Americká krása (1999)

No comment... ;-) Ale jó, po čase si říkám, že komentovat budu... Ten film mě před lety uchvátil. Překvapil. Rozplakal. Dal naději. Má krásnou hudbu! Hlavní postava má v podstatě dost sil i inteligence, aby svůj život uměl analyzovat a změny realizovat. Chybělo málo a všechno se pokazilo pozemským happy endem. Nestalo se. Happy end totiž přichází až po účinkování na zemi. Pokud směřujeme k happy endu, ovšem! :) Ještě, že si toho tady moc nikdo nevšímá a zůstává se u filozofické roviny filmu, bez (naznačené - chybějící) transcendentní roviny! To by to tu asi tolik dobrých hodnocení nemělo... Protože, kdo ví, jak to s těma američanama je!?! A on by taky podle nich mohl být za tím vším někdo Vyšší!!! Následně by tam nezbytně vyvstaly problémy, co dál... kdyby to ovšem soused nevyřešil jednou ranou na čisto! ;-)

Nabitá zbraň 1 (1993)

Jéééé.. ten černý američan je S. L. Jackson... :) Sem nevěděl, no... tenkrát... Po Pulp Fiction bych ho už poznal, né?!? ;-)

Poslední samuraj (2003)

Já tak nějak nevím, proč se mi to líbilo... asi protože to bylo celkem pěkné... ale znovu se mi do toho ňák nechce...

Odpor (2008)

Nelíbilo se mi toho tam plno, počínaje Danielem Craigem (který se mi tam nehodil, ale hrál slušně), zkratkovitostí konče... No, ale bez zkratkovitosti by to byl asi seriál, což tvůrci nechtěli... Proč? :) Ale dramatické scény byly natočeny drsně reálně! Za to, že tam skutečně tu zimu přežili dávám **** ! :)

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

Za tu čurací a občerstvovací scénku na lodi! :-D :-D :-D Hrozné, co se mi to kdysi líbilo za humor! :)

Prázdniny pro psa (1980)

Já nikdy úplně nerozdýchal scénu s Drtikolem (Kratinou), který si málem podá desetiletého kluka! :-D :) Tomu říkám správná filmová zvěř! :)

Smrt stopařek (1979)

To byl taky kult! :) A kolem něj různých vám! Doba byla tak "něžná", že údajně raději volili polského herce za zloducha, ať českého národ si neznenávidí! ;-)

Upír ve věžáku (1979) (TV film)

Přes občasná uklouznutí z pohledu dospělého, tak šupa s vůní česneku pro mě jako dítě! Jo! Jooo! Čtu hlášky z filmu a jsem rád, že si to pamatujete!! :) Polská krev! Nu, kdo ji složil? :)

Setkání v červenci (1978)

Bylo to mírně zvrhlé a o to více mě to jako dítě uvádělo v přemýšlení!