Half Nelson (2006)

Přesně tenhle typ filmů mám rád, takže jsem si vážně přišel na své. Hlavní hrdina na šikmé ploše, který neví kudy kam a proplouvá životem jak se dá. Podobně je na tom druhá hlavní postava filmu. Zcela jistě to není " příběh o učiteli a žačce ".

Život podle Dana (2007)

Celkem příjemná oddychovka na nedělní večer.

Nepohodlný (2005)

Naprostá spokojenost. Vynikající lokace , kamera a herecké výkony, na jaké jsme od těchle umělců již zvyklí.

Generace X (2005)

Tak tohle jsem si dal ze zvedavosti, jak se předvede Jamie Bell a nezklamal, stejně jako celý film, který je moderně pojatou alegorií na nešvary tohohle světa. Moc dobré.

Pozemšťan (2007)

Myšlenka nekonečného života provokovala už Karla Čapka, i když jeho Věc Makropulos jde po trochu jiné linii než tenhle film, který je mnohem hlubší sondou do chování a reakcí lidí, kterým seberou zničehonic iluze, a všechny hodnoty, které se zdály po celé věky tak pevné a neměnné, se zřítí jako domeček z karet. Ve filmu ( který je mnohem blíž spíše divadelní formě) jsou pokládány otázky, které vzrušují lidstvo odjakživa, a co víc, jsou zde ústy "Ježíše Krista" i zodpovězeny a všechno dává smysl. Velmi zajímavý nápad, skvěle zpracovaný scénář, který nutí k zamyšlení a opakovanému shlédnutí tohoto velice zdařilého snímku.

Basquiat (1996)

Celkem podařený film, který má pro mě především informativní hodnotu. Kolik bylo takových zmařených talentů? Kdy někdo natočí něco o Jacovi ?

Kasandřin sen (2007)

Allen trochu překvapivý, až šablonovitý co se týká děje( přišlo mi , jako by nevěděl jak to ukončit) , ale excelentní (tradičně) ohledně vykreslení charakterů postav. Phill Glass opět odvedl skvělou práci. Nedají se na csfd vyhledávat filmy i podle autorů hudby?

Dreamgirls (2006)

Trochu pomalejší rozjezd , ale vydržte a budete odměněni. Krásná muzika a pěvecké výkony. Kdyby byl celý film postaven jako muzikál, určitě by byl mnohem přitažlivější. Dialogy, které plynule přecházejí v hudbu a kterých je několik , patří k nejsilnějším okamžikům celého snímku. Škoda jen, že dějová linie je tak nevýrazná.

Bigbít (1998) (seriál)

Tvůrcům patří veliké díky za zdokumentování a poskládání archivních materiálů.