Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Ale hej, ako malý som to nesmierne žral, ešte si pamätám ako keď to bežalo v TV a na druhý deň v škole každý o tom rozprával, dokonca sme aj skúšali niektoré boje priamo medzi spolužiakmi, samozrejme bezpečne:D Ale jedno tomu filmu nemožno uprieť, spomedzi filmov podľa PC hier je to jasný vrchol, ani AvP, ani Max Payne, dokonca ani Hitman sa mi nezdali spracovaním lepšie ako práve Mortal Kombat. Možno je to nostalgia prečo práve plné hodnotenie, možno nie ale keby už pre nič iné, tak kvôli fightu Scorpion vs. Johny Cage, ktorý je perfektný a dokonalý, hudba excelujúca a triky na tú dobu celkom obstojné.

Mrazík (1964)

"Je ti teplo dievčatko?" "A čo ti šije..." Nemám viac čo dodať:)

Mr. Bean - Pan Bean znovu jede (1991) (epizoda)

Opäť výborný diel... Hoci, no tento diel mi prišiel zo všetkých najslabší. Ale aby som nekrivdil. Mr. Bean rulezzzzzz!

Mr. Bean - Trable pana Beana (1991) (epizoda)

Chudák zubár... Ale na druhej strane by ma tiež mrzelo, keby som nemohol dočítať Batmanovský komiks kvôli tomu, že som na rade:) A za tú amazing jazdu by si zaslúžil medailu.

Mr. Bean - Veselé Vánoce, pane Beane (1992) (epizoda)

Merry Christmas Mr. Bean. Stromček na námestí padá, malý zlodejíček prichádza o mastný zisk, "dirigent" diriguje ako mentálne zaostalý, koledníci namiesto sladkej odmeny končia s pribuchnutými dverami a priateľka dostáva krásny a originálny darček v podobe kalendára (háčik ma totálne odrovnal!!!:D) No každopádne geniálne dielo, ktoré treba vidieť (na Vianoce povinnosť:)).

Mrtvá hlídka (2002)

Tak toto má byť horor? V podstate sa jedná o klasickú vyvraždovačku v štýle amerických krvákov s tým rozdielom, že sa odohráva v konkrétnom čase a mieste. A síce počas vojny na západnom fronte v r. 1917. Je to zmena k lepšiemu? Ani by som nepovedal. Príbeh zachytáva skupinku vojakov, ktorý musia prečkať aj s nemeckým zajatcom na mieste, ktoré sa nakoniec stane ich hrobom. V podstate nejde o nič nové, psychohorory s takouto tematikou, kde neznámy prízrak alebo čo to je likviduje celé osadenstvo sú tu kvantá a to, že vo filme namiesto teenagerov miznú vojaci mi tiež neprišlo dvakrát vhod. Klasické teen vyvraždovačky majú aspoň ten klasický črt, čo je samozrejme aj v tomto filme lenže aj keby sa jednalo o mix hororu a vojnového filmu, divák sa nedočká ani jedného. Jasné, je to občas gore ale to na kvalitný filmový zážitok nestačí, obzvlášť, keď je dej taký predvídateľný a aj tých pár ľakačiek nikoho neprekvapí. Samotné rozuzlenie filmu je celkom zaujímavé len je tu ten fakt, že som pri tom filme miestami zíval od nudy. Pre mňa dosť slabý podpriemer v rámci žánru.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Nádherná animovaná rozprávka, ktorá je skoro taká dojemná ako Nožnicovoruký Edward. Mŕtva nevesta by mohla zosobňovať niečo ako Predvianočná nočná mora na steroidoch alebo silný a o triedu vyšší upgrade tohto filmu. Skrátka, po všetkých stránkach je prepracovanejšia ako jej predchodca nie len animáciou ale aj príbehom a zápletkou. Obsahuje všetko čo má obsahovať, príbeh plný lásky, nenávisti, vraždy a chamtivosti. Až na to, že je hlavná hrdinka v podstate mŕtva, takže by sa dalo povedať, že ide o netradičný typ filmu. Predsa len, v koľkích filmoch natrafíte na nevestu, ktorá je ešte k tomu aj mŕtva? A hlavne keď sa jedná o celovečerný animovaný film? To by však nemohol by na režijnej stoličke práve Tim Burton. A práve vďaka nemu je tento príbeh tak neobyčajne nádherný, pochmúrny a dojemný. Stop motion animácia je skvelá, bábky su naozaj prepracované až do detailov a hudba opäť excelujúca:)

Muž z oceli (2013)

“If you’re a comic book fan, you know that I didn’t change Superman. If you know the true canon, you know that I didn’t change Superman. If you’re a fan of the old movies, yeah I changed him a bit. That's the difference.“ Zack Snyder na adresu jednému z jeho kritikov. Excelentný úvod na Kryptone, cez flashbacky vyrozprávaný origin o prvom komiksovom superhrdinovi, megalomanské finále. Henry Cavill je stvorený pre Supermana, Kevin Costner a Russel Crowe ako obaja otcovia perfektne dotvárajú hlavnú postavu a Michael Shannon ako Zod je pre mňa jeden z naj záporákov v komiksovom žánri. Snyderov Man of Steel má prepracovanú psychológiu, hĺbku a kladie si mnohé filozofické otázky na ktoré parádne nadväzuje následný Batman v Superman. Tu prakticky nie je čo vytknúť, či už cool dizajny, veľkolepá hudba z toho robia najlepší Superman film, aký som kedy videl. Chápem opäť fandov, ktorí kritizujú, že to nie je ich Superman, keď určitá skupina divákov vyrastá na animákoch, komiksoch, prípadne seriáloch a výborných Donnerových filmoch, ktoré sú inšpirované Strieborným vekom (60 roky), ťažko docenia pôvodný koncept. Snyder v jednom rozhovore spomínal, že sa snažili zachytiť jadro podstaty Supermana od pôvodných tvorcov. Jeho Superman je kombináciou zo Zlatého veku (originál verzia 40 rokov) a komiksy zo 70 a 80 – tych rokov, ktoré sa mu približujú. Ak niekto bude namietať, že pôvodné koncepty ešte neboli tie postavy, prípadne Batman, že to nebol ten pravý Batman, ktorý sa vyvinul neskôr, majú možno pravdu. Lenže, keby tie pôvodné koncepty neboli vtedy prijaté, obľúbené a ľudia by ich nečítali, nikdy by dnešní fandovia nemali práve tie moderné verzie ktoré tak milujú. Je to perfektná adaptácia, ktorá verím tomu, časom bude riadne docenená. Ostatne Bryan Singer a jeho Superman returns zahŕňal rovnaký koncept ako Donnerove filmy – Strieborný vek a veľký úspech sa nedostavil. Čo je škoda, lebo už vtedy kine sa mi to veľmi páčilo.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Úžasný, kúzelný, animovaný seriálik na ktorom som vyrastal a na ktorý do smrti nezabudnem. Úžasné:)))

Narušitel (1989)

Spiegel vie ako má diváka udržať v napätí. Film je od začiatku rovnako stereotypný ako väčšina hororov až do chvíle, keď sa začnú objavovať prvé obete. A práve tu Spiegel tlačí na pílu viac ako som očakával a najmä aj preto, lebo sa dej odohráva len na jednom a tom istom mieste. Tým je supermarket a samozrejme likvidujú sa v ňom teenageri, čo si myslím nie je nič nové. Pôvodne to bolo za 4* ale prekvapivé rozuzlenie nakoniec plus žart s odseknutou hlavou a príjemný "Happy End" na konci moje očakávania prevýšili.