Doupě (2014)

Kino Atlas (ČSFD projekce) - To, že scénář dosti pokulhává, že trapnost některých dialogů je zcela evidentní a že představitelka Loly je naprostá neherečka, o tom není sporu. ALE...to, že tenhle film má koule, grády, říz, super náboj, ... tak to mi nikdo nevymluví. Fakt super akční pecka s dvěma sympatickými představiteli, kde hudba, střih a akce neuvěřitelně vtahují a pokud divák na necelých 100 minut vypne, dostane se mu královské zábavy. Myslím, že se Walker, pro něhož to byl poslední počin, podílel na skvělém akčňáku. Doufám, že Doupě budou mít lidé víceméně rádi i přes jeho nedostatky (viz. výše uvedené). Díky čsfd za projekci a až bude filmík k mání ve FULL HD rozlišení, jdu do toho znovu. Po první padesátce hodnocení má Brick Mansions na kontě 58%, tak uvidíme, jak se to vyvine. Já dávám bezmála o 20% více. 76%

Film o filmu: U mě dobrý (2008) (TV film)

CS FILM - Film mám moc rád, takže dokument z natáčení byl pro mě o to záživnější. Mám jedinou výtku, dokument mohl být delší. Hodnotit procenty není nutné.

You're Next (2011)

Film na jedno shlédnutí. Člověk přece nepotřebuje vidět každý den tolik brutality, násilí a nechutností. Hororové prvky v tomto snímku nepřinesly nic nového, ničím extra nepřekvapily, vše už tu jednou bylo. Nicméně horor díky příjemné délce poměrně utekl, navíc hlavní představitelka byla pohledná, pálilo jí to a s nikým se nemazala. Musím ale závěrem dodat, že film o brutálním vyvraždění jedné početné rodiny v jejím vlastním domě, není pro mě ta pravá filmová "zábava", i přes to, že se jedná o horor. 60%

Motel (2014)

Další živoucí důkaz extrémně podhodnoceného filmu místními čsfd odborníky. 46%?? WTF? The Bag Man je parádní napínavý krimi thriller, který má grády. Celých 100 minut mě to nepustilo a kombinace dvou velmi dobrých herců, jedné sexy herečky, jednoho sympaťáka z Prison Breaku s temným prostředím, záhadnou taškou a napínavým scénářem na mě fungovala. Apeluji na hodnotitele: "Buďte prosím objektivní", nehodnoťte jaké vlasy má De Niro a nejprve si film pusťte, než udělíte počet hvězdiček. Za sebe říkám: "velmi dobrá práce", dostalo se mi fakt kvalitního thrilleru. 77%

Skutečný příběh: Statečné srdce (2011) (TV film)

Kdo má rád film Statečné srdce, tak ho tento dokument bude beze sporu zajímat. Ti, co ho moc nemusí, tak mají alespoň možnost se dozvědět fakta o nejznámějším skotském hrdinovi. Z mého pohledu to byl zdařilý dokument, který ukázal, že výtvor Mela Gibsona byl historicky v mnoha případech nepřesný. To ovšem nic nezmění na tom, že Statečné srdce bude pro mě jeden z nejlepších a nejoblíbenějších historických filmů. 75%

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Jakožto skalní fanda série PA, jsem si nemohl samozřejmě i tento díl nechat ujít. Z počátku se to zdálo spíše jako přihlouplé domácí video dvou puberťáků, postupem času se z toho začal vyloupávat solidní duchařský horor, kde jsem se párkrát dobře lekl. Čekal jsem totální průser, ale nakonec to nebylo špatné. 65%

Noc na Karlštejně (1973)

ČT1 HD - Ihned po skončení velikonoční Popelky nám ČT servírovala další českou klasiku, tentokrát muzikálovou. Asi je to zvláštní, ale já jsem Noc na Karlštejně viděl dnes poprvé (vždy jen nějaké útržky). Musím říct, že to nebylo zlé, ale taky to nebylo bůhví jak skvělé. Lidé na to pějí ódy a považují za nejlepší filmový muzikál. Mě to tak nepřišlo, i když uznávám, že předních a kvalitních českých herců tu je požehnaně. Nejsem schopen pořádně říct, co mi vadilo nebo co mi přišlo slabé, ale zkrátka to na mě celkově nepůsobilo super dojmem. Možná proto, že jsem byl namlsán Popelkou :) Ale 4 hvězdičky dám, nemyslím si, že by se Noc na Karlštejně měla zařadit mezi 3-hvězdičkové, tudíž průměrné filmy. 70%

Tři oříšky pro Popelku (1973)

ČT1 HD - Toto je moje hodnocení č. 900 a jsem rád, že patří zrovna Popelce. Není divu, že je tenhle kouzelný snímek mezi TOP 200 nejlepšími filmy a aktuálnímu hodnocení 86% plně rozumím. Protože Tři oříšky pro Popelku jsou opravdu asi nejlepší pohádkou všech dob (českou určitě) a z mého pohledu patří k nejoblíbenějším. Dnes jsem si ji připomněl po cca 10 letech a určitě jsem ji již 6x - 7x viděl. Ovšem dnes poprvé v HD rozlišení s perfektně vyčištěným obrazem. To byla opravdu pecka, co se ČT povedlo, klobou dolů a díky za to. Popelka tak opravdu získala nový nádech a člověk by neřekl, že se jedná o 40 let starý film. Nemám opravdu co vytknout a velmi se těším na další setkání s touto nezapomenutelnou pohádkou. 99% (with J&A) // (29.3.2020) NETFLIX - Potvrzuji 99% (with J.)

Ninja 2: Pomsta (2013)

První díl jsem viděl 3x, protože mě to zkrátka bavilo a zejména na záběry z Japonska se příjemně koukalo. Ovšem teď už vím, že na tento druhý díl se již nepodívám. Byť mám spojení Adkins-Florentine v oblibě, tak druhý Ninja mě prostě nebavil. Akční scény super, pan Florentine umí natočit akce jako nikdo jiný a je radost je sledovat. Bohužel těch akcí bylo až moc a všechny byly v podstatě na stejné brdo. Po necelé hodině mě Adkins se svými akrobatickými a bojovými prvky nudil a samotný děj jakbysmet. S pár mikrospánky jsem to dokoukal a byl rád, že můžu jít spát. 60%