Gotham (2005)

Novodobá verzia Gotham city, ktorú navrhol Nathan Crowley a bola snímaná vo filme ako miniatúra. Christopher Nolan vo svojom rozhovore povedal "Chcel som Gotham postaviť ako taký súčasný, zveličený New York". Filmári sa inšpirovali aj budovami miest ako sú New York alebo Chicago.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Ďalší nápaditý a vybrúsený kúsok, resp. pokračovanie. U série HP nemôžem znížiť hodnotenie lebo túto sériu žeriem ale každopádne oproti jeho predchodcom Ohnivá čaša dopadla azda najhoršie. Film sa sústreďuje len na Trojčarodejnícky turnaj čo je síce super ale to všetko ostatné okolo toho je samá voda. A Voldemort? No, o tom radšej pomlčím lebo ten vyzerá, že ho rozhádže aj zaklínadlo Lumos. To si snáď robia srandu, Voldemort by mal byť desivý, vražedný, mal by z neho vyžarovať strach a tento je skôr taký nemastný neslaný aj keď to chápem, lebo zrejme vo Warner Bros. nechceli až príliš hororový film (Voldemort v Kameni Mudrcov nemal chybu). Aj keď práve táto časť všetko zmení, Ten koho netreba menovať sa vracia aby opäť nastolil strach. Herecké obsadenie ma opäť potešilo, hlavne Alan Rickman v roli Snapea, Harry, Ron a Hermiona sú na tom stále rovnako a nová postava Alastor Moody je nielenže správne desivý ale aj smiešny, postava Moodyho a ako bola zahratá ma v tomto filme nadmieru potešila. Čo sa týka akcie, tak súboj s drakom bol perfektný, fakt dokonalosť sama, čo si zase odniesla záverečná scéna s labyrintom kde naopak nebolo nič ale aspoň, že v tom jazere boli vodní ľudia:) Ostatné nedostatky sa budú asi ťažko popisovať, kto nečítal knihu tak v tom zrejme bude mať zmätok, dosť ma zamrzelo, že jeden podstatný detail nebol vo filme objasnený (Priori Incantatem) ale tak človek nemôže chcieť všetko. Každopádne skvelé fantasy dobrodružstvo aké prinesie iba Harry Potter.

Hra s nevěrou (2005)

Výborný psychologický thriller s nečakanými zvratmi, strhujúcim a do istej miery aj nepredvídateľným dejom (predsa len tušiť ako sa to naozaj skončí nie je až také jednoduché). Film ktorému nechýba mrazivé napätie a spolu so skvelými hereckými výkonmi je to na plný počet.

Kameňák 3 (2005)

Absolútna slabota. Kde jednotka a dvojka boli v niečom zábavné, tak v tomto diele to nie je takmer nikde. A strata modrého prameňa zamrzí asi najviac:D

Kápě a kukla (2005)

Ako má vyzerať správna a moderná Batmanovská výzbroj a výstroj:)

Mojsejovci (2005) (pořad)

Je to medzi plným hodnotením a odpadom:D Dáva to nejakú logiku? Ani by som nepovedal. Táto šou je taká zlá až je geniálna a naopak. Bolo to v podstate o ničom ale ja som sa výborne zabával, dokonca už ani neviem čo sa tam riešilo a je mi to aj jedno len ešte som nezabudol aký trpký úsmev som pri sledovaní tejto šou pociťoval. Ja v podstate ani neviem čo na to povedať, toto sa nedá hodnotiť v rámci nejakého programu...

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Nádherná animovaná rozprávka, ktorá je skoro taká dojemná ako Nožnicovoruký Edward. Mŕtva nevesta by mohla zosobňovať niečo ako Predvianočná nočná mora na steroidoch alebo silný a o triedu vyšší upgrade tohto filmu. Skrátka, po všetkých stránkach je prepracovanejšia ako jej predchodca nie len animáciou ale aj príbehom a zápletkou. Obsahuje všetko čo má obsahovať, príbeh plný lásky, nenávisti, vraždy a chamtivosti. Až na to, že je hlavná hrdinka v podstate mŕtva, takže by sa dalo povedať, že ide o netradičný typ filmu. Predsa len, v koľkích filmoch natrafíte na nevestu, ktorá je ešte k tomu aj mŕtva? A hlavne keď sa jedná o celovečerný animovaný film? To by však nemohol by na režijnej stoličke práve Tim Burton. A práve vďaka nemu je tento príbeh tak neobyčajne nádherný, pochmúrny a dojemný. Stop motion animácia je skvelá, bábky su naozaj prepracované až do detailov a hudba opäť excelujúca:)

O původu netopýra (2005)

Tak v tomto dokumente sa dozvedáme niečo z histórie komiksov o Temnom rytierovi:)

Ostrov (2005)

"Juchú, ideme na Ostrov!" Zaujímavý námet kombinovaný prvkom sci-fi, pohľadom na futuristické veľkomesto a to všetko ochutené príznačnými explóziami a deštrukciami alá Michael Bay. Jedným slovom nádhera. Čo sa týka príbehu zo začiatku vyzeral skvelo, postupom času mi začalo dochádzať ako to bude ďalej pokračovať ale ten záver ma jednoducho dostal. Myslel som si, že je to až také predvídateľné až to v konečnom dôsledku predvídateľné ani nebolo. Perfektný film a je skvelé vidieť ako sa Michael Bay rozbehol.