Snathoras

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 19.2.2016  12:57
    Sloní muž (1980)

Životopisný film Daviada Lynche, Sloní muž, natočený v roce 1980 a oceněný 7 nominacemi na Oscara (bohužel ani jedinou z nich nedokázal proměnit ve zlatou sošku), nás zavede na přelom 19. a 20. století. Vypráví příběh muže, Johna Merricka, kterého ztvárnil John Hurt, jehož životní příběh je jedinečný. Díky jeho znetvoření byl považován za zrůdu a odpad společnosti. Film je vyprávěn podle pamětníků Fredericka Trevese a A. Montagua. Frederick Treves (Anthony Hopkins) byl chirurg královské nemocnice v Británii a když se doslechl o Sloním muži, musel se s ním setkat. Jako první člověk se k Johnovi zachoval lidsky a pokusil se mu zlepšit život. Film popisuje pohnutý život tohoto mladíka, děsí svou krutostí, jaké jsou lidé schopní, ale také ukazuje lidskou lásku a soudružnost. Úžasná režie, skvělé herecké výkony a excelentní kamera, dělají z tohoto filmu mistrovské dílo. Díky černobílé kameře v podání F. Francise, která navozuje tu správnou atmosféru, se člověk cítí, jakoby v této době opravdu byl. Hereckému výkonu Johna Hurta (který byl oceněn nominací na Oskara) se však nemůže rovnat ani ten Hopkinsův, i když mu velmi zdatně vzdoruje. Hurtovi jsem věřil absolutně vše, jeho bolesti a trápení, ale i radost. Ne příliš výraznou složkou filmu je hudba, kterou jsem téměř nezaregistroval, ale jedná se o typ filmu, u kterého vám na ničem jiném než na příběhu nezáleží. Podle mého názoru se jedná o film, který by měl každý vidět. Toto dílo každého z nás donutí, zamyslet se nad jeho životem a uvědomit si co je důležité. Každý divák si určitě v průběhu filmu řekne, že kdyby se tohle stalo jemu, tak že už by takhle dál žít nechtěl. Ani si nedokážu představit, co John Merrick za svůj život zažil.

• 19.2.2016  12:56

V roce 1998 nám režisér Emir Kusturica představil velmi bláznivou komedii, která je nabitá energií, jako žádný jiný film co jsem kdy viděl. Jedná se o film Černá kočka bílý kocour, který pojednává o romské osadě bydlící na Balkánském poloostrově. Hlavní hrdiny staví do absurdních situací a to jak se s nimi vyrovnají je vskutku zajímavé. Snímek je v našem obvyklém vnímání něco naprosto nového, skoro nepochopitelného. Film je jako nekonečný kolotoč situací, které se zaplétají a rozplétají. Člověk vlastně na konci filmu neví, jak se k němu dostal, celé je to jeden velký zmatek. A to celé ještě podporovala bláznivá balkánská hudba, která zněla téměř celou druhou polovinu filmu, hudba tak energetická, že by snad roztancovala i mrtvého (a že se to ve filmu stalo, že dva mrtví nebyli až tak mrtví). Kamera v podání Thierryho Ardogasta byla skvělá, krásně nasnímané scenérie pobřeží Dunaje a navíc nás nenechala nás ani na vteřinu nudit se. Nicméně film bych rozdělil do dvou částí. V první části jsem však měl chuť film vypnout, občas jsem se pousmál, u nějakého vtípku, ale nechápal jsem, v čem by měl zrovna tento film být tak skvělý. Jenže když začala svatba, tak to všechno nabralo ten správný směr. Nepřetržitý sled situací a vtipných gagů doprovázených bláznivou hudbou, mi přece jen poněkud vyspravil mínění o tomto snímku. Nejvíc bych vyzdvihl herecký výkon Srdjana Todoroviče, který hrál drogově závislého mafiána Dadana, který pořád jen pařil, ať už se stalo cokoliv a na kterém bylo vidět, že opravdu Dadanem ve filmu byl. Jedná se o snímek, na který se musíte dívat při dobré náladě, poté se jistě salvy smíchu dostaví samy.

• 8.4.2015  11:00

takhle depresivní film jsem už dlooouho neviděl...chvilkama to bylo pěkné, ale na konci filmu jsem se cítil pěkně špatně :/ xD

• 26.8.2014  00:44
    Power (TV seriál) (2014)

Po 2 dílech můžu říct jen jedno...jen tak dál!!

• 12.7.2014  14:55
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

JOJO to je vončo! Konečně po dlouhé době seriál, který je prostě neskutečný! Neserou se tam vůbec s ničím a nic tady není problém! Prostě top seriál za hoodně dlouhou dobu co jsem viděl a musím říct, že jestli ho něco překoná tak budu hodně překvapený xD jen tak dám SAMCRO, doufám, že ještě uvidím ještě hodně povedených sérií! ^^ (zrovna sleduju 6. sérii a netrpělivě čekám na 7.)

• 27.6.2014  14:09

Při úvodu jsem se docela nudil a chvilkama jsem uvažoval, jestli má vůbec cenu se dodívat...no ale jsem nakonec moc rád, že jsem to udělal! Sice příběh je strašně chaotický, takže pro někoho jako já, kdo se na X-mena podívá jednou, je to docela nepřehledné, ale to finále je fakt velmi epické! Silné 4* ^^

• 30.3.2014  10:48

Skvělý film pro všechny snílky, ale i pro obyčejné lidi xD nádherné scenérie Grónska a Islandu, vtipné situace a hlášky a dobrý konec...tak jak to všichni máme rádi :P

• 2.3.2014  00:01
    Má pekelná kočka (TV seriál) (2011)

Drsnej potetovanej chlápek s obalem na kytaru plným drog, kterej ví o kočkách všechno!

• 27.12.2013  23:13

Když přišlo zatmění slunce tak začala ta nejvíc psycho část filmové kinematografie ever xD

• 23.12.2013  01:33

Po pár letech sem se na tento film podíval znova...napoprvé to byl silný zážitek, ale byl jsem malé ucho co o světě vědělo velké hovno...teď když jsem se na to podíval znova, tak na mě zapůsobil ještě mnohem víc než napoprvé...jeden z nejsilnějších filmových příběhů co jsem kdy viděl...

• 20.12.2013  12:52

"Dokud jím tak se dívám"...toto je můj nový systém sledování filmů, na které se chci podívat, ale zároveň vím, že mě zas tak nezaujmou a nenadchnou...Nezvratný osud byl první tohoto způsobu a musím říct, že posloužil více než dobře ;) ... ale asi znova bych se na to nepodíval...ale dalo se to xD

• 1.12.2013  22:24
    P!nk feat. Lily Allen - True Love (hudební videoklip) (2013)

Pisnička je prostě boží...:) klip je hodně zvláštní, ale pořád skvělý :) protože zvláštní věci jsou super

• 25.11.2013  00:01

Není to tak špatné jak jsem se bál, ale není to tak dobré jako jsem doufal.

• 12.10.2013  09:42

ztráta času..

• 16.9.2013  17:56
    Osvícení (1980)

Tak tenhle film byl fakt hodně psycho! Sice nějaký milovník super lekacích horrorů by nad ním mávl rukou a řekl "dyt sem se vůbec nebál!"...ale kouzlo tohoto filmu je v té atmosféře! A ta že má pořádné grády...Jackovi postava psychouše neskutečně sedla a věřil jsem mu úplně všechno (jen mě trošku i překvapilo, že za tento výkon nedostal nominaci na Oscara). A ten jejich synáček Danny...ten byl se svým imaginárním kamarádem taky pořádně creepy...na to, že mu bylo 7...klobouk dolů (první a poslední role...to moc nechápu..). Rozhodně patří k filmům, který by měl každý vidět, i když ne každému se líbit nebude.

• 11.9.2013  11:04
    Robbie Williams - Candy (hudební videoklip) (2012)

Všechny sou pro Effy! A písnička špatná taky není xD

• 9.9.2013  09:21
    Machete (2010)

Bavil jsem se...ale byly pasáže, kdy jsem si říkal, že by ten film už mohl skončit protože jsem se nudil....ale jako sexy Jessica (její nahá scéna ve sprše mmm xD) a Michelle (jak vylezla jen v podprdě ze sanitky a hned se zapojila do finální přestřelky xD) tomu dodávaly šťávu a říkal jsem si...joo pro tuto scénu ten film za to stál xD jako hodněkrát sem se i strašně začal smát no...škoda, že to nebylo o pár minut kratší no...a díky bohu za sexy kočky ve filmech! xD

• 8.9.2013  16:37

Pro mě, spolu s White house down nejočekávanější novinka roku 2013 a nezklamala ani v nejmenším! Jak sem to viděl tak sem prostě ležel v posteli s očima jak bulvy vykulenýma...marás! Nejbrutálnější zombíci ze všech zombie filmů xD jestli by nás čekala taková apokalypsa tak prostě sme hned v prdeli i kdybychom měli 10 Bradů Pittů xD. A prostě nejvíc mě rozesmálo (a potěšilo...ale není v tom nic rasistického) jak ti zombíci přelezli židům do Jeruzaléma přes tu mega zeď xD já sem to těm hajzlům přál, si tam zpívali a cítili se v bezpečí xD. Inu sečteno a podtrženo...parádní xD

• 4.9.2013  01:45

Tak na tento film jsem se asi z letošních novinek těšil nejvíce a vůbec mě teda nezklamal! (i když jsem z toho měl trošku strach). Tatum s Fixxem jsou skvělé duo, kterým jde akce hezky od ruky a potěšili mě, že Foxx není prezident, co dokáže všechny zmlátit, ale spíš takový ten co dostává na prdel i od děduly nad hrobem xD...prostě parádička, na kterou se vždy rád kouknu znova ^^...jinak amerického patriotizmu si každý užije dosytosti a zvláště při scéně s máváním vlajkou, kterou si holčička (která mě ke konci svou tvrdohlavostí už rozčilovala) nacvičila na školním představení, sem se už musel i smát xD.

• 3.9.2013  14:49
    Pot a krev (2013)

Hodně silné 4*...někde na pokraji 5* xD ...nemůžu si pomoct, ale Bayův styl točení filmů se mi hrozně líbí (no...viděl sem všecky jeho filmy xD). Asi si někde a někdy zjistím, jak to s tím případem doopravdy bylo, protože se mi nechce věřit, že by to mohlo být tak uhozené xD ale co já vím xD. Jinak fakt supr...akce od začátku do konce, vtipné hlášky...prostě všechno co jsem od filmu očekával bylo splněno a já jsem rád za příjemně strávené 2 hodiny svého drahocenného času :)

• 1.9.2013  11:20

Poprvé jsem ten film viděl už hrozně dávno...byl jsem ještě malý a velmi hloupý a s hrozným vkusem na filmy a navíc jsem půlku věcí neslyšel...ale i přes to jsem si říkal, že je to velmi dobrý film, který si určitě zaslouží 5*... dneska jsem se na to podíval po 2. a mé pocity jsou nepopsatelné...prostě úžasně geniální...normálně mě většina filmů nechá docela chladným, ale tady to prostě nešlo...Brooksův příběh byl pro mě asi nejsilnější částí (tak aby ne že...). Prostě rok 1994 byl pro filmy přelomový a kdyby nebyl tak by byl svět o hodně chudším místem.

• 6.8.2013  03:51

Fakt hrozně pěkná pohádka. Hrozně příjemně mě překvapil ten nápad a příběh prostě všechno :)

• 6.8.2013  01:21

Parádička! Jedna z filmových sérií, která není čím dál tím horší, ale právě naopak! Sice o trošičku horší než 5 (protože ta byla fakt bezkonkurenční xD). Už se moc těším na další díl...který bude začátkem nové trilogie (jak řekl Vin aka Torreto) takže nás ještě pár let budu Rychle a zběsile nadále překvapovat a bavit :) ... možná že až se na to podívám v normální kvalitě a třeba i v českém dabingu tak tu hvězdičku přidám (hrozně se mi líbí v českém dabingu Tyreseho hlas...to je prostě nejvíc...navíc v kombinaci s tím co kecá xD jedna z nej postav xD).

• 4.8.2013  02:51
    Big Bad Wolf (hudební videoklip) (2011)

ježiš to je tak blbý až je to dobrý xD takovou hovadinu sem snad ještě neviděl xD

• 4.8.2013  02:40
    Where the Hell Does Matt Sleep? (hudební videoklip) (2012)

a on ty peníze tiskne? xD závidím!

• 2.8.2013  03:38
    Katy Perry - Teenage Dream (hudební videoklip) (2010)

Už jen za skoro sex scene Katy s vysekaným týpkem dám 3* xD ale víc fakt ne xD

• 2.8.2013  03:20
    Katy Perry - I Kissed a Girl (hudební videoklip) (2008)

Když mě youtube požádalo o to, abych svůj věk potvrdil tím, že se přihlásím, tak jsem si řekl "Daamn, co tam teďka od toho můžu čekat!"...tak proto mě to potom trošku zklamalo :(...ale jako jinak fajnéé, sexy holky v oblečcích...taky nebylo špatné xD

• 29.7.2013  04:43
    30 Seconds to Mars: Hurricane (hudební videoklip) (2010)

Hoodně zajímavý klip, který bych do 30STM teda neřekl...ale jako proč né :P pěkný holky nikdy nic nezkazí a když jsou v tomhle klipu takhle tak se na to člověk rád koukne xD + hudba taky skvělá ;)

• 29.7.2013  04:19
    Lady Gaga feat. Beyoncé: Telephone (hudební videoklip) (2010)

Group of hot chicks locked in prison...why not? Ale škoda, že Tyrese měl jen takovou malou a navíc debilní roli.. xD

• 29.7.2013  04:00
    Sepultura: We Are What We Are (hudební videoklip) (1997)

já nevím nikdy jsem jim nějak na chuť nepřišel a klipy mi nic moc neřekly...:/

<< předchozí 1 2 3 4 6 7