Jeden hot a druhý čehý (1978)

Mě to také přímo neohromilo, ale Funès je zde - jako ve většině dalších svých filmů - vynikající.

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

Koncert komických situací a gagů, čemuž napovídá i to, že ho režíroval sám Pierre Richard. "To jsem nebyl já, co jsem vám volal před chvílí." :-D

Panna a netvor (1978)

Film už v prvních záběrech (ještě před titulkami) působí strašidelně. Netvor jako hlavní postava je skoro do poloviny filmu zabírán z pohledu 1. osoby, takže divák vidí jen svíce, se kterými chodí po temném zámku, a slyší jeho hlas. Pak nastane okamžik, kdy jej kamera poprvé zabere od ruky (dá-li se to tak říct :)) až po hlavu. A do toho začnou hrát strašidelně varhany... Atmosféra je natolik působivá, že jako malý jsem tento film dokoukal do konce až na několikátý pokus... Určitě doporučuji!

Pomáda (1978)

Typický příklad naprosto pohodového filmu. Jednoduchý děj, trocha humoru a hlavně písňové hity podpořené skvělými tanečními kreacemi.

Sudá a lichá (1978)

"Hele, koukni se na to. Něco neklape... Tenhle by neměl vyhrát. - Voklepni to." zazní na začátku filmu. Děj této vynikající bláznivé komedie se odehrává v hráčském prostředí, při pokeru, sportovních soutěžích, na autodromech atd..... Z velké části je to samozřejmě založeno na rvačkách, ale je tu i situační humor. První polovina filmu je rozhodně bohatší (jak naznačil Legas), pak je "pauza", ale příběh vrcholí vynikající partičkou pokeru s největším šéfem bandy...

Což takhle dát si špenát (1977)

Bezpochyby zdařilá komedie. Originální humorná sci-fi zápletka (regenerační přístroj), stejně tak gradace příběhu. A ta malá role šéfkuchaře (Petr Nárožný) nakonec působí jako výrazná, protože ta soda, kterou mu dal nespokojený host Carlos (Petr Kostka), je nezáviděníhodná.

Hračka (1976)

Komedie, nebo spíš tragikomedie (jak tady čtu)...jo, to se hodí víc.... Hračka (s Pierrem Richardem v hlavní roli) je velice povedený film, který naráží na poměry mezi lidmi, přesněji na to, že někdo má moc, někdo ne. Souhlasím s komentářem uživatele pshimi. Francis Veber se hned svým prvním režijním filmem zařadil mezi klasiku francouzského filmu.

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

On měl Duchemina ml. hrát Pierre Richard??? To jsou věci ;-) Jinak jde o velmi dobrou komedii, hlavní hrdina - degustátor to nemá ve své práci vůbec jednoduché... Tricatelova hláška na konci filmu mluví za vše. "Snad můžeme udělat několik gulášových konzerv navíc." :-D

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Geniální! To tak na úvod ;-) Film má DOKONALÝ SCÉNÁŘ, všechny postavy jsou perfektně zahrané. Zatímco Jáchym měl jen krůček k dokonalosti, Mareček tam bezpochyby došel. Taková vybroušenost - třeba scéna, kdy ve škole na schodišti Hujer předběhne otráveného Kroupu, nebo hláška (jedna z mých oblíbených): “Běda vám, BĚDA VÁM, jestli mi to nepůjde!“ :-D

Taxikář (1976)

Také nechápu, co je na tomto filmu kultovního. Příběh je vyprávěn pomalu, druhá polovina je zdlouhavá, nevýrazná a zbytečně protahovaná. Na druhou stranu De Nirova postava je vcelku přesvědčivá, nenapadá mě nic, co bych jí mohl vytknout. Myslím však, že ty náročné přípravy hlavních herců ve Scorseseho filmech jsou přehnané.