Millerovi na tripu (2013)

Parádní oddychová rodinná podívaná. Konečně po dlouhé době americká komedie, která má hlavu, patu, humor, trochu toho napětí a hezký konec. Skvěle sehrané obsazení má pořádný šmrnc. Hlavně díky dobrým hercům se snímek stává tak trochu víc než jen lacinou komedií s originálním příběhem. Hlavní body patří samozřejmě Jennifer, protože na její věk je to kus krásný ženský a každý chlap určitě s potěšením sledoval její žhavé tanečky....Ve finále se jedná o jednoduchou, typickou emerickou komedii, ale právě díky opravdu inteligentním vtipným scénkám se to spíše nadnáší nad obyčejnost...rozhodně příjemná a veselá podívaná, která stojí za zhlédnutí 70%

Kick-Ass (2010)

Zajímavá myšlenka, či sepsaný příběh o "skutečných" superhrdinech, ale díky never more... Stupidní, nudný, ujetý.... Začátek dobrý, je to vtipné, pohádkové, nicméně konec ve který se to zvrhne mi naprosto znechutil můj oddechový večer.... 30%

Rivalové (2013)

Jezdící bomba, monstrum, malá ošklivá rakev... Legendární historický příběh, neuvěřitelně silný, poutavý a dechberoucí. Dokonale natočený životopisný snímek dvou! Oživlá minulost, adrenalin lvl 99, burácející motory, šílená rychlost. Perfektní vizuální, dějový a hudební požitek pro diváka různých zájmů i věkových hranic. Prožívání životních osudů, ze kterých běhá mráz po zádech, neustále si hrajete se zippákem a podpalujete jednu cigaretu za druhou, popíjíte coca-colu a koušete si nehty. Zvukový orgasmus od nejlepšího z nejlepších a perfektní střih od Hanlyho a Hilla.... Vedle snímku Senna nejlepší motoristický zážitek. Dokonalé zakomponování skutečných záběru s filmovými! 94% ***** pozn. Fast and Furious sucks!!!

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

"Občas bys nevěřil jak je ku*va těžký umřít!" - Stuart Shorter. Perfektně na 200% zahrané Tomem Hardym..ani si nedokážu představit že za pár chvil hrál už tvrdý chlapíky... Neuvěřitelný herecký výkon, který je tím nejsilnějším a nejimpozantnějším co uvidíte, uslyšíte, pocítíte... Protože Stuartova vychlastaná, vyředidlovaná, zničená a utrápená angličtina je opravdu slast pro divákovy uši. Jeho visáž, chování, postoje, šíleně pomalý pohyby to je zase slast pro oči. Tento snímek je na jednu stranu hrozně pěkně legrační a na tu druhou opravdu krutý a smutný. Způsob jakým to celé bylo podáno, vysvětleno a celý jeho život pozpátku bylo opravdu pro mě naprosto okouzlující. Toto jednoduché, levné dílo má perfektní stopáž, sotva si sednete, načnete si pivo a v zápětí jedou titulky a vy nevíte jestli se máte smát těm žvástům nebo brečet nad jeho životem.... 88%

Rozkaz (2008)

Těžko se hledají slova, jak slušně popsat tento finský snímek. Je to drama jak má být, má neuvěřitelně silný příběh, nádhernou hudební stopu, je dobově zvrhlý a dokáže upřít divákův zrak. Příběh jednoho jediného slušného vojáka, který se postaví na stranu spravedlnosti a doslova udělá pro to všechno, či pro tu krásnou ruskou děvku? Snímek naplněn zajímavým poutem, láskou a oddaností ke svému lidu. Finské mistrovské dílo, které si zaslouží pozoronost. Chladné severské klima prostě umí točit filmy, dramatické příběhy obvzlášť!!! Spokojenost 77%

Memphiská kráska (1990)

Tento snímek jsem dnes zhlédnul zhruba po 10.té. Několikrát na staré VHSce , poté párkrát na dvd ripu a tentokrát v 720p a v originálním znění. Stále je to skvělý ojedinělý snímek z druhé světové války posazen do prostředí bombardovacích jednotek. Příběh mladíků jež je částečně postaven na skutečných událostech. Pokud se přesuneme do roku vzniku filmu (1990), tak musíme přiznat, že letecké scény, bitvy v oblacích, vybuchující flaky, jsou natočeny dost kvalitně. Film má ideální stopáž, nikde se nezadrhává a nezastavuje, přičemž se díky tomu nestihneme ani pořádně poznat postavy a jejich různorodé charisma. Nádherné stroje a pěkné zpracování...jednoduše řečeno digitální technologie dostává na frak od originálů :-) 78%

Zlo mezi námi (2003)

Čistě náhodný objev v mém současném maratonu severských filmů a nedokážu hodnotit jinak. Snímek o vzdoru, bolesti, šikaně a odhodlání. Erik je tak trochu problémový, ale má svůj cíl, kterého se drží i kdyby trakaře padaly. Dílo se možná chvílkami chová trošku pohádkově a dětinsky, ale prostě tak to má být, protože osobně si nedokážu představit jiné alternativy, jiné zakončení či jiný humusácký průběh. Toto je velmi impulsivní snímek o zlu, kterému se nikdo z nás nesmí poddat. Herecké výkony naprosto skvělé. Perfektní výběr herců. Erik a Pierre, dokonalá dvojice, k tomu doplněno pár slizáků z 6té třídy a jeden uslizlej kokot doma s maminkou...No a máme dílo jako hrom, perfektní scénář, nakroucenou kameru, hudbu, no vlastně naprosto vše co 5ti hvězdičkový snímek potřebuje. Nevím čím konkrétně si tento snímek zasloužil mých 5hvězd, není to zas tak moc výrazný film, nikde moc nevyčnívá....zdá se, jako by se snažil být průměrný (spoiler), ale prostě to nejde - nemá to nic společného s Hollywoodem. Příjemně vás chytne za vlasy, posadí do křesle a nechá vás koukat a naprosto v klidu......... „Existuje mnoho způsobů jak udělat lidem ze života peklo.“ 88%

Vejdi do prázdna (2009)

WTF???? Takhle sjetej snímek jsem ještě neviděl, tolik barev v jednom snímku taky ne, tolik halucinogení hudby v jednom díle jsem ještě neslyšel.... Naprosto famózních prvních 40min. Už jen úvod natolik praští do očí a tak vás vydeptá, že je těžké se odpoutat. Neuvěřitelně dokonalé záběry z pohledu první osoby a celkově úžasná sjetá kamera po celou stopáž. Dílo, u kterého není zrovna radno požírat jídlo, jelikož hnusné, odporné a vyloženě zkažené scény vám okamžitě seberou chuť na kdejakou pochutinu. Barvičky, barvičky...opravdu mnoho sjetých barviček + pravděpodobně "věrohodná" definice DMT a vůbec celkový smysl snímku je tak zvláštní až kultovní, že i přes "zbytečně" dlouhou stopáž "lapáte" po dechu. Film o životě a smrti položen do sjetého podání plného drog, sexu a špíny Japonského velkoměsta.... úvodních 40min nemá v žánru konkurenci, ani nic co by mě tak vzalo dřív. Bohužel dlouhá stopáž ztrácí na tom krásně sjetém duchu a trošku polevuje do hluchých míst.... !SPOILER! - scéna s potratem a celkové finále je ku*va silné kafe! 83%

Sauna (2008)

Velice rozporuplný snímek v rukách Finských a Českých kinematografů, který je svým způsobem velice zajímavý a chytlavý, nicméně pochopení příběhu je složité, nesouvislé a ve finále takový mindfuck. Atmosféra byla na jedničku, herecké výkony, postoje a celkově pohled velice dobře zahráno. Bohužel mě zpočátku dosti znérvozňovala kamera, málo přehledných věcí a k tomu nic extra zakomponovaná hudba, tedy spíše na mě neudělala žádný dojem, jak by se třeba u hororových snímků předpokládalo. Chladné a chmurné prostředí severu dokáže opravdu zaujmout svou depresivitou. Těžko se na tento snímek dívám a těžko se mi ho podaří zhodnotit. Na jednu stranu je to určitá "perla" českofinských tvůrců, má to svůj nádech, atmosféru a zaujme, ale na stranu druhou to není zas tak napínavé, přehledné a nedokáže to vtáhnout natolik, jaký to má potenciál... Nechápu 55%

Star Trek: Do temnoty (2013)

Na nefanouška Star Trek série to byl opravdu, ale opravdu silný zážitek. Perfektní linie, hudba, záporáci a krásné grafické zpracování... Žádná nuda, žádné zakolísání a těžké prožívání děje...Od začátku do konce luxusní.....Pro fanoušky série to musí být boží pětihvězdičkové dílo, bohužel mě to tolik nenabídne...Nicméně spokojenost na plné míře 80%