Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

Hennes

Většina zde posílá film do "odpadu", ale já to neudělám. Po stránce filmařské to určitě není žádný skvost nominující se na Oscara, ale většina mého hodnocení je ovlivněna tím, že se někdo nebojí říct pravdu. Film mě svým obsahem nasral a vy co se zde oháníte rasismem, jste asi nikdy neměli tu čest s touto skupinou lidí. Je to scénáristicky asi přehnané a soudním přelíčením hnané až do extrému, ale když nebudete přehánět, tak asi těžko někoho zaujmete. Přirovnávání Magnuska k nacistům, je také hovadina, kdo jste trilogii viděli, víte, že velké množství grázlů bylo bílých a ti také byli jeho oběti. Film je dnes fenoménem, kterým můžete něco sdělit a určitě máte větší šanci než noviny, časopisy, nebo internetové odkazy. Já toto beru jako ukázku toho, kam to až dohnala naše společnost. Kdo tomu stále nevěříte, nastěhujte se do Chánova, Předlic nebo jiných lokalit. Odsouzení těch, kteří odmítají společenská a základní pravidla není rasismus, ale normální reakce slušných lidí. ()

Marsik

Podle mého šla úroveň oproti dvojce nahoru a téměř dosahovala "kvalit" jedničky. Říkám téměř, protože to opět nebyla žádná sláva. Samozřejmě jsem chtěl vědět, jak to vlastně všechno skončí a díky flash-backům se to do detailu dozvíme. Opět přibývají dobří čeští herci, ale opět hrají jakoby je to otravovalo. Hudba udrží diváka až do konce, který nabídne v celku zajímavé rozuzlení. Nyní, když jsem shlédnul celou trilogii, mohu objektivně říct, že pan Magnusek (řekněme si na rovinu, že je to celé jeho show) zabředl do zajímavých a atraktivních vod, protože problematika cikánů bude lidi pálit ještě hodně dlouho. Stejně dlouho se lidé díky tomu budou názorově rozdělovat (rasismus ano x ne, šikana, apod.). Ovšem pan Magnusek je ještě mladý neotřepaný režisér (herec), který má sice ambice, ale v těchto filmech se nevyvaroval mnoha chyb a celkově působí tato trilogie poněkud amatérsky. Bastardi 3 - 60%. Suma sumárum celá trilogie - 56,66667% ()

Gilmour93

Heil Magnusek? Vždyť by ani neprošel futry Reichstagu.. K té amatérské, nemotorné slátanině mám jen jedno: účelu nelze dosáhnout kreténskými prostředky. K některým místním komentům bych podotkl, že ještě horší, než nácek, je pokrytecký liberál. U toho prvního alespoň člověk ví, na čem je.. A teď, pane Magnomastek, za ty „Oči černé jděte spát“ šup do pekla za Hermannem Göringem. Možná vás dají i do jednoho kotle, ale Lucifer jistě zná Archimédův zákon a bude chtít šetřit vodou.. ()

pand odpad!

Čekal jsem epické završení trilogie bastardi, a trailery slibovali zakončení jako batman. Teď vážně, jednička my přišla velice průměrná, ale dalo se na ní dívat, jako na film, který si spletl pouze kino s televizí. od dvojky jsem nic nečekla, a příjemně mě překvapila, že celkem fungovala, a od jedničky byl vidět pokrok. U závěru této,,trilogie,, jsem nečekal kdovíjaký zázrak, pouze to že aspoň udrží ,,kvality,, druhého dílo. Bohužel se nestalo a dokonce tato část, byla horší než první pokračování... ()

freddy

Bál jsem se, že bez znalosti druhého dílu, který jsem neviděl, se budu ve filmu těžko orientovat, ale naštěstí jsem se ve filmu orientoval i přesto, že jsem viděl pouze první díl celé série. Ale nyní k filmu samotnému. Jsem nadšený a zděšený zároveň. Nadšený jsem z toho, že se v Česku zničehonic zjevil člověk, který neabsolvoval žádnou filmařskou školu, který pro natáčení svých filmů nepotřebuje příspěvky od státu, a který se nebál pustit do tématu, které je v českém filmu velmi opomíjené, totiž problém soužití s romským etnikem. Tomáš Magnusek si zasluhuje mé uznání za to, co dokázal, i za svou odvahu pustit se do takto kontroverzního tématu. A z čeho jsem zděšený, to zase není tak těžké uhodnout. Partička nezletilých parchantů si v klidu znásilní a zabije atraktivní slečnu, a místo toho, aby se člověku, který společnost zbavil těchto potencionálně nebezpečných lidí (bůhví, kolika lidem by v budoucnu ještě ublížili), dostalo uznání, tak je perzekuován a jsou tlaky z těch nejvyšších míst, aby dostat exemplární trest, nebo si v zahraničí na nás budou ukazovat, jací že to jsou ti Češi rasisti. Ale upřímně bych chtěl vidět toho ministra nebo státní zástupkyni, kdyby jim takhle nějaký nezletilý a před zákonem tím pádem nepostižitelný parchant zabil dítě nebo někoho jiného z rodiny a nic by se mu za to nestalo. Prostě tenhle film a vlastně vyvrcholení celého příběhu vzbuzuje takové smutné pocity beznaděje a vyvolává otázky, na které asi neexistují uspokojivé a správné odpovědi. Každopádně film, a vlastně celá trilogie, je nesmírně zajímavý a hodně mu pomohly i herecké výkony. Ilona Svobodová s Tomášem Töpferem takřka beze slov rozehráli své herecké party dokonale a úplně mi stačilo sledovat jejich výrazy a mimiku abych pochopil, co ty jejich postavy prožívají. Další herecká jména, jako jsou například Rudolf Hrušínský nebo Jan Tříska, už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu. Třetí díl hodnotím, stejně jako díl první, čtyřmi hvězdičkami. ()

• S dĺžkou trvania 97 minút sa jedná o najdlhší film série. (Johnny.ARN)
  • Ve filmu si zahrál roli jedno z vězňů známý raper El Nino, který nazpíval společně s Eliškou Bučkovou k filmu i píseň s názvem "Při mě stůj". (boul)
  • Okresní soud není věcně příslušný k rozhodování o trestném činu vraždy v prvním stupni, vecně příslušný je vždy Krajský soud. (Rattus Rattus)