Joeey

Joeey

komparzista

• 19.1.2007  18:27

Perfektní scénář, kamera (jestli se tomu i u animáků tak říká), více postav. Veselé a humorné momenty i hodně smutná a dojemná atmosféra. O humor se stará sehraný tým ve složení Buzz, Brambůrek, Rex, Slinky a Prasátko, ale jakmile dojde na muzeum hraček, příběh nabírá smutný nádech.

• 19.1.2007  18:25

Nejsem vyloženě fanoušek animovaných filmů, ale Příběh hraček si uznávní bezpodmínečně zaslouží. Když jsem ho viděl poprvé (už ani nepamatuju), tak jsem tu převratnou 3D animaci nevnímal, zato však ten příběh, hlášky - to je to, proč film neupadne v zapomnění ani v době, kdy budou animace daleko dokonalejší. Film má zdařilý scénář a tvůrcům se povedlo přenést do animovaného filmu propracované charaktery postav. Kromě dvou hlavních hrdinů mám na mysli třeba pana Brambůrka :-). Nebo jaké mají postavy výstižné výrazy ve tváři... prostě v případě Toy Story jde bez debat o povedenou věc.

• 31.12.2006  12:27

U tohoto filmu stoprocentně poznáte, co znamená být vtažen do děje! Boj s Nicotou nebo hlášky typu "nás ani nezajímá, jestli nás něco zajímá". To, s jakou samozřejmostí tento film pojal pojmy jako strhující atmosféra nebo gradace příběhu, tam se nedá nad hodnocením dlouze přemýšlet. Nekonečný příběh je prostě paráda!!!!

• 22.12.2006  23:35
    Propast (1989)

Cameronova Propast je dalším úchvatným snímkem, který si diváka získá, ať chce nebo nechce! Výtky by se samozřejmě našly (hlavně rychlý konec), ale když se na mě při sledování vrhne takováhle atmosféra, tak se jí nebráním. Z poslední věty je zřejmé, jakou verzi jsem viděl ;-).

• 29.11.2006  20:22

Naprosto VÝJIMEČNÝ FILM. Svůj žánr (resp. žánry) splňuje, po filmařské stránce není co vytknout, film je působivý, strašidelný, ale hlavně SDĚLNÝ (to co říká, řekne divákovi v té nejjasnější formě). Atmosféra je tak pohlcující, že téměř není možné při jeho sledování přemýšlet nad režií či střihem.

• 11.11.2006  19:58

Nádherně napsaný příběh, výborní herci, příjemná atmosféra - na to vše divák narazí při sledování Obecné školy. Pamatuju si, že jsem se na tento film rád koukal i jako malý, když jsem o poválečném dění v Československu ze školy nic nevěděl - toť pro dokreslení zmiňované atmosféry... Když si to teď pustím, nacházím tam další zajímavosti... Jako příklad bych uvedl scénu na konci filmu (školní vystoupení), kdy učitel Hnízdo drží za límec v jedné ruce žáka v uniformě spojeneckého vojáka a v druhé ruce žáka v uniformě ruského vojáka. Film je doprovázen příjemnou hudbou a samozřejmě nechybí HUMOR... "Je-li ruka nastřelena, tak v žádném případě!"

• 11.11.2006  12:08

Hledám slova, hledám slova, hledám slova, ... >> K ohodnocení T2 by se hodil nespočet přívlastků, které však neřeknou po patnácti letech od vzniku filmu nic nového... Takže radši pár slov k dojmům a ději: Tempo filmu bezpochyby navazuje na vynikající jedničku, která však měla (ne)výhodu v tom, že na začátku nebylo tak zřejmé, o co běží. Dvojka je dějově více rozvleklá. K ději samotnému: Nevím, jestli by se ve skutečnosti člověk podílel na likvidaci vlastní dlouholeté práce tak jako vědec Dyson. Nicméně tato postava je - jako všechny ostatní - výborně ztvárněna. Ani přes vážnou tématiku nechybí trocha nadsázky - třeba na začátku, jak si policista baterkou nechápavě prohlíží vypálenou díru v plotě :-) T2 proslul také hláškami, ale hlavně NEUVĚŘITELNOU GRADACÍ PŘÍBĚHU! Když Cyberdyne vyletí do vzduchu, řekli byste, že už jde o rozuzlení... Ale kdepak! Ještě honička s T-1000 v helikoptéře, potažmo v kamionu s dusíkem. Ani to není vše. Ještě závěrečné souboje v ocelárně, kde za potu tváře všech aktérů tato strhující show už (opravdu) končí... Nato, co se ve dvojce všechno odehraje, má ze všech tří dílů nejoptimističtější konec. A jak se celý film vyvíjí ... mmm ... každý moment něco znamená a přesto je vše podáno maximálně srozumitelně.

• 6.11.2006  19:22

Zde se musím přidat k tvrzení "klasika českého filmu". Sice není na prvním místě v mém TOP žebříčku českých filmů, ale zaslouží si obrovské uznání: Jako komedie nemá chybu - výborné dialogy, komické situace - k tomu skutečně není co dodat; z filmu čiší taková atmosféra, že se na něj budete moct dívat znovu a znovu... Zaujala mě třeba scéna, kdy kamera zabírá model lodi, který sestavuje R. Hrušínský nejml., v pozadí se ozývají hlasy s válečného dramatu běžícího v televizi a do toho slyšíme diskusi předsedy Kaliny a spol. Podtrženo sečteno: Vesnička středisková má MYŠLENKU, PROPRACOVANÝ PŘÍBĚH, HUMOR a mnoho dalšího...

• 13.9.2006  22:29

Napoprvé jsem se na tento film díval s jakousi úctou (český režisér, přední místo ve zdejším TOP žebříčku) a už samotná problematika v něm zachycena dokázala z tohoto filmu utvořit takto slavné dílo. Jinak film celkově jsem doceňoval postupně.

• 4.9.2006  18:30

Vynikající film, který svou atmosférou osloví i diváky, které by jinak svou sportovní tématikou odradil. Atmosféra předválečné doby je působivá přesto, že film provází spousta utkání v ringu, sportovní komentáře apod. Různé osoby, které zastavují hlavního hrdinu, když jde domů, a snaží se ho uplatit, aby nechal vyhrát neměckého soupeře - to působí až tajemně (Vilda se vrací domů povětšinou za tmy).

• 2.9.2006  15:31
    Pearl Harbor (2001)

Přiznám se, že ta romantická část mě oslovila více. Ve filmu spíš oceňuji příběh, nápad atd., takže ty často zmiňované akční scény... no... hlavní je, že to dohromady vytvořilo nádherný film!

• 26.8.2006  15:36
    Terminátor (1984)

K tomuto filmu jsem se dostal přes biografii režiséra Jamese Camerona - nikoli přes televizní upoutávky, ohlasy z okolí (které možná kdysi byly, nepamatuji si...). Až do vyprávění jedné z postav, Kylea, o světě v budoucnosti, to na mě působilo, jako by to nemělo hlavu ani patu... Jenže už tento trochu nepřesvědčivý začátek měl ultrarychlé tempo (které se však dalo vstřebat) a film se vyvíjel zajímavěji a zajímavěji...

• 19.8.2006  22:09

Velice povedený válečný film obsahující několik nečekaných zvratů... Množství akčních míst je akorát, první polovina má hodně napínavou atmosféru (noční hlídky vojáků v opuštěném zasněženém místě...).

• 19.8.2006  18:59

Podle mě nejpovedenější z trilogie. Od samého začátku nával komických situací, hlášek atd. atd. atd......... Přibyla zde jedna postava (doktor Kroupa), zápletka je v něčem podobná jedničce, opět spor mezi sousedy (Konopníkovi vs. Škopkovi), ale již trochu ráznější... :) Závěrečná "výměna názorů" se sem (narozdíl od některých filmů, kde rvačky/honičky působí jako zbytečný chaos) hodí.

• 24.7.2006  23:22
    Forrest Gump (1994)

Nádhera, krásně podané, prostě klobouk dolů!

• 21.7.2006  13:07
    Jaguár (1996)

Velice pěkná dobrodružná komedie výpravnějšího rázu než třeba pozdější Drž hubu! Indiánský šaman, který přijíždí do Francie, aby upozornil na ničení pralesů v Amazonii, si vybere v pařížském hotelu muže, který na poslední chvíli přiskočí do výtahu, aby našel v pralese jeho duši. Ten muž se jmenuje Perrin a výpravnou cestu přijme, aniž tuší, co ho čeká... Tento film nenazývám oddychovkou, protože je tam hodně míst podněcujících k zamyšlení. Film nepostrádá ani řadu komických situací...

• 20.7.2006  13:41
    Hračka (1976)

Komedie, nebo spíš tragikomedie (jak tady čtu)...jo, to se hodí víc.... Hračka (s Pierrem Richardem v hlavní roli) je velice povedený film, který naráží na poměry mezi lidmi, přesněji na to, že někdo má moc, někdo ne. Souhlasím s komentářem uživatele pshimi. Francis Veber se hned svým prvním režijním filmem zařadil mezi klasiku francouzského filmu.

• 9.7.2006  12:13
    Zlatovláska (TV film) (1973)

Těch 5* není za to, že by šlo o převratný film, ale za to, že "norma" filmového zpracování pohádky byla splněna na výbornou!! Všechny postavy výborně zahrané a písničky zde jsou kapitola sama!!!!

• 9.7.2006  10:29

Výborné zpracování příběhu legendárního zbojníka Robina Hooda. Výborné herecké obsazení a přímo ukázkový dobrodružný žánr. Romantikou film rovněž nestrádá a závěrečné scény (souboje), v nichž se karta obrací proti šerifovi z Nottinghamu, jsou neodolatelné!

• 5.7.2006  12:08

Nádherná podívaná, i když film Marečku, podejte mi pero mě zaujal více (líbí se mi, že oba filmy šly a našly tu svou dokonalost a jeden nevytlačuje druhý). U tohoto filmu mám nejradši scénu při písemce z matematiky, jak profesor chodí po třídě s řešením na zádech :))) "Kluci, nahrajte ho taky sem. Nebuďte krkouni." :-D

• 5.7.2006  11:23
    Otec & otec (1983)

Další bravurní francouzská komedie od Francise Vebera založená na odlišných povahových vlastnostech hlavních hrdinů. Opět výborné komické situace, hlášky a špetka vážnosti (hlavně ke konci filmu).

• 5.7.2006  11:13
    Uprchlíci (1986)

Opravdu výborná komedie s vážnějším (až dojemným) nádechem. Krásná hudba, která k filmu perfektně sedí. Nejvíce mne pobavila scéna s opilým doktorem ke konci filmu... (kterou jsem v americké verzi postrádal) "Doktore, co to vyvádíte? - Měřím si tlak, necítím se dobře." :-D

• 5.7.2006  09:25

Tento díl (krom toho, že rozhodně patří k těm nejlepším) je zvláštní tím, že se zjevně stal námětem jedné počítačové hry...

• 11.6.2006  19:55

Opravdu výborná komedie. Přiznám se, že ze začátku jsem se trochu nudil, ale v této komedii je cosi zvláštního, že to diváka nechá chvíli chladným, ale pak u toho vybouchne smíchy!!! Já už jsem se dlouho takhle spontánně nenasmál :-))) No a hláška "mám tady ženu svého daňového kontrolora" to vytáhla ze 4 na 5*.

• 9.6.2006  18:39

Při koukání na tento film mě napadlo jedno... VELKÝ FILM. Sice nemůžu říct, že bych se na něj dokázal koukat dokola, ale rozhodně mě oslovil. Nejvíce mi vyrazila dech scéna, jak rozčilující se ředitel Norton prohodil v cele kámen tím plakátem, načež kamera projela celým tím tunelem...........

• 6.6.2006  18:58
    Dobrá čtvrť (TV seriál) (2005)

Když v televizi běžely díly druhé poloviny seriálu, v jedné chvíli bych možná dal 4*... Ale další díly to vytáhly a můžu říct, že tento seriál se mi moc líbil. Je to příběh o životě, o vztazích a je v něm samozřejmě i humor. Z hereckého obsazení se mi nejvíce líbil výkon Vilmy Cibulkové.

• 6.6.2006  17:26

Film už v prvních záběrech (ještě před titulkami) působí strašidelně. Netvor jako hlavní postava je skoro do poloviny filmu zabírán z pohledu 1. osoby, takže divák vidí jen svíce, se kterými chodí po temném zámku, a slyší jeho hlas. Pak nastane okamžik, kdy jej kamera poprvé zabere od ruky (dá-li se to tak říct :)) až po hlavu. A do toho začnou hrát strašidelně varhany... Atmosféra je natolik působivá, že jako malý jsem tento film dokoukal do konce až na několikátý pokus... Určitě doporučuji!

• 4.6.2006  18:03
    Kolja (1996)

Slavný český film, který má vše, co k němu patří. Příběh, humor, místy napětí, místy pobaví a místy (jich je hodně) dojme.

• 19.8.2009  02:03

Docela mě ten film pobavil. Co chtít od průměrné či nadprůměrné (tento případ) komedie víc? Většinu slabin, které film má, jsem si uvědomil, až když jsem si o nich přečetl v sousedních komentářích. Ještě bych možná měl zmínit, že jako první jsem viděl dvojku (Přeber si to znovu), ale myslím, že to mé hodnocení příliš neovlivnilo. Oba filmy jsou nenáročné komedie, kde - jak jsem se přesvědčil - není znalost jedničky nutná k (ne)docenění dvojky... ;-) Ke Crystalovi a De Nirovi jsem se vyjadřoval u zmíněného druhého dílu, to samé (že si jako dvojice sedli) platí i tady.

• 2.7.2009  00:18
    Ochrana svědků (TV film) (1999)

Filmy o rodině na mě většinou silně dolehnou. Tento výtečný televizní film se může pyšnit hereckými výkony i neotřelou zápletkou. Ochranu svědků rozebírá (v různé míře) kdekterý kriminální seriál, zde se nám však autoři snaží přiblížit fungování celé jedné instituce zabývající se změnami identit.