Čínská čtvrť (1974)

Film, který se vám vryje do paměti. Hodně sympatický Jack Nicholson.

Dalkomhan insaeng (2005)

Skvělá korejská gangsterka. Film je úplně jiný, než by se mohlo zdát podle popisu. Žádná zbytečná romantika a předvídatelné drsňácké dialogy. Byla tu spoustu scén, kde jsem si říkal: "ojee teď to příjde... teď příjde proslov.." a nepřišlo nic. Místo toho jsem dostal existenční drama s parádní přestřelkou na konci. A soundtrack neměl chybu.

Deadpool (2016)

Asi nejsem cílovým publikem a Deadpool mě úplně minul. Humor, který měl být největším plusem filmu, byl pro mě největším negativem. Klasické marvelovské vtipy na jedno použití. Příjemně překvapil T. J. Miller. Hraje tu samou postavu, kterou hraje ve všech ostatních filmech a byl tu pro mě ozdobou jinak velice nevtipného filmu.

Demolition Man (1993)

Polda z minulosti vs. šílený Wesley Snipes. Stallone nikdy nehrál v zábavnějším filmu.

Dogani (2011)

Hnusná přehlídka lidských odpadů.

Dokonalá loupež (2018)

Skvělý špatný film. Některé scény byly doslova směšné. Příkladem je třeba hned první scéna kdy se na scénu objeví král Leonidas a hodí nedojezenou koblihu na místo činu, kde ležely mrtvoly. Další byla scéna s 50 Centem, který bránil panenství své krásné dcery. Sledovat Gerarda Butlera je jako když sledujete fotbalistu za zenitem. Nevypadá nijak extra, ale sem tam předvede nějakou kličku nebo přihrávku, kterou prostě musíte ocenit. Jediné co mi bránilo film vypnout bylo očekávání jak zvládnou loupež. Následovala velice povedená honička a přestřelka. Akční scény byly opravdu špičkový.

Drsný Harry (1971)

Neustále nasraný a všechny nenávidějící Clint Eastwood proti maniakovi, který terorizuje město. Klasický souboj dobra proti zlu plný hlášek. Velice povedená reklama na Magnum 44.

Duch ve stroji (2017)

Čekal jsem větší béčko, takže jsem byl mírně překvapen. Pěkně se na to kouká.

Duna (2021)

Nejlepší film letošního roku. Líbí se mi netypické pojetí údělu vyvoleného, který se pojí s miliardy mrtvých a válkou po celé galaxii a jak se s tím hlavní hrdina vnitřně bojuje. Film vypadá skvěle a jediné čeho se obávám je jestli bude pokračování stát za to. Bude to těžké, protože 2/3 postav zabili ale jestli to někdo dokáže tak je to Denis Vileneuve.

Duna: Část druhá (2024)

Viděl jsem Dunu s dabingem, který nebyl naštěstí příšerný. Skoro 3 hodiny utekly jako nic. Zatím co v knize se příběh odehrával asi během 3 let, filmová verze byla zkrácená a odehrává se mnohem rychleji. Konec byl velký SPEKTÁKL, bitvy, atomovky, obrovité písečné červy, ojeeeee. Hodně se odklonili od knižního konce a spoustu vnitřních dialogů museli vypustit aby to bylo vůbec zfilmovatelné. Velkolepý zážitek, si mi zdálo, že se každou chvílí rozpadne chodovské kino jak tam nešetřili s volumem. Bylo to perfektní? Ne. Bylo to nejlepší přijatelná varianta? Rozhodně..