Legenda o Vánocích (2007)

Krásna zimná príroda. Pekný príbeh, ktorý napovedá o čom ma vianočné obdarovávanie byt a prijemne zahreje každé srdce ktoré nie je z kameňa. Pravdepodobne to vymením na Vianoce za Mrazíkov, Perinbaby a podobne oné...

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Parádna ukážka 2. WW z pohladu amričanov .Od prvej časti po poslednú nemám tomu čo vytknuúť. Celé je to na tej najvyššej úrovni. JEDINEČNÉ A SILNÉ.

Skyfall (2012)

Mendes natočil dospelejšiu bondovku. Viac dramatickú, serioznu, ale záver nesklamal, ten bol až megalomanský. Craig mi ako Bond nie je príliš sympatický, ale zase som to raz zvládol. Bardem výborný, ak mala byť jeho postava homoš :) Predchádzajúce "nové" filmy s agentom 007 mi sedeli viac. Toto sa dosť vymyká z radu, asi preto mam zmiešané pocity. Nehovorím, že to nie je kvalitný film, ba pravé naopak, ale mne to hodnotenie vyššie jednoducho nejde. 3+

Nespoutaný Django (2012)

Od úvodnej skladby za pochodu otrokov, som sa až skoro do konca usmieval ako idiot. Ten preťahovaný, narýchlo zbúchaný záver je trochu na škodu, ale nič to nemení na výnimočnosti tohto snímku. Nebudem sa moc rozpisovať o úžasnosti, lebo ja toho týpka (QT) milujem. Spomeniem iba skvelý scenár, "monologidné" dialógy, ako vždy neskutočné, premakané postavy a ako v každom Tarantinovom filme vynikajúca hudba sú zárukou tej najvyššej kvality. Každá scéna sama o sebe skvost , prial som si, aby ani neskončili (až na výnimku s Djangom hore nohami ) ,ale každá ďalšia mi to hneď vynahradila. Herci až neskutoční! Najmä výnimočný WALTZ a DiCAPRIO ktorý hrajú ako páni, Foxx pekne zapadol a Samuel štandardne výborný, zábavný a diabolsky zákerný (oddaný pánovi). Do prvej prestrelky v Calvinovom dome som bol ako v tranze. Celkový dojem nadmieru spokojný. Už sa teším na repete tejto parádnej, vtipnej a nezabudnuteľnej jazdy.... hodiny na koni :) "sons of bitches"!

Olověná vesta (1987)

Na zaklade tunajsieho hodnotenia som cakal ovela viac. Uvodna cast vo vycvikovom tabore bola vyborna, otrasny velitel, aj ked velmi vtipny, sikana ako ma byt a "nasledky" na zachodoch. Dalej to uz bolo mimo mna, aj ked zaver to trochu zachranil .Pekna ukazka o com bola vojna vo Vietname. Kopec tych chalanov asi ani nevedeli preco su tam , len ze musia zabijat ...... "Pomahame Vietnamcom, pretoze vo vnutri kazdeho je American ktory chce von".

Sinister (2012)

Vynikajúci horor, celkom originálny, ktorý stavia hlavne na skvelej atmosfére. Lakačky tiež priniesli svoje ovocie, mráz po chrbte mi behal hodnú chvíľu, uff :). Mohlo to byt za 5*, ale koniec som vytušil príliš skoro a šok s finále nemal až taký účel. Inak jeden s najlepších hororov poslednej doby.

Let (2012)

Zemeckis sa vrátil k hranému filmu a dopadlo to dobre. Viac-menej. Niektoré scény dokonca luxusné. Začiatok filmu (pád lietadla) bola parádny, ani som nedýchal. Denzel hral ( alebo nehral? :)), ako vždy úžasne , to jeho chlastanie ma dosť vytáčalo, zožral som mu to aj s navijakom :). Goodman "dával":). Záver typicky americký, mne to však až tak nevadilo. Miestami sa to trochu naťahovalo ale celkový dojem nadpriemerný. 4* a parádna hudba

Horší než smrt (2010)

Celkom vydarena komedia. Anglicky original som nevidel tak dufam ze som si ho tymto remakeom neposral .

Plivu na váš hrob (2010)

Nedobre sa to pozeralo! Hlavne prva polovica dost drsna, ponizovanie, tyranie a znasilnovanie, nechutne realisticke .Druha polka uz bola zabavnejsia , pomsta, prespekulovane originalna.

Útěk z New Yorku (1981)

V roku 1981 to bolo asi v pohode ale 17.3.2013 uz az tak nie! :)