Schindlerův seznam (1993)

Každý, kdo tento film viděl, pochopil, že pohyblivé obrázky jsou stejně cenný druh umění jako literatura, hudba, architektura apod. Profesionalita se tomuto filmu nedá upřít, ačkoliv ty kouzla s objektivy a stíny jsem nezaregistroval. Možná kvůli své neznalosti filmového umění, možná kvůli tématu a působivosti, které nedovolí všímat si "detailů". Zvládnout takto dlouhý film naplno scénáristicky i režijně je téměř nemožné. I Schindlerův seznam má svá slabší (zdlouhavá) místa, ale ten často kritizovaný závěr bych k nim neřadil.

Sin City - město hříchu (2005) odpad!

Za prvé: Otřesný výtvor, ve kterém není nic, co by se dalo srovnat s filmem. Za druhé: Nesmyslná snůška nechutností a ještě nesmyslnějších scén. Za třetí: Z 90% černobílý film...hmm...jako efekt dobrý nápad, ale ona by i jedna barva zaručila stejný filmový zážitek. A celé je to provázeno podivně se kombinujícími nesmyslnými monology a dialogy.

Skála (1996)

Akční pecka to teda je, o tom se nedá polemizovat... Já filmu vytýkám to, že sice je skvěle sestříhanej, ale já měl při jeho sledování dojem, že nedrží úplně pohromadě. Na začátku hodně svižná zápletka, akce (přepadení armádního skladu, přemístění do pevnosti), ale pak tvůrci "odbočí" - ty honičky a scéna s vykolejenou tramvají mi tam vůbec neseděly. Když pak po této "odbočce" začne dobývání Alcatrazu dvojicí Cage-Connery, jsme opět doma - u Bayova akčního filmu.

Skrytá identita (2006)

Nejde o žádný nadčasový snímek. Ale to asi neříkám žádnou novinku. K hercům: Souhlasím, že DiCaprio hrál bezvadně, ostatní herci také předvedli slušné (ale méně výrazné) výkony. Přesto Skryté identitě něco chybí... V mém případě to je vzteklý Joe Pesci, ale i Robert De Niro mě v rolích mafiánských bossů přesvědčil více než Jack Nicholson. Na druhou stranu je to filmařsky zdařilý kousek, za což dávám slušné 3*.

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film)

Hm, tak impresionismus (nejspíš nejen ten filmový) mi asi nic moc neříká. Výtvarná stránka filmu je možná umělecky hodnotná, ale já rozhodně dávám přednost zajímavému (leč třeba prostěji nasnímanému) ději.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Podle mě nejpovedenější z trilogie. Od samého začátku nával komických situací, hlášek atd. atd. atd......... Přibyla zde jedna postava (doktor Kroupa), zápletka je v něčem podobná jedničce, opět spor mezi sousedy (Konopníkovi vs. Škopkovi), ale již trochu ráznější... :) Závěrečná "výměna názorů" se sem (narozdíl od některých filmů, kde rvačky/honičky působí jako zbytečný chaos) hodí.

Slunce, seno, erotika (1991)

Uznávám, že příběh už není tak zajímavý a napěchovaný humorem jako v předchozích dílech, ale přesto tento film pobaví.

Slunce, seno, jahody (1983)

Prostě klasika bláznivé komedie. Hodně rozdílných postav, kvantum hlášek a docela povedený příběh.

Smolař (1965)

Je pravda, že na rozdíl od Velkého flámu si zde každý z dvojice Funès-Bourvil jede svou vlastní cestou. Skoro. Saroyan je totiž Marechalovi neustále v patách, až se na konci filmu ukáže, kdo je vlastně smolař.

Smrt na webu (2003)

Mě to zaujalo. Filmy, které zmiňuje mis-ko, jsem v době zhlédnutí tohoto zatím neviděl; tím ale nechci říct, že jinak bych tento film odsoudil... Má to bravurní rozjezd, detektivní zápletku a s herci jsem byl také spokojen. Edward Furlong jako představitel počítačového hackera Thomase úspěšně táhne celý film. Mimochodem všimli jste si, že jedna z postav má ve své knihovně knihu "The Joke" od Milana Kundery...? ;-)