Jeremiah Johnson (1972)

Nádherný film, ve kterém nic není zbytečné , ani jediná scéna , ani jediné slovo.

Modrý samet (1986)

David Lynch je mistr nad mistry. Málokomu se podaří dostat do filmu tak napjatou atmosféru a to neplatí zdaleka jen o tomhle Lynchově filmu. Vedle fascinující kamery, která dokáže tak využívat detaily v zájmu celku, jsou herecké výkony a dramatizace jednotlivých scén velkou devizou filmu, který se směle řadí vedle nejlepších děl Mistra Hitchcocka.

Barry Lyndon (1975)

Scénář tohoto filmu potkalo obrovské štěstí v podobě Stanley Kubricka. Hodně režisérů by si na tak rozsáhlé látce určitě vylámalo zuby. Kubrick to zachraňuje skvělou kamerou, kostýmy (jako od Pištěka) a výpravou. To všechno nás svojí atmosférou úplně pohltí a dá zapomenout na přílišnou epičnost, která dá několikrát vzpomenout na Grimmelshausena...

118 dní v zajatí ľadu (1998)

Fascinující dokument u kterého ale postrádám trochu větší popisnost a dramatické momenty, kterých jistě bylo bezpočet a i když se je možná nepodařilo kamerou zachytit, mohli být popsány v komentáři, čili lepší dramaturgie.

Donnie Darko (2001)

Jake Gyllenhaal mě baví mnohem víc ve svých rolích chlapeckých než mužských (Zkrocená hora). A tenhle film je jeden z nich. Neustálou přítomnost tajemna nepohřbila ani vyloženě nevyvedená maska králíka. Zpracování pohybu v časoprostoru je tu velmi rafinované a dává všemu hlubší smysl. Žádná ze scén nikdy nesklouzne do polohy hororu, kdy bychom se prostě jen prvoplánově báli, vždy má nějakou myšlenkovou souvislost s dějem. Film je ohromující , uvědomíme- li si, že jde o režisérský debut.

Má je pomsta (2002)

Určitě jsem čekal něco z Kim Ki-Duka a naprosto právem , ovšem tam , kde je Kim poetický je Park přísně realistický a tím často brutální. Skutečnost nijak nepřikrášluje a dává ději dynamiku akcemi, které jsou naprosto uvěřitelné. Kdo čeká romantiku ať se do tohohle filmu vůbec nepouští.

Absolvent (1967)

Mnohem víc než Dustin Hoffman mě zaujala Ann Bancroft, která dokázala rozehrát všechny podoby ženy , která už nemá co ztratit . Jinak mi celý děj připadal dost schematický a nudný .

Vše o Evě (1950)

Stará záležitost, která ovšem ani po tolika letech nenudí a Anne Baxter je neodolatelná ve všech hereckých polohách, které ve filmu předvádí. Tenhle filmm určitě stojí za to vidět.

10 položek a méně (2006)

Ať hledám jak hledám, nemůžu nalézt nic , co by mě na tomhle filmu upoutalo. Jedno klišé za druhým.

Nebezpečná krása (1998)

Benátská romance na pozadí historických událostí potěší především milovníky romantického žánru , ale filmu lze máloco vytknout , co se týká zpracování a navíc příběh není tak úplně vycucaný z prstu a zdá se , že ve velké míře sleduje deníkové záznamy jedné z nejznámějších benátských kurtizán, která byla reálnou historickou postavou.