Acapulco HEAT (1993) (seriál)

Skĺbenie Pobrežnej hliadky a Profesionálov z CI5 ale celkom zábavná oddychovka, rozhodne radšej uvidím v telke toto, ako tie príšerné mexické vtákoviny.

Action Man (2000) (seriál)

Skontroluj, priprav sa, a choď na vec!:) Ja neviem ako ostatní ale keď to chodilo na Nove som to nesmierne žral.

Agent bez minulosti (2002)

Jason Bourne a jeho prvý zjav na filmovom plátne nemohol dopadnúť lepšie. Nervydrásajúci akčňák ako sa patrí.

Aligátor (1980)

Taký priemer, ktorý ani nevidesí, ani neurazí ale milo pobaví.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Vskutku zábavná a poučná show. Zdeněk Pohlreich je síce sympaťák a určite výborný kuchár ale do svojej reštaurácie by som ho radšej nezavolal. Hoci na druhej strane, všetko zlé je na niečo dobré:)

Avatar (2009)

Avatar je výborný a dychberúci. Po druhej projekcií, konkrétne v kine musím prehlásiť, že zážitok bol oveľa intenzívnejší:) Ale k filmu. Pri pozeraní som mal pocit, že to nie je nič nové, zápletka ako v nejakom Vinetouovi, skrátka, Apači sú kultúra Navi a belosi, teda ľudia ich chcú zabiť kvôli zlatu, v tomto prípade to bolo niečo iné. Ďalšia možná vec, ktorá ma napadla, len čo sa Jake prebral vo svojom Avatarovi, bol Matrix, jednoducho mi napadlo, že to až taký úžasný film asi nebude ako to každý popisuje. No len čo sa Jake vyberie a stratí sa v lese a vlastne to všetko, ako ho medzi seba prijmú je neskutočné a úžasné, rovnako ako aj akcia, ktorá je skvelo nakrútená, hudba výborná a príbeh je možno predvídateľný (aspoň niekde) ale Cameron z toho dokázal urobiť komplexný dej, ktorý sám osebe funguje na výbornú a nejaké zrovnávanie si myslím nie je potrebné. Jasné, každý si to hneď zrovná ale to predsa neznamená, že je ten film neoriginálny, ako tú mnohí píšu. Osobne si myslím, že zrovnať si to dokáže každý blbec, lebo snáď v každom možnom zábere je cítiť podobnosť nejakého iného filmu. Ja sám som to urobil, tiež mi prišlo na um kopa filmov a Cameron určite vedel do čoho ide ale jednoducho si treba uvedomiť o čom ten film vlastne je, čo nám ponúka a aké silné dojmy si z neho divák po dopozeraní odnáša. A to je myslím v tomto prípade to najdôležitejšie. Uptade:Tak som videl rozšírenú verziu filmu a musím sa priznať, že rozhodne stála za to. Nielenže sa veľa vecí objasnilo ale aj vďaka alternatívnemu začiatku máme šancu pochopiť, čo hlavnú postavu vedie. Takisto aj dychberúci lov na Ikranoch alebo smrť jednej zásadnej postavy na konci (mimochodom asi najemotívnejšia scéna z filmu) mi vyrazili dych. Môj názor to na Avatar ale nezmenilo. Stále je to film, ktorého úspech ťaží prevažne z revolučných CGI a 3D ale aj napriek tomu je pre mňa niečím neskutočným a vždy ho zhltnem ako malinu.

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar je pre mňa exemplárny prípad filmu, ktorý mi jasne ukázal, že za zážitok zo sledovania nemôže ani tak film samotný, ako ja sám. Od jednotky som mal extrémne vysoké očakávania, jednak preto, že sa vrátil jeden z najlepších režisérov všetkých čias, a samozrejme svoje urobil aj hype, kde sľubovali revolučný film, best film ever a pod. A po dopozeraní som zostal do určitej miery sklamaný, lebo nič z toho som nedostal, iba ak revolúciu v rámci CGI. Dal som mu však plný počet, lebo jednu vec nemožno Cameronovi uprieť, svoje filmy vie pútavo zrežírovať, aby Vás chytili, ako po stránke emócií, tak po stránke technickej. Do dvojky som išiel, ale z nulovým očakávaním, iba ak s tým, že idem na rozprávkový western pre celú rodinu v revolučnom sci-fi, fantasy prevedení.  A po dopozeraní som bol spokojnejší, ako keď som odchádzal z kina pred 13 rokmi. K scenáru, je to podobný upgrade ako mali T2 a Aliens oproti predošlým filmom. Rovnaká kostra príbehu ako v prvom Avatarovi (T2, Aliens) , do toho zápletka s rodinnými hodnotami  (John Connor, jeho mama a ochranca T-800 v T2, Ripley a Newt v Aliens), ešte vymakanejšia technická stránka a samozrejme vylepšený záporák (Quaritch nemá taký rešpekt, ako T-1000 alebo Alien Queen, ale rozhodne je to posun k lepšiemu). Na konfrontáciu s ním si divák musí počkať, ale aj vďaka určitým, tak trochu nečakaným okamihom (Neytirine vyjednávanie, Spider a jeho otec, Sullyho syn) to stojí za to. Je zaujímavé, akým spôsobom tento film variuje jednotku. Mnohé scény sú v podstate skoro rovnaké, s rovnakým hudobným motívom vďaka čomu sa mi v mysli vybavili scény z predošlého filmu (stačí si spomenúť na záverečnú scénu). Vizuálne efekty ma najviac dostali v podvodných scénach (a že ich nebolo málo), miestami som mal pocit, že sledujem nie film, ale podmorský dokument zo sveta Pandory. Zrejme za to môže aj skutočnosť, že  sa nakrúcalo pod vodou, a nie len za zeleným plátnom, čo tomu dodalo ešte viac na realizme. Akčné scény, ako inak u Camerona veľkolepé a adrenalínové, len ma prekvapil fakt, že akcia v prvej polovici mi prišla o niečo lepšia ako v tej druhej, rovnako aj finále z jednotky sa mi o trochu páčilo viac, ako to v dvojke. Ako celok, mohlo to byť tak o 15 minút kratšie, hlavne v prostrednej tretine, ak by sa nejaké scény vystrihli, filmu by to veľa neuškodilo, každopádne ja ako fanúšik dlhých zostrihov, som si to aj tak veľmi užil. A ak Cameron plánuje vydať náhodou Directors cut, bolo by fajn pridať viac dialógových scén, pretože niektorým postavám by to prospelo - Kiri (nie, teraz nemyslím ten skvelý smotanový syr). Postava, ktorú stvárnila Sigourney Weaver ma z nových zaujala najviac a som zvedavý, ako ju rozvinú v trojke. Rovnako aj Spider. Na záver, Avatar: The Way of Water je audiovizuálne úžasný a strhujúci predvianočný filmový darček, ktorý ma potešil. Kým na dvojku som bol "len" zvedavý, na trojku sa teším (tak trochu dúfam, že zápletka v trojke viac prekvapí). Vďaka James.