Sethiel

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 4.11.2020  23:04

Jako film to moc nefunguje, hlavní postavy poznáme v podstatě až na konci, kdy už je po všem. Když to ale beru jako extra dlouhý herní videoklip, je to docela fajn.

• 20.7.2020  20:06
    Protiúder (TV seriál) (2010)

Výborná první série s nic moc koncem, na kterou navazuje, promiňte mi to slovo, debilní druhá série. Jak tu píšou ostatní, první série je naprosto jiná než druhá. Na čem už se nejspíš lidi neshodnout je, který styl je lepší. Za mě to bylo, jako bych se díval na Watchmen, ti se mi líbili, tak mi někdo doporučil Avengers. Je to v hrubých obrysech to stejné, ale pokračování je o poznání povrchnější, tupější, hlasitější, barevnější, přepálenější a nesmyslnější. První řadu jsem sjel za jeden den, druhou jsem vypnul během třetího dílu.

• 25.12.2019  21:08
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Čekal jsem všelicos a snažil jsem se nemít předsudky. První díl dalece předčil očekávání. Pak to šlo ale z kopce a na konci první řady nemůžu říct, že jsem příliš odvázanej. Rozhodnutí vyprávět souběžně různé příběhy, které se odehrávají časově v úplně jiných obdobích, aniž by to bylo publiku nějak víc naznačeno, považuju za dost špatný. Já jako člověk, který četl povídky více než jednou, jsem se občas ztrácel v tom, na jakou chvíli na chronologické ose momentálně koukám. Ale především ... ty pozdější díly prostě nejsou zábavný. Skoro všude jsem měl pocit, že z předlohy šlo vytěžit mnohem víc. A když ne z předlohy, tak vycucat z prstu a prohlásit to za tvůrčí invenci. I to by bylo lepší než zoufale nezáživný díly, kde se prostě nic moc neděje. Souboje jsou boží, ale je jich dost málo. Efekty za mě neurazí, ale určitě nejsou hlavním tahounem. Kdyby byla celá první řada na úrovni pilotního dílu, je to bez řečí na pět hvězdiček. Takhle je to tak na tři a kousek. Bohužel.

• 21.3.2018  23:23

Zdaleka nejdebilnější film v téhle cenové kategorii. Zdaleka.

• 2.5.2017  23:01
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Nesrovnatelně lepší než už tak celkem dobrý Daredevil. A jeden z velmi mála superhrdinských počinů, který se nebojím označit za hluboký. Rozhodně první za dlouhou dobu, ke kterému nepíšu "povrchní, tupé, hloupé, jen na efekt, bez jakékoliv myšlenky, se stupidními dialogy", jako jsem napsal v poslední době snad k pěti různým superhrdinským filmům a seriálům.

• 12.9.2016  21:12
    Ong-bak (2003)

Když se po hodině nudné a klišoidní stavbě jakéhosi příběhového pozadí (tj. motivu, proč superhodný kluk zmlátí všechny neřády) začne konečně něco dít, rychle si uvědomíte, že ta akce není nic zvláštního. Srovnatelné kousky provádí Jackie Chan v podstatě každém svém filmu. Já jsem se chytal za hlavu, když jsem zjistil, že nejenže ty úžasné bojové finty nestojí za nic (zbytek filmu nestojí za nic bez debaty), a dvakrát tolik, když mi je začali servírovat opakovaně, ve dvou až třech záběrech na každou suprtrupr akrobatickou scénku, z různých úhlů. Nedokoukal jsem.

• 26.7.2016  22:14

Tomuhle říkám herecký výkon. Přestože hráli dvě velice různé situace, ani na chvilku mě nenapadlo, že to není naprosto reálné. Hráli úplně normální lidi, nic teatrálního nebo přepáleného. Naprosto mě přesvědčili o svých charakterech. Jinak bych tenhle film neoznačil jako romantický. Je to zase jednou kapitola jednoho zcela reálného života, s nádhernými kapitolami i s těmi, které člověka totálně potopí.

• 2.7.2016  01:01

V tomhle tříhodinovém filmu nebyla ani jedna jediná scéna, která by mě nadchla. Naopak věcí, které mě vytáčely, tam bylo nespočet - obvykle nesmyslné chování a nulová motivace postav. Scénář nestojí za nic, režie je nijak nevyčnívající, herecké výkony nemastné neslané, akční scény bez nápadu a emocí, hudba absolutně o ničem. Ztráta času od začátku do konce. Jedna hvězdička, když vysloveně hledám, co na tom filmu nestálo úplně za houby - Neil de Grass Tyson sám za sebe, pěkná Gal Gadot, Jason Momoa v zajímavém cameu.

• 12.5.2016  23:18
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Předramatizovaný, kýčovitý a blbý scénář je to hlavní, kvůli čemu jsem se místy smál, místy chytal za hlavu a celou dobu divil, že jsem to ještě nevypnul. "Láska je jediná síla, kterou nedokážeme vysvětlit."

• 9.10.2015  22:45

Do poloviny poměrně velká nuda, než se začne vylupovat celkem spletitý a zajímavě vymyšlený příběh, který pro mě osobně byl ale spíš naštvávací než příjemně romantický.

• 13.8.2015  21:37

Mizerný scénář, ještě horší režie, všechny zajímavější scény jsou v podstatě přesně okopírovány (vykradeny) z předchozích dílů nebo i úplně jiných filmů (až je uvidíte, tak pochopíte). Jinak nic zajímavého ... místy je to zmatené (dvacet alternativních časových a jiných realit), místy je to nudné (většinu času) a zbytek jsou povrchní akční scény stylu Transformers. Ve výsledku ani o chlup lepší než Salvation, spíš naopak.

• 19.2.2015  00:14

Úžasný romantický film, který nepůsobí ani trošku vyumělkovaně, nepřirozeně nebo neadekvátně. Je to jako nádherná kapitola jednoho zcela skutečného života. A to, že je z prostředí náctiletých, mu podle mě na kráse jenom přidává.

• 19.2.2015  00:06

Jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem kdy viděl. Místo typicky amerického patosu a kýče ukazuje život takový, jaký skutečně je - se spoustou průserů, překážek, nedorozumění, promarněného času, zklamání a věcí, které nejdou podle plánu, přesto neuvěřitelně krásnej. A mimochodem, opravdu nádherná herečka v hlavní roli.

• 18.2.2015  21:05

Je až neuvěřitelné, jak špatné to je. Jen známí herci dělí tenhle film od vynikající amatérské produkce. Vše je předramatizováno a přepáleno ne o stupeň ani o dva, ale aspoň o deset stupňů nad správnou míru. Přesto (nebo právě proto) je vše, co uvidíte, úplně sterilní.

• 25.1.2015  22:08
    Želvy Ninja (2014)

Jsou to v podstatě Transformers, akorát místo robotů tam běhají želvy.

• 9.1.2015  23:40
    X-men: Začátek (TV seriál) (2000)

Není to špatné, ale je to opravdu pro děti.

• 5.1.2015  00:21
    Lucy (2014)

Dost dobrý, ale celkem nedotažený film, který by byl ještě mnohem lepší, kdyby se nesnažil vypadat chytře, přestože rozhodně není.

• 25.12.2014  15:06
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Překvapivě dobré. Scénář je hodně rozkolísaný - místy jsou rozhovory, motivace postav a jejich reakce naprosto uvěřitelné, zajímavé a poměrně dost neotřelé, místy se chytáte za hlavu, proč se tohle sakra děje, to přece vůbec nedává žádný smysl. Ta druhá kategorie se objevuje méně často, ale když už, tak už. Nebýt jí, nebojím se dát pět hvězdiček, protože lepší pohádku už jsem slušných pár let neviděl. Bojové scény zajímavé (místy to vypadalo jako parkour), dialogy výborné a vtipné nestupidním způsobem. Největšími zápory tak zůstávají dvě věci: Petr Nárožný, jehož postava, přehrávání a hlas mi samy o sobě dost zkazily dojem z filmu, a Jiří Bartoška, jehož postava byla v lepším případě dementní a způsobila vlastně úplně všechny problémy, které se v průběhu řešily (na druhou stranu, bez dementního krále by se nic z tohoto filmu nestalo, takže by nebyla žádná pohádka). PS: Matouš Ruml byl vynikající.

• 1.12.2014  18:18

Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Zajímavé myšlenky a poměrně velká odvaha nedržet se klasických holywoodských schémat. Vytknout bych mu mohl špatně zpracovanou a špatně zakomponovanou romantickou linku ... a pak to taky chtělo ještě o maličko víc odvahy na realističtější konec (ale to by jim nejspíš u sponzorů neprošlo).

• 30.11.2014  03:07
    Robocop (2014)

Těžko hodnotit. Film ukazuje některé opravdu zajímavé myšlenky a určitě je tu vidět snaha o něco hlubšího než tupou akční podívanou. Bohužel obsahuje několik zcela zásadních scénáristických chyb, které velké části celého filmu úplně znehodnocují - chyb na úrovni základní logiky a motivace k některým věcem. Pokud nechcete spoiler, tak tady přestaňte číst. Příkladů je vlastně celkem dost. 1) Nahrávání databáze do mozku Alexe těsně před tiskovou konferencí je blbost na entou, kterou vypotil nějaký dramaturg, aby se "něco dělo". Bez téhle hlouposti se většina filmu nestala. 2) Ve chvíli, kdy OmniCorp zjistí, že Alex není tak výkonný, jako skutečný robot, má přesně to, co chtěl - má překlenovací můstek od lidí k robotům, který funguje jako PR, a zároveň - právě kvůli tomu, že je míň efektivní, než robot - mají jistotu, že se dříve nebo později na ty roboty přejde a Alex tu bude fungovat opravdu jen pro zmírnění toho skoku pro pohled veřejnosti. Nic lepšího si nemohli ani přát, je to prostě zosobnění toho, co chtěli a potřebují. Ale rozhodnou se to z jakéhosi důvodu zabít překrytím Alexova chování strojem v bojových situacích (ok, dejme tomu) a posléze kompletním zabitím jeho emocí. A najednou už nefunguje jako PR (ty davy nadšenců jásajících, kdykoliv okolo Alex projede, jim nikdo nesežere - veřejnost viděla Alexe jednou a choval se jako robot, s tím by žádnej ohlas netrhl) a nefunguje ani jako robot (scéna, kdy vybije celou místnost robotů, jim opět nikdo nežere - není žádnej důvod, proč by měl být efektivnější než roboti, když ho v boji řídí to stejné). Tohle je logická díra jako blázen, bez ní by se neodehrálo skoro nic z celého filmu. Mohl bych jich vyjmenovat ještě víc (drobnějších), ale asi stačí. Oceňuju snahu udělat něco trošku chytřejšího, ale úplně se nevydařilo.

• 17.9.2014  00:37

Poslední dobou to píšu nějak často, ale pokaždé je to naprostá pravda. Takže: takhle debilní scénář, plný šroubovaných dialogů, nepřirozených expozic, logických děr a zcela otevřených fyzikálních, lékařských a dalších nesmyslů, jsem ještě neviděl. A pokud náhodou ano, tak to bylo něco ražení Pár Pařmenů ... s ničím jiným se to hloubkou a promyšleností nemůže měřit.

• 21.6.2014  19:45

V první řadě, není to taková akční komiksová bomba, jak jsem čekal. Není to taková jízda, není to tak kůl, nemá to moc velký efekt. A proto tomu nemůžu odpustit, že to opět v mnoha a mnoha detailech vůbec nedává smysl a že to vykrádá zcela nepokrytě Terminátora, Matrix a Portal.

• 12.6.2014  15:56
    The Pet (2006)

Zajímalo by mě, co bylo cílem a smyslem tohoto filmu. Příběh totiž nestál za nic a protože si to asi tvůrci uvědomili, tak se zařadil úplně nesmyslný a zbytečný "dramatický" konec. Přitom některé scény jsou moc hezky natočené a i ten vztah je znázorněný moc hezky. Celý film jinak působí dost amatérsky, ne jako Bčko ani Cčko, ale spíš tak Dčko. :) Jako Bčkový film se scénáristou a režisérem, co ví, co dělají, by to mohlo být hodně zajímavé (Áčkový film tohoto tématu samozřejmě nikdy nebude. :) )

• 3.6.2014  12:55
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Ze začátku hodně vtipný a originální sitcom se sympatickými postavami, dobře napsanými dialogy a častými sexuálními narážkami, směrem ke konci druhé série ale zmizí vtip (nebo se mi ten specifický jeden styl humoru pořád dokola přejedl) a zůstanou tak tři sympatické postavy (což je celkem málo) a sexuální narážky, které jsou čím dál explicitnější a - podle mě - i trapnější.

• 2.6.2014  12:58

Po prvním shlédnutí jsem byl docela spokojenej. Po druhém snižuju o hvězdičku, protože už jsem si všímal všech těch nesmyslů a každých pár minut jsem si říkal, že ten člověk, co psal scénář, prostě neměl zapnutej mozek. Prohlášení, že se jedná o "inteligentní" film, je úplně mimo. Spousta věcí nedává smysl, a to od fyziky ("ty zvukový vlny se musí pohybovat nadzvukovou rychlostí") přes úplně běžný věci (sbírání slaného mořského ledu do skleničky s pitím) až po základní motivace a chování postav, kdy ve většině klíčových momentů platí, že kdyby se některá z postav zachovala přirozeně a ne scénáristicky našroubovaně, tak film prostě nepokračuje. Takže jako u většiny komiksáren - je to naleštěné, akční, všechno to hezky odsýpá, všechno je to cool a in, ale logiku, hloubku nebo promyšlenej příběh v tom prostě nehledejte.

• 29.1.2014  21:27
    Neznámý (2011)

Přesně opačný dojem než z většiny podobných akčňáků. Scénář a hlavně základní nápad velice solidní a vydal by na lepší film než na jaký jsem se nakonec díval. Průměrné zpracování dobrého nápadu.

• 17.12.2013  20:39
    Arrow (TV seriál) (2012)

Extrémně hloupé. Připadám si už jako neustále kritizující intelektuál, protože už je to několikátý seriál, ke kterému to píšu. Stylem se to podobá Avengers - tam jsem přivřel oči, bylo to hloupé a povrchní, ale chytlavé a zábavné. Tohle je víc hloupé a míň zábavné. Přitom nebýt toho, byl by to vážně dobrej seriál. V akčních scénách to chce jen maličko zreálnit, ve vztahových a dějových scénách je ale třeba všechno vyhodit a začít úplně jinak a lépe.Několik konkrétních příkladů (bez příběhových spoilerů): a) označení skrytého písma, které se objeví jen pod UV světlem, slovem "subsonic" - nevadí, že to nedává smysl, zní to hi-tech ubercool krutopřísně b) není žádný problém najít výrobce kurare jenom na základě této informace - že je to kurare c) hi-tech šípy umí cokoliv - některé vystřelíte a ony vám uštrikují svetr, uvaří kafe, zatopí v kamnech, hacknou databázi, vychovají děti d) chování naprosté většiny postav je nepřirozené, nesmyslné ("to nevadí, že teďka jsme v nebezpečí, já teď udělám hysterickou scénu, aby divák viděl, že mě to citově zasáhlo")

• 18.11.2013  09:47
    Wolverine (2013)

Tři hvězdičky za celý film až do finále, odpad za finále. Chtěl bych si zase aspoň jednou užít akční komiksovou scénu, aniž bych musel vypnout mozek. To se naposled stalo u Watchmen.

• 2.11.2013  19:23

Všechno to, co byste čekali (patos, klišé, americké vlajky, obětavé hrdinství, speciální efekty) v naprosto průměrném podání. Horší o to, že tohle už jsme viděli mockrát. Bohužel zde není ani sympatický hlavní hrdina, ani krásná ženská ve vedlejší roli, ani charismatický záporňák.

• 27.10.2013  00:43
    Tak tohle je můj život (TV seriál) (1994)

Po Firefly druhý seriál, u kterého mě nesmírně mrzí, že byl tak brzo utnutý.

<< předchozí 1 2 3