Sherlock (2010) (seriál)

Geniální, geniální adaptace geniálního díla. Jsem naprosto přesvědčená, že by se při sledování tohoto seriálu Arthur Conan samým štěstím po... . Ta "chemie" mezi charismatickým Cumberbatchem a skvělým Freemanem by se dala krájet, úžasné prostředí moderního Londýna a anglický humor jen dokazují, že nikdo jiný, než právě Britové by nedokázal přenést Sherlocka Holmese do současnosti s takovou lehkostí a důvtipem. A mimochodem, kdyby k tomu měl Doyle příležitost, toho smatfouna by mu do ruky určitě vrazil také.

Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes přizpůsoben modernímu mladému divákovi - spousta akce a soubojů, ale takhle by Sherlock vypadat neměl. Chtěla jsem vidět svého oblíbeného geniálního asociála a namísto toho sledovala podivného superhdinu, který se pere v ringu. Abych to ale nepřeháněla s kritikou, příjemně mě překvapil "Čudlo" jako detektivův "domácí mazlíček".

Můj týden s Marilyn (2011)

Krásné anglické prostředí, spousta dobrých a známých herců na vedlejších rolích, naivní Eddie Redmayne a Michelle Williams, která zvládla ztvárnit Marylin nejlépe jak mohla - ač neoplývá ani polovinou jejího kouzla, klobouk dolů, poněvadž to chování, gestikulaci a výrazy ovládla skvěle. Jako dokument v televizi by to obstálo slušně, ale u filmu, na který jdu do kina očekávám trochu víc. 65%.

Prometheus (2012)

Prometheus není vyloženě špatný film svého žánu (ufounské sci-fi), ale rozhodně to nestačí na to, abych řekla, že se jedná o dobrý film. Největší problém je, že se Ridley Scott zřejmě nedokáže odpoutat od svých milovaných Vetřelců a tak namísto toho, aby z Promethea udělal originální film (který by měl velký potenciál), tu máme cosi, co ač prezentované jako prequel Vetřelců, má do nich strašně daleko. Ve filmu mě ruší nelogické chování některých postav a scény přitažené za vlasy (viz ta podivné operace, po které Noomi Repace bez problému běhá a skáče jako laňka). Na druhou stranu se mi líbí "stvořitelé", kteří vypadají doslova jako David z mramoru (pořád to je totiž lepší, než mužíčci s obrovskou hlavou), ale i po skončení filmu jsou tyto bytosti hádanka, kterou bych jako divák, chtěla vidět vyřešenou - tak možná tomu napomůže Prometheus 2?

Velký Gatsby (2013)

The great Gatsby je bezpochyby jedním z nejvýraznějších filmů roku 2013 a i přes tu spoustu negativních ohlasů - že je to kýč, do kterého bylo zbytečně nalito ohromné množství peněz atp., se podle mne jedná o zajímavou a především aktuální adaptaci. Líbí se mi, moderní zpracování, které nejen, že ukazuje společnost ve dvacátých letech minulého století, ale hlavně - společnost století 21 (ke které samozřejmě patří svým způsobem i ty kýče).

Hannibal (2013) (seriál)

Hannibal je přehlídka neskutečně talentovaných herců, kteří podávají skvostné výkony a navíc je seriál napěchovaný uměním kam jen se podíváme - soundtrack, střih, kamera, perfektně naservírované jídlo a ehm, mrtvoly. No jo, jsem morbidní, ale některá z těl, které se v seriálu objeví nemůžu nazvat jinak, než uměleckým dílem (např. cello, muž strom, soudce...). A pokud se na to podívám z té fanouškovské strany, tak největším přínosem Hannibala je především to, že vyplňuje mezírky, mezi jednotlivými knihami a reaguje na spoustu věcí z úplně jiné strany než filmy... Za mne je to asi to nejlepší, co v současnosti běží.