• Rodinný

Let’s Dance: Revolution (2012)

No, začátek mě neskutečně nudil a měl sem chuť se propadnout i s postelí do horoucích pekel, takový ten stejně umělý, nepřirozený a obehraný příběh, který nabízí téměř každý taneční film ... přeslazené dialogy, přehnané reakce herců a taková ta strašně nepředpovídatelná zápletka, ze které bych zvracel, nakonec samozřejmě veselý happy end a všichni se milujeme..bla bla.. Nicméně i přes velmi slabý a laciný příběh, se v mém případě jedná o nejlepší díl taneční série Step Up. A proč? Jedná se o taneční film, to znamená, že prostý děj se dá lehce omluvit! Zpracování filmu je na jedničku, hudba, kostýmy, prostředí scén a konečně samotné tancování je skvělé, co skvělé, úžasné!!. Občas jsem měl na ústech ten "wow", jak mne některé taneční scény nadchly! Musím přiznat, že vystoupení TheMob v muzeu umění a ty skvělé vizuální efekty ve mne vyvolaly husí kůži. Neuvěřitelné choreografie, originalita sama, banda talentovaných a sympatických tanečníků! Jsem spokojen, film splnil prioritně co by měl! Příběh by neměl být složitý, důležité je věnovat se taneční choreografii, ukázat nové taneční kreace a prostě celou dobu hlavně tancovat tancovat tancovat na plné pecky! Královský taneční film! 70%

Mocný vládce Oz (2013)

Moje pocity z filmu jsou ve směs smíšené, nicméně při odchodu z kina ve mě panovala spokojenost. Miluju fantasy filmy a i tentokrát jsem se ocitl na kouzelném místě, plném čar a kouzel, přiznávám, že film byl místy velmi kýčovitý a mnoho pasáží by se dalo vynechat, nicméně já jsem si to užil, zasmál jsem se a kochal se. Takže když to shrnu .. mínus za ne moc propracovaný scénář, občas příliš přehnané a zbytečné pasáže a plus za slušné efekty, herecké výkony byly spíše dobré, velké plus za originální tvorbu ( s postavami a prostředím jsem byl spokojený), jinak 3D bylo také celkem slušné. Takže je to opravdu mezi 3 a 4 hvězdami .. 56 %

Nic nás nerozdělí (2012)

Emočně jsem byl docela v háji, moc se mi to líbilo. Ten fakt jak se rodina následkem hrozivého tsunami rozdělí a dále již žije nevědomím a strachem jeden o druhého. Film natočený podle skutečné události mne velmi dojal. A i přes ten americký patriotismus to je prostě klasa!

Očista (2013)

Jedna hvězda je za ten originální a úžasný námět. Bohužel z mého pohledu se jedná o paskvil. Je to škoda, mohlo to být náramné.

Open Graves (2009)

Že je to podobné Jumanji a Final Destination ? Ano ! námět je opravdu dobrý, spojuje tyto dva filmy do sebe a právě proto jsem byl v naději a na film si udělal čas.. výsledek ? no takže, filmařsky absolutně nezvládnuté, naprostá amatérština, která by se možná hodila jako závěrečná práce na filmové škole !!!! Nezáživné, nenapínavé, o efektech alias černých hadech nemluvím, z herců se mi chtělo zvracet (s vyjímkou Elizy Dushku), kamera naprosto děsivá.. no kdybych měl vše komentovat, tak bych napsal slohovku ..nicméně .. po 30 minutách filmu, jsem se nemohl dočkat konce (který musí být hned všem jasný :D) dokoukal jsem film už jen proto aby se mi potvrdilo jasné céčko, a potvrdilo !! Hodnocení : zlaté béčkové horory, jako třeba Pach krve no a snad i takový podprůměrný Bazén mi přišel lepší.. takže když to shrnu .. výborný jen námět a prostředí Španělska, jinak vše katastrofa - výbuch !! obrovské zklamání, ztráta 88 minut mého života - 12 % za dobrý nápad a celkem slušných prvních 30 minut filmu !!

Pařba v Pattayi (2016)

Pařba v Pattayi je klasická oddychovka, která neurazí a zároveň ničím nepřekvapí. Jedná se o klasické béčko, které ne přímo kopíruje oblíbené pařby ve Vegas, Bangkoku atd. Super na tom je, že to celkem rychle utíká a děj se zbytečně nenatahuje, takže riziko usnutí v kině až tak nehrozí. Párkrát jsem se i překvapivě a upřímně zasmál. Bezkonkurenční casting liliputů získává velký palec nahoru.

Pasažéři (2016)

Americké romantické filmy mi většinou nedělají dobře od žaludku a občas mi způsobí blicí virózu. Na film "Passengers" jsem byl doslova přemluven přáteli a dostavilo se asi nejpříjemnější překvapení roku. Skvělé pojetí romantického příběhu z prostředí futuristické vesmírné lodě na mě udělalo skvělý dojem! Krásné, vizuálně úchvatné scénky, herecky skvěle uvěřitelně zahrané, hudebně hřejivé a emocionální zážitek! Hloupé a vědecky nemožné vesmírné jevy mi až ta moc nevadily, ale bylo jich tam plno! Fandil jsem dvěma pasažérům do samého konce a jejich lásku jsem jim věřil a obdivoval! Jedna z nejlepších novodobých romanťáren v mém filmovém žebříčku! 90%

Pomáda (1978)

Absolutně nejlepší a nejstylovější muzikál všech dob. Pokaždé si zazpívám i zatančím. miluju

Raubíř Ralf (2012)

Nejlepší animák, který jsem viděl snad za poslední tři roky ! Naprosto dokonalý příběh v prostředí retro her ! Skvělý námět, nápad a zpracování díky bohu víc než dobré! Jsem nadšený a spokojený, váhám mezi 4 a 5 hvězdami .. no, ale nechám to na 4 (je to ta nekrásnější čtyřhvězda!) 80 %

Scary Movie 2 (2001)

Dobrá dobrá, už jsem si vyslechl a přečetl hodně kritik. Je to zřejmě zvláštní a asi vybočuji z davu, ale Scary movie 2 mám moc rád, směju se od začátku do konce, pro mne jednoznačně oddechová záležitost. Uznávám, že konec byl dost slabý a nudnější, ale jinak jsem se náramně bavil. Top parodie .. 65 %