• Krátkometrážní

Rychlý běžec (2001) odpad!

Pozor, nejedná se o film! Nedá se na to vůbec dívat.

Vychladlá stopa (2006)

Pardon, ale maximálně tři hvězdičky, ostatní nechápu. Celé je to jak z laciného televizního seriálu.

Černá kniha (2006)

Posledních zhruba čtyřicet minut už bylo opravdu nad rámec veškeré únosnosti. Jako lepší alternativu doporučuji tohle.

Sedmý kontinent (1989)

Napoprvé mě to nesemlelo. Film se nesnaží o jakoukoli transparentnost mentálního úpadku postav, a tak divák pořád dokola sleduje ty samé činnosti a věci, kterým se rodina ve třech po sobě jdoucích letech věnuje. Samozřejmě se jedná o úmysl, který obstojně navozuje chladnou atmosféru znudění nad vlastním buržoazně nesmyslným způsobem života. Zoufalost a pocit bezvýchodnosti se však nedostavuje, studie partnerského vztahu a rodinné krize rovněž. Závěr nepovažuju za legitimní - to bychom se mohli do Austrálie odstěhovat rovnou skoro všichni. Pokud bych se přiklonil k interpretaci, že divák je v prvních dvou třetinách filmu stavěn do role nicnetušícího pozorovatele (například jako prarodiče), poslední část chce diváka akorát co nejvíc šokovat. Haneke odmítá cokoli vysvětlovat, striktně se drží své manipulace a nakonec udeří.

Správci osudu (2011) odpad!

Absolutně směšné. Totální břídilství. Nechápu, jak tohle může dneska ještě někoho zaujmout. Dick se obrací v hrobě.

Insidious (2010)

O bezmála třicet let starší Poltergeist předčí tuto sprostou a blbou vykrádačku ve všech směrech.

Výkřik z kamene (1991)

Herzog sice řadu svých dokumentů natočil až později, ale obrovská autentičnost je cítit už tady. Určitě lepší než o sedmnáct let mladší Nordwand.