Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Rozhodně zajímavé....a taky skvělé zpracování světa bláznů. Spousta pěkných okamžiků a hlavně pomoc druhému v tak težké situaci a v boji o život - krásné. Fajn koment: Natascha

Sedm samurajů (1954)

Od tohoto filmu (i dle jeho hodnocení na ČSFD) jsem čekal asi daleko více a to byla možná chyba. Nedostal mne ani z poloviny tak jako ostatní milovníky kinematografie. Na mne opravdu maximálně dlouhé a možná i nejdelší film, který jsem kdy viděl. První půlka zdlouhavá, roztahaná a na můj vkus i dost nudná. V druhé polovině se ale začne něco konečně dít, plánování je promyšlené a obrana vyšperkovaná do posledního detailu - tak a hurá na zabíjení banditů. Na tu dobu akce obstojné, dnes již trošku úsměvné. U mne maximálně 60%.

Kung Fu Panda (2008)

Tak toto je pravý nefalšovaný starý dobrý kung-fu film. Jenomže je to animák! Po je šílený a baví skoro celý film a mistr Shifu má to správné charizma. Opravdu super! Animace i originální dabing je opět perfektní, tak jak to bývá u těchto kreslených pohádek zvykem. Není co dodat, letos asi jeden z nej ne-li nejlepší animák - prostě ta Asie má své kouzlo. Teď už jsem jen zvědavý, jak si povede Wall-e.

Let's Dance 2 (2008)

U takovýchto filmů je potřeba vypnout mozek a kochat se pouze a jedině hudbou a tancem. A u druhých dílů to platí dvojnásob! Nic víc tam totiž ani nelze nalézt. A kdo nemá rád hiphop, r'n'b a podobný hudební styl, ať si přeladí dvd a nechá to radši být. O nějakém hraní a zajímavém příběhu nemůže být ani řeč. A i když mám rád hiphop a záverečná tancovačka v dešti byla parádní, víc jak 2* prostě nejde dát.

Pozemšťan (2007)

Opravdu zajímavý námět. A v mém případě dvojnásobné překvapení. Jelikož jsem před shlédnutím nečetl žádný komentář ani zkrácený obsah a usoudil z obrázku, že půjde o "klasické" sci-fi. Ale po prvních minutách shlédnutí nastalo oné první překvapení. Jeden vypravěč zajímavého příběhu, jedna chata, jeden pokoj a k tomu pár přátel. Kdo by to byl čekal. Ale ono to vážně nenudí, vážně to stojí celé jen na konverzaci a i tak je to zajímavé, svižné a hodně originální. Příběh velmi rychle pohltí. Někomu příjde možná nudné, v mém případě skoro 90%. Příjemné překvapení.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Absolutně dokonalý komediální seriál plný neskutečných hlášek :D - kultovní snímek + 100%