Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.

Etiketa (2004) (seriál)

U nás doma se vždy používal výraz"Chovej se podle Jarkovského".Gut Jarkovský byl symbolem etikety minulého století a pan Špaček se stal takovým "Jarkovským" dnešní doby.Tento pořad by se měl zařadit jako povinné školní vyučování,vůbec by to nebylo na škodu.Pokud by se toto stalo povinnou součástí výuky,bylo by zajímavé zjišťovat,kolik dětí s tímto základním vybavením o chování, by bylo lepších,než mnozí dospělí.Podotýkám,že jako vyučovací předmět by to byla asi děsná psina.Kdo ví, možná by se slušnost a ohleduplnost používala ve větší míře než tomu tak je dnes a to mnohdy u lidí, u kterých by to mělo být jaksi samozřejmostí.Promítat toto v senátu,by mělo být povinné,alespoň jednou ročně.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Hahaha-hodně útrpný úsměv.Todlenc je nejbéčkovatější béčko a ještě k tomu totální békovina.Ta jedna * je za odvahu.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Todle bylo o jednu * lepší než první díl.Nebýt despotického tchána s umělým ňadrem a rodičů Jebalových,moc smíchu si tady člověk neužije.

Mistři českého animovaného filmu (2004) (seriál)

Za tento pořad patří ČT obrovská poklona.Většinu těch filmů a filmečků z naší animované tvorby znám,jenomže nebyla možnost je kdekoliv znovu uvidět.Některé byly dokonce i "trezorové",takže je spousta lidí viděla vůbec poprvé.Pravda je,že né každý divák ocení tanto pořad,já jsem však přesvědčená že naše animovaná tvorba patřila mezi světovou špičku.Slovo "patřila" je myslím zcela správné ve srovnání s tím co vzniká dnes.Už se nenáme moc čím chlubit a Werichovo "Fimfárum"to všechno nezachrání.

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Pan Moravec je jistě profesionál na svém místě.Nemohu si však pomoct ale jakékoliv diskuse s politiky, mi připomínají velkou pavlačovou plenárku na bilaterální úrovni,kde se stejně nic nevyřeší.Každý se "domnívá" nabo "má dojem",jiný si zase "myslí" a v tomhle všem se fešáckým způsobem všichni protivníci posílají...hádejte kam?Mockrát jsem přemýšlela k čemu že tato talk show vlastně je a dospěla jsem k závěru že je to pouze jakýsi zvrácený způsob výsměchu obyčejným lidem.

Troja (2004)

Příliš nabubřelé "něco" kde je vše nadmíru megalomanské a kde se nedokonalost skrývá za zvučnýmy jmény protagonistů.Mám pocit že tohle je ukázka toho,jak by neměl vypadat historický film,který bere námět z mytologie a který je mnohdy mimo mísu.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Velmi specifický druh humoru,opepřený trochou arogance,která však nikdy neurazí.Velmi pohotové reakce pana Krause a jeho umění,udělat šaška i sám ze sebe.Bohužel,úroveň je velmi kolísavá a samozřejmě závislá na hostech.Né každému se Krausův humor líbí.

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)