený za uši, např. vývoj postav byl vlastně po celou trilogii nicotný (s vyjímkou Bilba a Thorina) a závěrečné emoce, u padlých hrdinů se nedostavily (například tragický konec love story Tauriel), což je ohromná škoda. I přes všechny zbytečné a nesmyslné scény byl film plný neuvěřitelně působivých akčních momentů, které mě zvedaly ze sedačky. Grafické zpracování fantasy filmu, bylo velmi dobré a soundtrack na jedničku. Co říci na závěr. Filmu sice chybí dobrý scénář, ale pro mě bylo důležité, že jsem se nenudil, jako u předchozích dvou dílů a užíval si monumentální bitvu Středozemě. Super akční, grafické zpracování, které potěšilo. 80%

Hrátky s čertem (1956)

Miluju pekelný mariáš, miluju mrzuté řeči otce Školastika, miluju milého anděla Teofila a zlého Dr. Solfernusa, miluju neústupnou princeznu Dišperandu a odvážného Martina. Pohádka je velmi odlišná svým způsobem natočení a celkově je naprosto odlišná od ostatních. Hlavní dominantou jsou výborné kulisy, rekvizity a kostýmy ve stylu Josefa Lady a opravdu kouzelná hudba. Pro mne jedna z nejoblíbenějších pohádek, a proč ? no protože vybočuje z davu pohádek a je originální !

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Pane bože, díky za toto pokračování ! Jsem sice ještě v té mrazivé euforii, ale myslím si, že až pomine tak budu mít stejný názor a to ten, že jsem si opravdu nemohl přát lepší dvojku. Nabité emocemi, perfektní akční scény, žádné nudné dlouhé pasáže, při kterých bych zíval a zkrátka se pořád něco děje ! Jennifer mne opět nezklamala, brilantní výkon ! Nuže, za tu častou husí kůži, která potvrdila mé nadšení musím ocenit velmi vysokým hodnocením .. 85 %

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Začnu asi takto .. podle komentářů a hodnocení jsem očekával báječnou podívanou, většinou ale když člověk očekává tak bývá zklamán a opačně když nečeká nic vyjimečného tak bývá příjemně překvapen... U Witch hunters jsem nebyl překvapen jelikož jsem po shlédnutí traileru očekával silnou dávku akčních scén bojového umění, doprovázenou kouzelnými pruty a těžkými kulomety. Film mne nenechal ani na chvíli odebrat se myšlenkami pryč, co mě ale velmi překvapilo byly humorné pasáže, chvílemi jsem myslel, že se jedná o komedii/parodii..Nicméně krve bylo dost, efekty stály za to, čarodějnice byly odporné, Mařenka neskutečně sexy a celkem nám to dává dost povedený film snad ve všech směrech. Jediné co bych vytkl, byl rychlý spád děje u rozuzlení, všechno se seběhlo tak rychle, že jsem si ani nevšiml, že už vlastně zachránili dětičky a vesele pokračovali dál. Shrnutím skvělý příběh, skvělý krvavý akčňák, skvělá fantasy komedie, úžasná Gemma Arterton, vhodná hudba a kvalitní efekty. Jsem spokojený divák a dávám 70 %

Je to i můj život (2009)

Tento film jsem dlouho odkládal, jelikož mi citové vydíračky nedělají moc dobře. Po shlédnutí " My sister´s Keeper" musím zdůraznit, že se o citovou vydíračku opravdu jedná avšak příběh je natolik silný a opravdový, že mi to ani trochu nevadilo. Film je emotivní od samého počátku a člověk se srdcem se jen těžko ubrání slzám (minimálně v závěru). Zkrátka, krásný a smutný film ze života o životě, lásce, utrpení, bolesti a naději. Skvělé herecké obsazení (Sofia Vassilieva - dostala si mě, Cameron Diaz - úchvatný výkon), hudba a kamera velmi dobré.

Jurský svět (2015)

Omg, ten zpomalený sprint na pod patkách mě docela bavil. Jurský svět se nemůže vyrovnat předchozím dílům, ale vizuálními efekty to snad celé omlouvá. Příběh je hodně předvídatelný, hlavní hrdinové nejsou nejhorší, avšak emoce jsem hodně postrádal, umělotina skrz na skrz. Nápad zábavního parku plného dinosaury s úchvatnými atrakcemi na jedničku, úvod a první hodinu filmu skvělá, další část filmu nic moc, celkově příběh žádná laskonka, nápad hudba a vizuální efekty neskutečný zážitek. A pozor můžete si ochočit raptory (to byl asi největší bullshit) Průměrák!

Kočičí princ (1978)

Když jsem byl malý, tak jsem se této pohádky upřímně bál, zároveň mne velmi přitahovalo se na ni dívat, asi už jen proto, že se výrazně lišila od tradičních úsměvných českých pohádek. Velice netradiční pojetí příběhu, v dětských očích spíše nepochopení celého děje a změn jeho žánru - jednu chvíli velmi veselé a úsměvné a někdy naopak děsivé a pochmurné. Takže zvláštnost a absurdnost této pohádky je velká. Přesto jako dospělí musím tuto netradiční pohádku pochválit, podle mne je velmi pestrá a nabídne divákovi všechny druhy pocitů,je to trochu slátanina všech pohádek, ale tím se mi právě líbí, že vše s něčím souvisí a musíte se nad tím zamýšlet no a proto asi tato pohádka vznikla, fantazii se meze nekladou ! Nejoblíbenější pohádka to rozhodně není, ale jako kvalitní průměrnou šílenou českou pohádkou bych to rozhodně označil. 50 %