Welcome (2009)

Mám tenhle typ filmů moc rád. Někdo je označuje jako komorní drama, a to, myslím, sedí. Pokud bych měl srovnat s The Visitor, jak už to udělal někdo přede mnou, tak by tenhle snímek vyhrál.

Dvojitý čas (2009)

Opět tak obehraný střet mezi snem a realitou , kdy se hranice stírají a divák do poslední chvíle neví, co se skutečně stalo, je zde proveden trochu jinak a velmi excelentně. Plný počet zajišťuje snímku nepřekonatelná Xenia Rappoport, která mě ohromila už v The Unknown Woman, který hlavně režijně tenhle poslední opus asi převyšuje.

Mladí muži za pultem (1994)

Vynikající scénář a režie. Atmosférou mi to trochu připomíná Jarmusche.

Jako zabít ptáčka (1962)

Výborně zpracované drama Harper Leeové , které se ale pořád lépe čte, než se na něj kouká ....

Prokletý ostrov (2010)

Ne zcela můj šálek kávy, obehrané motivy, ale vynikající zpracování.

Němá barikáda (1949)

Přes množství ideologického balastu, který se mi tu jeví trochu jako úlitba celkovému výsledku, je třeba uznat nesporné kvality tohohle filmu. Neuvěřitelná kamera jen podtrhuje dramatičnost davových scén, které jsou místy dost sugestivní. Je to působivé i po těch letech.

Protektor (2009)

Pro mě docela zklamání. Film trpí kromě několika dalších nemocí nedostatkem autenticity. Z herců se mě líbil jako vždy Marek Daniel , ale ostatní nepřesvědčili a jen podtrhli rozpačitý dojem , který jsem z filmu měl. Překvapení se nekoná. Tři hvězdy zachraňuje kamera a scénář, který pohříchu potřeboval zásah kvalitního dramaturga.

Obecná škola (1991)

Začátek spolupráce, první počin a hned vynikající film.

Farářův konec (1968)

Tragikomický příběh s velkým poselstvím.