• Krátkometrážní

Babovřesky (2013) odpad!

Zdeněk Troška to má v hlavě nejspíš totálně vy.. (modří už vědí - nebo spíše příznivci Lukáše Langmajera), jak jinak si vysvětlit tu jeho spásnou myšlenku natočit první díl trilogie jen a pouze okolo různých úšklebků a posměšků nad poněkud nesvatým jménem nového faráře. Možná by to celé byla obrovská švanda, kdyby to dal do kupy nějaký uhrovatý puberťák pro pobavení podobně postižených na místní ZDŠ, jenže Troškovi je letos 60. Ne, to není senilita .. tenhle fousatej lamač mužskejch srdcí je z Puntanely a basta!

Baby Driver (2017)

"Co je to kurva za masku? - Austin Powers. - Doktor říkal Michael Myers. - Tohle je Mike Myers. - Měla to být maska z Halloweenu. - To je maska na Halloween. - Maska zabijáka z filmu "Halloween". - Jo ty myslíš Jasona. - Ne! Kurva!" Edgara Wrighta smysl pro humor nepřešel ani v téhle akční jízdě, která by se klidně obešla beze slov díky všudypřítomné hudbě ..

Babylon A.D. (2008)

Film postrádající (díky mizernému scénáři) logiku a bohužel i jakoukoliv pořádnou akci. Hlavní představitelka, ačkoliv je to pěkná baba, je natolik nesympatická, že bych já sám střelil mezi oči. A za ten WTF konec bych nejradějí dával hvězdičky do mínusu.

Báječný Fantozzi (1986)

Paola Villaggia si snad nelze představit jinak než jako Fantozziho. A on to nejspíš vidí stejně, protože na všechny nabídky, kde se má vyskytnout tahle postava, přitakává a určitě přitom ještě úlisně vyplazuje i ten svůj jazyk, jak má ve zvyku. Superúčetní sice není celistvý film, spíše jen hromada úsměvných či trapných skečů postupujících časem od pravěku až někam do vzdálené budoucnosti, ale když už to ty penízky sype a někomu se to líbí, tak proč ne ..

Balada o smutné trumpetě (2010)

Neštěstí nechodí po horách, ale po klaunech. A je jedno, jestli jsou smutní nebo veselí. Úplně bohatě stačí, když to jsou magoři soupeřící o jednu lásku všemi (ne)možnými prostředky. Ale já jim odpouštím, mě prostě klauni dokáží pobavit, i když se brodí v kalužích krve.

Barbar (2009)

Tohle se pánům distributorům z H.C.E. nějak nepovedlo : / Zmršit na filmu to nejlepší, tedy záběry na ponurou a odcizenou krajinu tím, že obraz na DVD oříznou ze širokoúhla do užšího nudloidu, by se mělo trestat podobně, tedy amputací jejich libovolného údu. Refnův umělecký záměr je tím pádem ten tam a já se tak musím obléknout do pirátského a vrhnout se do vod internetu uloupit ten správný "rip". Až teprve pak můžu čestně (byť v očích OSA nečestně) poreferovat, jak že se mi mlčenlivý Barbar napodruhé líbil ..

Bastardi 2 (2011)

Scéna, kdy si Tomáš Magnusek v posteli hoví vedle obrovského plyšáka a přijde za ním maminka (Ilona Svobodová) s přáním na dobrou noc a snad i tou trochou rodičovské lásky, by se dala tesat do sošky Oscara. Ideálně na hýždě.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Nejdokonalejší soudní drama? Nejlepší film o odtučňovací kúře? Završení trilogie století? Koho musel pan učitel vopr*** (abych použil slangu filmu), že si v takovéhle slátanině zahrál Jan Tříska, Rudolf Hrušínský, Jan Čenský či Tomáš Töpfer? Stačí mít radikální nadváhu? Psát sračkoidní scénáře? Prosím, prozraďte mi to, chci je všechny angažovat na svou příští oslavu narozenin, kde mám pro ně ve své hře Mendělejev předem určené role chemických prvků a nechci za ně nijak moc utrácet : )

Benga v záloze (2010)

Benga v záloze je dost praštěná komedie. Ty ve stylu Zoolandera mám extra rád, takže se bylo nač těšit. Ovšem tady to vůbec nefunguje. Všichni jsou vyšinutí a děj je více než chaotický. Pár výborných momentů se určitě našlo (většina akce, fotoscéna v hospodě, ..), dokonce se to obešlo i bez vyměšovacího humoru, přesto jsem celou dobu na film nechápavě koukal s otevřenou pusou, co že se to tam vlastně děje a nebyl si jistý tím, jestli se smát při každém příšerném výstupu Marka Wahlberga. Dvě hvězdičky, možná dva a půl.

Ben X (2007)

Ben je docela podivín. Reálný svět je mu cizí, odtažitý a nepřátelský. Nenachází v něm nic pozitivního, protože se často stává cílem šikany ze strany spolužáků. Ten potřebný klid nachází ve světě virtuálním a to díky počítačové hře ArchLord, kde je naopak nebojácným hrdinou a ochráncem. Teda řeknu vám, já zažívat něco podobného, tak koupím zásobu chipsů a energeťáků a od monitoru se už nadobro nehnu. Jenže to Ben ne, tomu se zjevně nechce přijít o panictví doma se svojí levačkou (druhou rukou totiž svírá myš) a tak si venku koleduje o přesdržku víc a víc. A aby toho nebylo málo, tak se navíc ještě zamiluje (nebo spíše ta krásná holka nějak nesmyslně do něj, pak přijde jeden z filmových zvratů, po něm další a další.. A nakonec zjistíme, že všechno je úplně jinak.