Donnie Darko (2001)

Tak takhle zmatená jsem už dlouho nebyla.Mnoho úhlů pohledu ve kterých se tendle filmík dá chápat,zmatenost,zlost a další spousta emocí,které nelze popsat.Nedokážu jednoznačně říct jestli se mi líbil či nikoliv a jestli jej mohu doporučit.Určitě ale vím že pokud mám takovéto zmatené pocity,a potřebu se stále v myšlenkách vracet k ději,je to dobrý filmík hlavně pro milovníky zvláštna.

Gosford Park (2001)

Tak tendle filmík je taková malá lahůdka,která má všech pět pé.Naprosto skvělé herecké obsazení,dokonalá hudba,kostýmy,prostředí ve kterém se odehrává a perfektní režii.Dokonalý pohled na dva světy v jednom panském sídle.Skvělá ukázka toho, jaká hierarchie panovala v oněch časech kdy se svět dělil na ty kteří obývají honosné pokoje a na ty, kteří žijí v předpokojích,kumbálech a pod schody.Každá postava má svou vlastní hlavní roli a nikterak nezastíní ostatní.Je to filmík na který se určitě kouknu několikrát a každému,kdo má rád filmy o anglické aristokracii, vřele doporučím.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nelze brát tento film jako samostatný.Na Potterovskou ságu je třeba se dívat jako na velký seriál o mnoho dílech a potom je velmi dobře srozumitelný a koukatelný i pro nečtenáře.Mám pocit že každý kdo jde skoukat Harryho Pottera,čeká nějakou velkou bombu. Proč? Ať už točil Cuarón,Yates nebo Columbus,každému se podařilo vytvořit velice životaschopné a krásné dílo,které pokračuje čím dál temněji.Je tady napětí,humor a vše podstatné,co je i pro nečtenáře důležité.Přečetla jsem pár recenzí a mám dojem že tento film se dostane mezi nejrozporuplnější.Téměř každý hodnotící nadává a porovnává s knihou, ale pokud je mi známo,hodnocení knih je na jiných www-stránkách! A film samotný je "pouze"podle knihy a né kopie knihy. Inu, ať tak či onak ,pro mou maličkost je i tento potterovský film skvěle zvládnutým počinem.A říkejte si a pište si cokoli chcete.

Osudové okamžiky (2001) (seriál)

Jeden osudový okamžik z r.1969 si u nás doma pamatujem.Ovšem po odvysílání daného dílu,jsme byly velmi rozčarovaní.Jiný osudový okamžik z r.1945 si zase pamatuje moje maminka a vyslovila stejný názor.Zklamání a rozčarování.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Kdykoliv se kdokoliv bude pokoušet natočit cokoliv "podle knihy",ztroskotá. Pro jednoho není dost podobný knižní předloze,pro druhého zase byly některé části chápány jinak,pro třetího....bla,bla,bal. Tento film je skvělá ukázka toho,že to JDE!Knihu jsem před shlédnutím filmu zatím nečetla, leč příběh samotný byl ponouknutím ke čtení a to ohromným.Mám pocit že tento film je jedním z mála,který uspokojí jak diváka nečtenáře,tak naopak.Celá trilogie je klenotem světové kinematografie (prodloužené verze jsou naprosto úchvatné) a přelomovým počinem pro ostatní tvůrce fantasy.A počet hvězdiček v hodnocení je opět nedostačující!Klaním se Pane Jackson-jste velmistr ve svém oboru !!!

Shrek (2001)

Tak todle je inteligentní animovaná podívaná pro celou rodinu.Skvělé akce,super tempo a spousta skvělých hlášek ,které doprovází vtipný hudební doprovod.Nejlepší je oslík a jeho "Mám draka a nebojím se ho použít!".V mé filmotéce má zaručeně jedno z předních míst na opětovné pokoukání,prostě skvělý filmík.

Agatha Christie's Poirot - Smrt lorda Edgwara (2000) (epizoda)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.

Agent v sukni (2000)

Filmík na jedno skouknutí.Pár scén solidního posmátí ale nečekejte žádný zázrak.M.Lawrence se tady asi pěkně vyřádil a patrně si to hodně užil.Taková klasická komedie na nedělní odpoledne.

Andromeda (2000) (seriál)

Náhodou je to celkem koukatelné.Nevím proč se nelíbí........tak se koukněte znovu a určitě to bude lepší.

Bruce Lee: Cesta bojovníka (2000)

Bruce Lee byl mým prvním a nezapomenutelným.Každý další film s tématikou bojových umění je pro mou maličkost pouze č."2" Nebyl to sice tento film,který jsem shlédla jako první,nicméně, to co je napsáno na začátku,platí pro všechny jeho filmy.Velmi lituji,že jich neměl šanci natočit více.Žádný z jeho filmů se nedá vidět poze jednou.Vždycky se je třeba vrátit a pomaličku vychutnávat bojové scény.Stále budu fascinovaně hledět na to,jak celkem subtilní člověk,dokáže vládnout takovou silou a rychlostí.