Chléb, láska a žárlivost (1954)

O dost živější než předchozí díl s mnohem zábavnějšími pasážemi (strážmistrův dvojitý oběd). Má to mnohem větší spád a není to tak naivní.

Chléb, láska a fantasie (1953)

Myslím, že označení veselohra pro tenhle film celkem sedí. Ozdobou tohoto filmu je samozřejmě Gina, ale především české dialogy a dabing.

Četa (1986)

Oliver Stone jako aktivní účastník války ve Vietnamu evidentně ví, o čem mluví.

Podraz (1973)

V jednoduchosti je krása....

Fanfán Tulipán (1952)

Nádherný biják se skvělým Gerardem Kostkou a přenádhernou Ginou Vránovou.

Je to i můj život (2009)

Nemám rád Cameron Diaz a ani v tomhle filmu mě nepřesvědčila, na rozdíl od Abigail Breslin, která v téhle roli, tak odlišné od Little Miss Sunshine, září a působí naprosto věrohodně. Alec Baldwin ve vedlejší roli film nádherně připepřil. Je to citovka a pomineme-li několik krkolomností v příběhu včetně té zásadní (škoda, že etický problém není víc rozpracován), může se právě něco podobného odehrávat v naší blízkosti. Mějme srdce otevřená.

Pokušení (2009)

Film, režijně trochu rozpačitý, mě nějak zvlášť neoslovil. Nad vodou ho drží herecké výkony, ani ten příběh nakonec není úplně zlý, ale moc se to táhne, postrádá to náboj a tajemství.

Cesta do fantazie (2001)

Krásná , i když pro děti asi dost strašidelná záležitost. Synek po shlédnutí trochu hůř spal , a ráno mě pořád šmátral po obličeji.....

Osmý den (1996)

Mr. Nobody mě nadchnul, tak jsem byl velmi zvědavý na tohle dílko a rozhodně jsem zklamán nebyl.