• Hudební

Případ s koncem (2023) (TV film)

Pamětníci si zajisté vzpomenou na https://www.csfd.cz/film/284836-mesic-s-dymkou/recenze/ z r. 1967. Pokud ho budou opakovat, mrkněte se na něj.

Ach, ta láska nebeská... (2020) (TV film) odpad!

Tak nám dnes navždy odešla další má oblíbená vícežánrová zpěvačka, majitelka výjimečného hlasového rozsahu, s kterýmžto darem uměla výborně zacházet. Takový je život. :-(( Co se týče tohoto snímku jen smutně konstatuji - No, ještě že se jeho uvedení Pilarka nedožila!

Pyongyang s'amuse (2019) (TV film)

Abyste byli lépe v obraze, podívejte se na polský dokument https://www.csfd.cz/film/291418-defile/recenze/.

Renovace rachotin (2018) (pořad)

Asi před týdnem mě velmi zaujalo, že opravili a prodali i starou československou Š 105, kde řidič není rozptylován radiem, klimatizací, automatickým stahováním oken atd.. Volant ale měla vlevo.

Divocí! (2016) (seriál)

Mám rád filmy o přírodě, zvířatech atd. Tento je taky dobrý, ale zarazilo mě, že v části věnované gepardům jsou tu prasata bradavičnatá nazývána kapybarami.

Annie Lennox - Nostalgia (2015) (koncert)

Byť mám Annie docela rád, toto její uchopení notoricky známých a mnou oblíbených skladeb mne neuchvátilo. Bohužel.

Míň je víc (2015) (pořad)

Zpočátku jsem na to hleděl spíše s nedůvěrou, ale najednou jsem zjistil, že to sleduji pravidelně a docela mne to chytilo. Uhádnout tam něco v rámci těch nastavených regulí není vůbec jednoduché a to je to, co mě na této soutěži baví. Proto zvyšuji na 4*.

Jamie Cullum - Live at Jazz in Vienne (2014) (koncert)

Bigband je obtížné nějak srovnávat, záleží také na repertoáru, ale na Broma nemá. Navíc mě J. Cullum rozčiloval opakovaným lezením po klavíru. Vypadá to, že ho nezařadím mezi oblíbené jazzmany.

Neobyčejné životy - Věra Špinarová (2014) (epizoda)

Tak Špinarka včera navždy odešla, to nám neměla dělat! Bohužel už budeme moci jen vzpomínat. Věra Špinarová se svým výjimečným hlasovým fondem mě okouzlila hned svým prvním razatním vstupem na rozhlasové vlny v r. 1968 s písní trochu soulového ražení Son of a preacher man (https://www.youtube.com/watch?v=PGGoSV2MsBc), takže jsem si musel tu SP desku koupit, jakmile vyšla.

13. komnata - 13. komnata Milana Chovance (2014) (epizoda)

Za zásadní větu považuji větu z obsahu : Výživová poradkyně, která ministrovi na jeho cestě ke štíhlosti pomáhala a chválí ho, říká: „Když zhubl Milan Chovanec, může zhubnout každý." Kdyby tato komnata inspirovala alespoň několik morbidních tlouštíků k obdobné akci, prodlouží a zkvalitní jim život.