ra0474401

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 24.7.2011  13:46
    Katka (2009)

Všichni víme, že existuje "něco jinak", ale jen málo tvůrců to dokáže předat dál svým dílem. Helena Třeštíková to v Katce dokázala na výbornou. Možná i s tou pomyslnou hvězdičkou.

• 24.7.2011  13:43

Tak tohle bylo fakt hrozný.

• 24.7.2011  13:42
    Zoufalci (2009)

Nedala jsem odpad jen díky hereckému obsazení a námětu. Můžete si psát a třeba i myslet, že zoufalci jsou jen špatněj film, ale přiznejme si, že TAKHLE žije spousta třicátníků. V mém okolí skoro každý. Jeden sobec vedle druhého, jeden ochlasta vedle druhého, jeden homosexuál stydící se za svou orientaci vedle druhého. Mě zpracování filmu nezaujalo a za polovinou jsem na to přestala koukat, ale s myšlenkou, že někdo řekl pravdu, jak to je. Možná je to realita mírně přitažená za vlasy, ale pořád je to realita. I když tak trochu špatně udělaná.

• 24.7.2011  13:38

Po dlouhé době film, nad kterým bylo potřeba přemýšlet. Nejsem filmový nadšenec, nerozumím nástrojům, za pomoci kterých film vzniká, nerozumím rozdílu mezi dobrým a špatným osvětlením či ozvučením, jsem laik a je to pro mě prašť jako uhoď. Mě musí zaujmout příběh a to se zde podařilo. Možná nevím nic o světě "tam venku", ale přišlo mi to jako brutální sonda do duší lidí, kteří chtějí a nemohou nebo mohou a nechtějí. Já se ocitnout na místě někoho z nich, tak raději nebudu. Jako debut je to vynikající a na české poměry originální a skvělý film. Děkuji, pane Sedláčku.

• 27.9.2010  18:03
    Dobré ráno (TV pořad) (1993)

Zy ticha a tmy se líp spí, blbové a blbky mě vždycky suvereně zvednou ze židle - tedy ráno je to lepší než kafe. Proto ta jedna hvězdička. Odpad na patnáctou bohužel nejde dát a tímto pořadem v mých očích klesla ČT1 ještě níž.

• 7.7.2010  18:56

Tohle je ještě velmi "pohádkově" zpracovaný příběh na to, jak to končí ve skutečnosti. Nejsou zde ani lidské trosky, ani ubožáci, kteří by pro kapku alkoholu vraždily. I přes tuto drobnost je výborným poučením pro všechny, kteří "to mají pod kontrolou". Zdeněk Štěpánek i Vladimír Ráž jsou excelentní.

• 28.1.2010  12:53

Při tomto filmu jsem si plně uvědomila, že Sean Penn je herec. Že je PAN HEREC. Tahle role mu (snad) byla napsána přímo na tělo. Sama zahrál perfektně. Dakota Fanning a Michelle Pfeiffer mu skvěle sekundovaly. Diskutabilní námět a žádněj happy end, prostě takový život je. A neměli bychom před takovými tématy (nejen ve filmu) zavírat oči. Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla.

• 21.1.2010  10:57

Nemůžu si nemyslet, že tady někomu šlo o vzkříšení zašlé slávy. Terminátor byl na svou dobu určitě vyjímečný film a ta vyjímečnost mu zůstala dodnes; Terminátor 2: Den zúčtování byl sice o něco málo slabší, ale zase nějakým způsobem vyjímečný, protože na začátku 90. let byly oproti předešlé dekádě jiné (a mnohem lepší) techniky filmování, ale trojka je o ničem, má značně podprůměrné herecké výkony a terminátor žena? Nic proti hezkým herečkám a hollywoodské emancipaci, ale tohle je fakt moc.

• 9.1.2010  20:24
    Gauneři (1992)

Tarantino opět (viděno AŽ v roce 2009) dokazuje, že umí mistrně tvořit záběry, které pak budou používat všichni ostatní režiséři; že si umí hrát s časovými smyčkami, že opravdu nemá rád násilí a že 10minutové scény s detailním pohledem jsou vlastně docela normální, i když v nich (kromě záplavy sprostých slov) vlastně o nic nejde. Vůbec mi pak nepřijde divný, když někdo někomu uřízne ucho a pak s ním dementně tancuje po místnosti, zatímco někdo jinej se v ní válí v kaluži vlastní krve a snaží se daného uchořeza přesvědčit, aby nevraždil, načež je scéna završena střeleckým trojúhelníkem povedeným asi jako Červená karkulka v podání Jiřiny Švorcové a přiznáním hlavního padoucha, že vlastně fakt padouch není. A jestli je tenhle komentář divnej, tak to jste asi neviděli divnej film. Pak doporučuji Gaunery.

• 9.1.2010  20:17

Tohle je tak příšernej film, že jestli vám někdy něco fakt DOPORUČÍM, bude, abyste se na něj podívali ("...myslíš, že by jí vadilo moje hovínko? Mě by nevadilo její hovínko..."). abyste mi potvrdili, že je to fakt taková ptákovina, a že se nemýlím.

• 9.1.2010  20:13
    Gladiátor (2000)

My name is Gladiator. Oskaři. Digitální zpracování římského Kolosea. Hvězdné obsazení dnes již legendárních Olivera Reeda a Richarda Harrise. Joaquin Phoenix se svou busy little bee přesvědčil diváka, že se dokázal vyrovnat se svým životem. Ridley Scott dokázal, že je hoden označení "Pan umělec" a Russell Crowe zase, že i Oskaři mohou někdy skončit za zásluhy v těch pravých rukou.

• 7.1.2010  19:54

Děsný, děsný, děsný. Odpad jak vyšitej. Jediné, co zachrání moje hodnocení před slovem odpad! je to, že Ivan Reitman natočil Ghost Busters a Uma Thurman byla vdaná za Garyho Oldmana. Nic jiného v tom není.

• 29.12.2009  17:48
    Avatar (2009)

Nejsem filmový technik a tudíž nerozumín (a nestydím se za to) filmařské technologii, hodnotím pouze jako divák. Ve 3D verzi dávám jednu hvězdičku dolů za 2 drobnosti: 1/2 za nepříliš povedený dabing, a 1/2 za to, že jsem děj pouze pozorovala, a nebyla jsem do něj vtažena. Ale jak říkám, jsou to jen maličkosti a celkový úžasný dojem to nemůže pokazit.

• 26.12.2009  17:39
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Z hlediska filmového "fanatického sledovače" to byla jedna z nejhorších pohádek posledních let. A ty herecké výkony - odpad. Škoda ztraceného času.

• 10.12.2009  17:22

Můj názor na zpracování (filmová technika, efekty, výkony herců, atd) je odpad. 4 kvězdičky dávám za tu tragickou, ale strašně pravdivou skutečnost, že ve 40 letech se za vzpomínky neschováte. Že ať si myslíte, co chcete, jak nejste skvělí a úspěšní, stejně vás něco dožene. A vrácené mládí to rozhodně nebude. Pravda bolí. Zvlášť taková. Přirovnala bych tuto realitu ke scéně, kdy si Michal Suchánek prohlíží vystoupení Evy Jeníčkové. Asi tak.

• 10.12.2009  17:18
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Když OPRAVDU není v úterý / čtvrtek večer co dělat, filmy jste viděli 1000x a knížky četli stejněkrát, když vás (a jistě právem) nezajímají VKV, když vám nevadí scénář typu každej s každým za každou cenu, když vám přijde normální přehrávání, nereálné dialogy a nulové výkony jinak profesionálních herců, které znáte z divadel, pustíte si Ordinaci v růžové zahradě. A pak náhodou jdete po ulici a chcete známému povědět něco strašně chytrého o tomto hodnotném dílku a nejaká úplně cizí starší korpuletní dáma vás okřikne, ať jí neprozrazujete děj. Tomu říkám paráda.

• 10.12.2009  17:08

Od dua Svěrák - Svěrák jsem čekala víc. Chabý děj, chabý příběh, výkony jinak skvělých herců velmi podprůměrné. Jediné, co nezklamalo, bylo obsazení Filipa Renče.

• 10.12.2009  16:58

Stella Zázvorková má nejlepší hlášky: "Jindřichu, kdo je ta velká dáma?", "Hm, pro kus žvance..." "Polohrubá, ta se může hodit". Dobrá komedie, jakoby ostatně duo MM + VV někdy udělali něco špatně.

• 10.12.2009  16:49
    Ulice (TV seriál) (2005)

A proč ne?

• 10.12.2009  16:48
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Ovečka je názorný příklad toho. jak něco tak neuvěřitelně stupidního může být zároveň neuvěřitelně geniální.

• 6.11.2009  19:58
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Když jsem byla malá, tedy mladší, tak mě to bavilo. Ale teď bych na to nekoukala ani omylem. I když ...

• 6.11.2009  19:52

Trojku jsem neviděla, ale viděla jsem jedničku a dvojku, a obávám se, že pokud jednou nějakým omylem zahlídnu trojku (jedním okem, protože pak se zděsím a honem uteču), tak budu ještě zděšenější než u předchozích dvou dílů. Takovéhle filmy jsou jen vyhazováním peněz do vzduchu a meli by je zakázat. A vysílat za trest ve věznicích s nejvyšší ostrahou. Myslím, že pro ty zločince to bude trest nejvyšší.Odpad dávám za námět, zpracování a herecké obsazení. Hudba je fajn, ale to nezachrání můj pocit z této ........ (promiňte, sprostá slova zde nemohu použít).

• 6.11.2009  19:49
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Pro příznivce Přátel a jiných přiblblin je tu dobrá zpráva: How I met your mother je vtipnější, má lepší dialogy a lepší, ne tolik zprofanované (jsou známí, ale ne tak hloupě jako Přátelé) herecké obsazení (nepočítám - li Prcičkovskou Alyson Hannigan). Zatím jsem viděla jen asi 2,5 dílu, ale už vím, co znamená smát se, až se za břicho popadám.

• 6.11.2009  19:42
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Stupidní sitcom se stupidní zápletkou, ale s minimálně jedním skvělým dialogem v každém dílu. Slečna Fine je fine, ale Niles vede!!!

• 6.11.2009  19:40

Kdyby všechny filmy měly jednoduchou zápletku tak důmyslně propracovanou jako Dannyho parťáci, byla by radost filmy sledovat. A nemluvím jen o detailech každého záběru. Nejsem fanda ani Brada Pitta ani George Clooneyho (z pubertálních výjevů typu "jsou fakt boží" jsem dávno vyrostla), ale tenhle film jim dal příležitost projevit se ne jako panům krásným a dokonalým, ale jako hercům (a nejen jim). Zato výkon Julie Roberts je s mírnou nadsázkou špatný - má na víc.

• 28.6.2009  14:26
    Opičí král (TV seriál) (1986)

Tohle je jeden z nejlepších děl všech dob. Krásné ženy, krásná příroda, krásný hlas Miroslava Masopusta - NORMÁL. Neuvěřitelná vzpomínka na mé dětství. Měla myšlenku a poselství.

• 2.6.2009  14:27

Nejsem moc velký příznivec dvojek a jiných vyšších čísel, ale v tomhle případě musím uznat, že dvojka se mi líbila mnohem víc než jednička. Ukázat se tlupě nadržených policajtů tak, jak mě pán bůh stvořil, není umění. Umění je tahat někoho za nos s brutální elegancí, sebejistotou a sexepílem, který jakoby měl každou vteřinou explodovat. Sharon dozrála v nádhernou ženu a tahle role jí sedla jako p**el na hrnec.

• 2.6.2009  14:17

To by se hodilo i dneska, hláška Miloše Kopeckého - Abych z vás neudělal nezaměstnaného". Ne, to je VTIP - ostatně jako celá tato sci-fi komedie. Na české poměry a dobu vzniku paráda.

• 2.6.2009  14:15

Tenhle film je prostě letní klasika. Jednoduchý námět, jednoduché záběry a stejně to na mě vždycky zanechá pozitivní dojem. Film, co zaručeně zlepší náladu.

• 2.6.2009  14:13
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Odpadem bych to nenazvala, ale nemá do něj daleko. Až na dvě světlé výjimky je to seriál o ničem.

<< předchozí 1 2 3