Angry Birds ve filmu (2016)

Nebyly to přehršle extra originálních výbuchů vtipů (pár se jich našlo), ale poselství filmu (o tom, že blbost se trestá někdy i ztrátou vajec je varováním nejen pro muže) pozvedá animák o hvězdu výše! Lidé, nebuďme ptáci!!!

Čarodějův učeň (1977)

Děsivě krásné rozloučení pana Zemana. V dětství mě děsily Čarodějův učeň zhruba stejně, jako mě deprimovala Pohádka o Honzíkovi a Mařence.

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Děsivě krásné rozloučení pana Zemana. V dětství mě deprimovala Pohádka o Honzíkovi a Mařence, zhruba stejně, jako mě děsil Čarodějův učeň.

Velká šestka (2014)

Jak to scénáristům sedělo, tak se dělo - jednou liduprázdné město, kde se pohybuje v divoké honičce mnohatunový maxirobot složený z mikrobotů. Jindy jsou k dispozici náhodní spolucestující, neřešící bílého dvoumetrové "michelina" pohybujícího se v kypícím městě. Fyzické výkony v akčních scénách nadlidsky přemrštěné. Tím výčet poklesků končí! Nejen končí, scénáristům je u mě odpuštěno, protože to je POHÁDKA, takže mnohé dovoleno, ale hlavně! Tvůrci nejkladnějšího a nejlepšího staršího bráchy, co ve filmu pamatuju - Tadashiho a nejroztomilejšího osobního automatického zdravotníka vůbec - Baymaxe si zaslouží velkorysou toleranci a velkou pochvalu! Baymaxův český hlas páně Rimmera byl dokonalost a něha sama!

Mighty Boosh (2004) (seriál)

Slyšel jsem o jednom muži, který prý žije v džungli, džungli chlupů v podpaží nejvíc funky basáka světa, a ten snad viděl celý díl v kuse a přežil!

Univerzita pro příšerky (2013)

Obdivuje všechny znalce animovaných studií, kteří rozeznají, odkud engine vane! To fakt nedávám. Ale animáky mám rád. Tenhle byl svižný vtipný a našli jsme si v něm své dospělí i děti, tedy dítě (zdravím dcero, byli Ti 4. roky, viděli jsme to 19.8.2016). Jsem rád, že vím, jak se Mike a Sulley dali dohromady... :)

Já, Claudius (1976) (seriál)

Byl jsem jen dítě... Neměl jsem to vůbec tehdy vidět! Nu, ale aspoň jsem měl tu touhu vidět to znovu, což přineslo potřebnou katarzi. I v kulisách se dá hrát velký seriál.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Ač divoce orientální, tak téměř komorní, místy krutě nepřehledné drama skupiny pracovníků soukromé bezpečnostní agentury, kteří pomáhají chránit buňku CIA v Libyi. Co čert nechtěl, na dohled od jejich stanoviště se nacházelo diplomatické zastoupení U. S. (pro mě ne zcela jasného statusu), které bylo přepadeno místními nevojenskými jednotkami. Pracovníci bezpečnostní agentury v nepřehledné situaci provedli bojovou evakuaci diplomatické mise, žel dva lidé, ambassador a pracovník IT nepřežili. Po stažení na základnu CIA však příběh nekončí a rozdivočelí lidé s ákáčky se jali dobývat i tuto. Profesionální výcvik a zkušenosti (v neposlední řadě technika pro noční vidění) umožnili efektivní obranu i při absenci těžkých zbraní. Žel, ke konci použili útočníci minometnou palbu, která stála život dvou pracovníků bezpečnostní agentury, včetně jednoho z týmu posil z Tripolisu. Film je natočen s nechutně propracovanými efekty a drsně napínavě. Herci, scénář, vše hezky funguje, kromě scén kdy se snaží hlavní postavy komunikovat se svými rodinami (za což je jedna hvězdička dolů) a utekl jak hrom!

Zelená zóna (2010)

Tfuj! Ještě, že to jistě nebylo podle pravdy (na Wikipedii by nám snad nelhali?!?)!!! To by to na tom našem světě bylo ale hodně moc ošklivé, ulhané a hodně nebezpečné... -_-