• Krátkometrážní

Tak dlouho tě miluji (2008)

Docela mě to zklamalo. Jedná se o drama, kterým se divák musí vyloženě prokousávat, snažit se dostat na tu správnou vlnu, ale mně se tohle prostě nepovedlo. Zhruba od poloviny film ztrácí tempo, množí se scény, které jako by nebyly dotažené do finále nebo mi z nich zkrátka nic neplynulo.. Oceňuji, že se zbytečně netlačí na pilu a přesto má příběh uvěřitelnou hloubku, nicméně mě nedojal a na konci jsem si musel skoro oddychnout.

Půlnoční vlak (2008)

Dlouho mě nic tak nenasralo. Řezníka s vidláckým ksichtem a hnusnýma bradavicama na hrudi, co chodí bušit do masokombinátu v kvádru a po cestě z práce se vždycky trochu zdrží v metru, aby si zařádil i na živém mase, bych byl ještě schopen překousnout. Říkám zcela záměrně překousnout, protože tento záporák se pohybuje konstantní rychlostí se strnulou a směšnou grimasou, vůbec z něho nejde strach a za devadesát minut vyřkne jediný slovo. Když se k tomu ale přidá hlavní hrdina coby ukřivděnej chcípák, hrající si za foťákem na tvrďáka a další karikatury jako tupá, ridigní přítelkyně a černošská policistka napojená na podsvětí, začíná to být na pováženou... No, asi je to tak schválně a mělo by mě to pobavit. Takže co tu máme dál? Tuny a tuny klišé všeho druhu (totálně otřepanej příběh s fotografem - investigátorem; stereotypní uvažování a naproti tomu nelogické chování postav; prostředí skladu surového masa - už zase; nechtěně vtipné flashbacky atp.), dále obří nános patosu (šíleně vyhrocující se situace partnerského soužití; trapně vyobrazená přeměna hlavního hrdiny; spousta detailních záběrů na drsné obličeje; blikající světla v metru...) a nakonec ta pointa, o které se raději ani nechci vyjadřovat.. Ne, nelíbila se mi - přiznávám, že jsem ji čekal již v polovině filmu - tam by taky možná obstála, takhle ne. Uvážím-li, jak se při tom všem tento snímek bere smrtelně vážně a bez jakéhokoli nadhledu, je to na odpad. Nicméně pár povedených detailů se tady přece jen najde - např. průjezd kamery metrem a vizuál celkově; vypadený oči z důlku.. Jinak ale opět nechápu zdejší hodnocení.

Marilyn Manson: Rock am Ring 2003 (2003) (koncert)

Video je v pohodě, kapela odvádí standardní práci, děvky taky dobrý, ale výkon samotnýho Mansona teda nic moc. Asi mu nesedl fet nebo co :) No, stane se.

Procitnutí v Garden State (2004)

Za tři a to hlavně díky Natálce, nebýt jí asi by se mi z toho začal brzo špulit zadek.

Léolo (1992)

Atmosférou mi to připomnělo Life is a miracle, symbolika je zase dost "taxidermická"; aneb netradiční pohled do duše inteligentního chlapce v předpubertálním věku, který je obklopen rodinou láskyplných dementů a jediný jeho smysluplný svět spočívá v zapisování svých myšlenek do deníku.

Hranice života (2005)

Naprosto lahůdková forma, ale obsah a jeho sdělení kulhá na obě nohy a má vypíchlý jedno oko. Filmu celou dobu uniká, o čem vlastně vypráví a divák v domnění, že je to tak schválně, očekává dramatický konec. Marná snaha.

MR 73 (2008)

LIVINGDEAD: To seš teda pěknej kokot.

Zakázaná planeta (1956)

Nietzschem znásilněný Freud, wow. Tenkrát si teda servítky fakt nebrali. Obluda vypůjčená od Disneyho, postavy toporné, oproti nim byl Robby aspoň charakter. Takže z tohoto pohledu nic moc, pořád je to ale o chlup lepší než mnoho podobně starých sci-fi.

Faktótum (2005)

Opravdu velice slabý a špatný odvar Štamgasta. Oproti vznešenému Mickey Rourkovi tady Matt Dillon působí vyloženě jako amatér (i když to asi není úplně jeho vina) a do této role se prostě nehodí. V jeho podání mi Henry Chinaski ani nebyl sympatický a stejně tak i jeho přítelkyně. Upocené tři hvězdy za to, že je mi toto téma blízké (ač nejsem alkoholik), by bohužel pořád byly moc.

Štamgast (1987)

"To all of my frieeeends!" :))) Absence silnějšího příběhu vynahrazená metafyzičnem alkoholového deliria jednoho (NE)obyčejného povaleče. Já jsem vždycky obdivoval tady ty povaleče :) "To all of my frieeeends!"