Pryč od pece (2013)

Současných 66% je dle mého oprávněných. Ve filmu vystupuje sice spousta zvučných a známých jmen, ale bohužel styl režiséra Scotta Coopera se dá charakterizovat jako ospalý. Ostatně jsem se o tom již přesvědčil i u jeho prvního snímku Crazy Heart. Je škoda, že režisér nezatlačí více na pilu, nepřidá více vyhrocených momentů, nenaservíruje nám i nějakou akci a neporadí si s finále tak, že by byl divák více v napětí. Takhle se v podstatě 2 hodiny neděje nic závratného. Herecké výkony se však musí jen chválit, k těm já opravdu nic nemám. Možná po mém druhém shlédnutí (nejsem si jist, jestli někdy přijde), přidám pár procent a vylezou z toho nakonec 4 hvězdičky, ale momentálně je to pro mě pouze za 3. 68%

Pokrevní pouto (2013)

Dlouho jsem filmu přicházel na chuť a pravdou je, že mě asi do půlky nudil. Neříkám, že jsem to chtěl vypnout, ale přišlo mi to poněkud mdlé a ospalé. Pak jsem si na 2 hlavní postavy zvykl, více jsem se vžil do jejich osobností a už jsem byl v tom :) V samotném závěru jsem měl i nerva, aby to Clive stihl. Atmosféra 70. let dobře vystižena a k obsazení nemám žádné výhrady. Škoda, že úroveň a tempo první půle nedržely krok s půlí druhou. Díky tomu srážím dost procent. Ale i tak to ve finále dělá 4 hvězdičky. Celkem slušná práce, frantíku Guillaume Canete. 70%

Prohnilá země (2014)

Kurňa, já jsem ale spokojenej. Takový typ filmu jsem potřeboval jako prase drbání. Momentálně má Bad Country 58% a já se opět a znovu utvrzuji v tom, že se nevyplatí vždycky dávat na aktuální hodnocení. Protože pak bych přišel o skvělé akční krimi drama. Dle mého je to tady na čsfd strašně nedoceněný film, který se může tvářit na první dojem amatérsky a suše, ale ve skutečnosti má rozhodně co nabídnout. Už jenom super zápletka, akce, herecký výkon Dillona, napětí i smutné momenty. Jak jsem řekl...tohle je prostě moje gusto a dneska mi snímek parádně sedl. Mám pouze 2 mini výtky. Podle mě mohlo odhalení Dillona prasknout později (přineslo by to více konfrontací mezi ním, bossem a dalšími kumpány, kteří by ho začali podezírat) a za druhé závěrečný knife-fight nebyl tak dobře natočený, abych si řekl: "Joo, to bylo finále". Ovšem to jsou z mého pohledu opravdu jen drobnosti, a tak mohu říct, že jsem byl téměř maximálně spokojen. Režisér Chris Brinker nám tu po sobě zanechal velmi dobrý film (rest in peace). 80%

Já, mé druhé já a Irena (2000)

HBO COMEDY - Humor, zde nastolený, je místy zvrhlý, nechutný, povrchní a nevkusný. Každopádně nemohu jinak, než dát kladné hodnocení a 4 hvězdičky, byť je to hrozná magořina :-) Protože od té doby, co znám Carreyho v roli policajta Charlieho, viděl jsem ho snad už 5x a pokaždé jsem se zkrátka bavil a smál. Prvních 20 minut je nejlepších a člověk se fakt pořád tlemí. Když se na place objeví Renné, vtipy už nejsou tak časté a dobré, ale každá scéna s Charlieho syny to opět pořádně nakopne. Mě osobně ti 3 černoši pokaždé rozesmáli, byť mluvili jak dlaždiči :) CZ dabing (zejména pan Dejdar) skvělé zábavě také dopomohl, takže Já, mé druhé já a Irena bude nejspíš napořád jedna z mých nejoblíbenějších ujetých komedií, co znám. 75%

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Luis Tosar, kterého znám z Miami Vice (mimochodem super film) a Alberto Ammann to pořádně rozjíždějí. I když by člověk čekal, že vězeňský film bude sama akce a násilí, tak tady je akce opravdu pramálo. Což ale tentokrát vůbec nevadí. Protože atmosféra Vězeňského pekla je místy velmi hutná a drsná a napětí se občas také dá krájet. Takže divák ani nemá důvod se domáhat nějaké té vězeňské bitky. Dlouho jsem Celu 211 oddaloval a bál se jít do španělského filmu, ale teď vím, že i Španělé (ve spolupráci s Francouzi) umí natočit zajímavý snímek z vězeňského prostředí, který opravdu nenudí. 77%

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

ČT1 HD - Tak jsem to konečně viděl. Trvalo mi to přesně 50 let od natočení :) Za tu dobu nastřádal Oldřich Lipský, Karel Fiala, Miloš Kopecký a další 87% na své konto (což jim aktuálně vynáší 139. místo mezi nejlepšími filmy) a již 32678 uživatelů tento všemi barvami svítící snímek ohodnotilo. No já musím upřímně říct, že jsem měl x-krát chuť to přepnout. Tyhle extrémně ztřeštěné filmy alá groteska mě prostě nebaví a trapnost některých scén a dialogů byla až moc. Nevím, co bych u Joea vyzdvihl, pochválil či zmínil něco pozitivního. Snad jen kvalitní obsazení a známí čeští zpěváci, kteří zatraktivnili hudební stránku. Bohužel ale Koňská opera nebyla určitě moje gusto. Pouze z úcty k filmovým a hudebním legendám dávám 3 hvězdičky, ale jsou opravdu těsné. 50%

Horem pádem (2004)

ČT1 - Divím se i nedivím, že je tento Hřebejkův film pouze v modrém hábitu. Má hodně suprových scén (zejména s Macháčkem nebo Liškou) a také pár méně zábavných částí (např. dějová linie okolo Vašáryové, Třísky a spol.), které si myslím, že u diváků tolik nebodovaly. Já se přiznám, že při druhé a x dalších projekcí, jsem tyto "slabší" scény přetáčel. Nicméně dnes jsem si film dopřál v celé své kráse a musím říct, že za těch 10 let, co Horem pádem znám, mě poprvé bavil od začátku až do konce stejně. Všechny příběhy mi přišly, že mají něco do sebe. Už jsem se jenom "netlemil" Liškovi a Danielovi v zastavárně, Macháčkovi jak blbě jí nebo Duškovi, coby sparťanskému rowdies s vyhraněnými názory. Ocenil jsem právě i herecký výkon Vašáryové, vtip s Leninem od Třísky, zajímavě hrajícího Formana nebo paní Timkovou. V globálu mi to dnes přišlo jako velmi dobrý film od jednoho z TOP 3 českých režisérů, který v opětovné spolupráci s panem Jarchovským natočil kvalitní komediální drama. 80% (with J.) // (10.1.2016) ČT1 HD - Poměr stran 16:9 (2,35:1)? No proc ne?

Gravitace (2013)

Půl roku mi trvalo, než jsem se k tomuto kousku dokopal. Buď proto, že sci-fi není rozhodně můj šálek čaje, anebo jsem prostě čekal, až opadne to prvotní nadšení (pamatuji ještě, kdy měla Gravitace na kontě přes 90% a umístění v první stovce mezi nejlepšími filmy). Dnes se už ani jedno nekoná. Film má 476 fanoušků (což už nestačí na umístění v TOP filmech) a procent na kontě má pouze 82. Já hodnotím Gravitaci vesměs dobře. Samozřejmě hlavně efekty, kameru a celkové provedení. Možná trochu lituji, že jsem to neviděl v kině nebo ještě lépe ve 3D. Ale i na metrovém LCD záběry docela vynikly, v posledních 30-ti minutách jsem zaznamenal na sobě napětí a Sandře jsem fandil, aby vše zvládla. Myslím, že mě tohle sci-fi drama v budoucna znovu nemine a ani bych se tomu nebránil. Mega dojem to na mě napoprvé sice úplně neudělalo, ale rozhodně to bylo při nejmenším extrémně zajímavé. Takový film se opravdu jen tak nevidí. Hodnocení dávám prozatím skromné. 77%

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

SMÍCHOV (4:3) - Když Scary Movie dorazil v roce 2001 do ČR, byl jsem z toho tenkrát naprosto nadšenej a "sjel" jsem to x-krát v krátké době. K dnešnímu dni už ani nespočítám, kolikrát jsem to viděl, ale faktem je, že i po 13 letech mě to pořád baví. I když uznávám, že film jako takový je hrozná magořina :) Ale tak co, pokud se člověk nebude brát moc vážně, na 75 minut čistého času vypne, dostane se mu pořádného kopce legrace. Společně se Žhavými výstřely to považuji za jednu z nejlepších parodií vůbec. 80% (with J.) // (3.12.2014) NOVA CINEMA HD - O 8 měsíců později nám Scary Movie tentokrát naservírovala TV Nova (BTW...každou středu v prosinci by měli dávat další pokračování). No a já si pořád stojím za tím, že Scary jednička je jedna z TOP amerických parodií a to už je jí 14 let, neuvěřitelné, jak ten čas letí. Po dnešku samozřejmě nechávám 4 hvězdy a těším se za týden na dvojku. Stále 80%.

V/H/S/2 (2013)

Found Footage? Yeeah, that's my style. Po dlouhé době horor, který se mi strefil do gusta. I když jen částečně! První dvě povídky to hodně nakoply a já si liboval. Zejména ve druhém příběhu scény v lese. Třetí příběh byl spíše mega krvák, což sice nebylo od věci, ale ztrácelo to na kvalitě. No a závěrečná povídka o mimozemšťanech, ta byla podle mě zbytečná. Nicméně VHS 2 hodnotím kladně a v kategorii found footage horor ho řadím mezi ty rozhodně nenudící. Všeobecné znalosti v podobě prvního dílu, si doplním :) 76%