No es nada, mamá, sólo un juego (1974)

Revenge movie po spanielsky a ze chuti. Co si budeme nahovart. Je ho hlavne kvoli neuveritelne pritazlivej Andrea Rau alias Lola, ktora s lahkostou padajucich kusov oblecenia plni mokre sny vacsiny muzov o zvadzani chyznej, jednoduchej Marii - po venezuelsky - Loly. Dost dlhy a nudny zaciatok, ktoreho pocity este zhorsovala mizerna kvalita kopie, ale neskor to zacne naberat tempo, ktore sa nezastavi az do prekvapiveho konca. Pekny kusok. Zo vsetkych uhlov pohladu.

Vanishing Point (1971)

Az teraz som pochopil co presne znamena slovo zanrovka. Cisty road trip alebo len hodinu 40 trvajuca nahanacka. Nic viac, nic menej. Cely cas nadopovany Kowalsky ma prepravit nadupaneho Challengera do Frisca, ale aj vdaka kratkym flashbackom vycitime, ze ciel cesty moze byt uplne nieco ine, mozno aj viac nez vsetko. Labutia jazda cloveka, ktory toho prezil o nieco viac ako bol schopny uniest. A wtf hola zenska na motorke, bola iba jedna z veci, kore uvidite len vo filmoch z rokov 70ych.

Michael Collins (1996)

Velmi zaujmavy historicky film, so skvelymi hercami .Bohuzial som videl len verziu s ceskym dabingom, co je vzdycky posun kvality smerom nadol.

Sociální síť (2010) odpad!

Vlastne som to vobec nechcel pozerat, ale bolo to v telke a nahodou som to tam prepol. Po prvych 10 minutach som to prepol. Tusil som ake keci budu uspesne deti viest a to sa mi presne dostalo.

Sedm (1995)

Jeden z tych najlepsich. Psychologicky psychopaticky temny az neopunkovsky beznadejny kriminalny triler o jednom uvedomelom, silno stratenom masovom vrahovi, ktory bol pravdepodobne inspiraciou pre este stratenejsiu (v inom zmysle slova) hororovu seriu. Ako najvacsi plus povazujem zaver a silno zavidim ludom, ktory to este nevideli.

Poltergeist (1982)

Rodinny horor, v ktorom rodicia hulia travu a v pozadi hra hudba ako z ceskej rozpravky. To sa len tak nevidi.

Bunraku (2010)

Pan Tau a samurai Jack po prechode sa snazia celym telom presvedcit, ze su drsnejsi nez najdrsnejsi kozenkar s harleyom. Jedina co im to zrala bola moja zlata rybicka, ktora od strachu vypustila mile vlaskove hovienko. To by aj tak asi bolo maximum, co by som zaplatil scenaristovi, ktory okrem prepisania vsetkych najznamejsich scen z bum bum filmov poslednch 20 rokov neurobil ani prd. Dokonca ani ten malicky rybickovsky.

Argo (2012)

Cele napatie ako aj konecne hodnotenie vychadza z nalepky "natocene podla skutocnej udalosti". Ak by som to videl este raz, tak aj vzhladom aj na zistene fakty, by islo hodnotenie pravdepodobne rapidne dolu. Pacil sa mi pribeh. Nepacil sa mi vyber hudby a nulove vykreslenie postav. Ak je toto film roku 2012, tak nech mi cely Oscar vyleze na hrb.

Na vlásku (2010)

Stvrta hviezda za kona Maxima.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Pre mna jedno velke sklamanie. Clooneyho zmysel pre humor je u mna velmi dobre stravitelny a pre toto som sa velmi tesil na tuto "trochu inu" komediu. No ina urcite je. Aj tym, ze hned na zaciatku sa vynori kratka poznamka o tom, ze by sme sa cudovali kolko udalosti z filmu sa naozaj stali. Necudoval. Ako asi nikto kto videl Cerni baroni a spol. Co videl asi uplne kazdy. Stale som cakal, ze sa stane nieco co to posunie niekam dopredu, dozadu, hocikam kde sa aspon nieco deje. Jedine co zaujalo bol pohlad na vojnu v Iraku. A fakt drogy v piti su vtipne mozno tak v Prcickach. Silno epizodne, slabo...vsetko ostatne.