Braindead - Živí mrtví (1992)

Jedným slovom sila. Brutálna, surová a zábavná jazda, presne to je Braindead. Jacksonov zmysel pre detail sa osvedčil u King Konga aj u Pána Prsteňov a tento film je toho dôkazom. Jackson si dal záležať a urobil z tohoto filmu neobyčajný zázrak plný nechutností, striekajúcej krvi, naozaj komických situácií (hlava v mixéri alebo zombie bábo) a morbídneho humoru, ktorý je však paradoxne taký okúzľujúci a dychberúci, že mám ten pocit akoby už lepší horor nemohol ani existovať. Len ľutujem, že som tento film prepásol, keď ho moji bývalí spolužiaci (asi tretiaci na základke), videli a ja som tam nebol. Teraz som totiž konečne pochopil čo ich na tom tak uchvátilo. Práve teraz som to dopozeral a musím skonštatovať, že toto je v mojich očiach naozaj vrchol hororového filmu so skvelými vizuálnymi efektami, originálnou zápletkou, svižným tempom držiac diváka neustále v napätí ale zároveň ho núti do smiechu pri všetkých tých bláznivých situáciach (a že ich nie je málo). Chápem, že každému tento žáner nemusí práve ulahodiť ale ak ste fanúšikom hororu, toto je jasná voľba:D

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Do Buffy som bol v jedenástich zamilovaný tak čo si budeme vravieť:) Je to trochu naivné aby sa šestnástka bila ako profesionálny kickboxer a ešte s takou eleganciou, že by sa aj Blade mal čo učiť ale ako teen seriál to nie je zlé.

Byl jednou jeden král... (1954)

Na Vianoce nesmie okrem kapustnice a stromčeka chýbať v telke ani táto skvelá rozprávková komédia:)

Byl jednou jeden polda (1995)

"Trčíš mi ze sna, jako ruže snová, Kudláková...":D No možno teraz budem za totálneho ignoranta, ktorý ani nemá šajnu, čo to dobrý film vlastne je ale rozhodne si nemyslím, že by tento film mal patriť medzi najhoršie. Paradoxne to je aj preto, lebo som ho videl po prvý raz asi ako piatak na základke a priznajme si, decká od filmu veľa nevyžadujú:) No a keď som tento film videl asi tak naposledy rok dozadu (a je mi 21 rokov) tak ma stále rovnako bavil preto také vysoké hodnotenie. A Maisner? Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale keby bolo aspoň pár takýchto profesorov na školách (nedajbože policajtov:)) svet by bol oveľa krajší:)))

Captain Power and the Soldiers of the Future (1987) (seriál)

Pamätám si ako to kedysi keď som bol malý dávala Markíza a ako som to hltal s otvorenými ústami:) Fakt výborný sci-fi seriál:) Škoda, že už ho nedávajú.

Catwoman (2004)

Ups, toto dopadlo katastrofálne. Nejde ani tak o scenár ale celý film ma nebavil a ani Halle Berry to v tej obtiahnutej sexi kombinéze nezachránila. Catwoman z filmu Batman returns ju v poho strčí do vrecka a to ten film bol zameraný ešte na ďalšie tri postavy.

Celebrity Deathmatch (1998) (seriál)

Tak toto je niečo na čo sa len tak nezabúda! Na MTV som to sledoval pravidelne a toľko brutality sa len tak niekde nevidí obzvlášť keď sa na javisku v priamom prenose mlátia animované postavičky obľúbených celebrít, ktoré vyzerajú akoby boli z plastelíny a kde nechýbajú vylgárne výrazy, vyrazené zuby, zlomené kosti, vnútornosti na zemi alebo odtrhnuté končatiny. Čo dodať? Jedným slovom šialená ale výnimočne dobrá zábava, ktorú som si nesmierne vychutnával:)

Cesta k objevení (2005)

Rovnako výborný ako aj predošlé dokumenty, ktoré sa mimochodom nachádzajú na druhom DVD (aj Blue - Ray) disku filmu Batman begins.

Cliffhanger (1993)

Jeden z najlepších, najvzrušujúcejších a najnapínavejších akčných filmov aké som kedy videl. BOMBA!